הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2018

אלי בארי לא רוצה להיפרד מאשתו. אם לדייק, הוא לא רוצה להיפרד מהכסף שלה. אבל האישה רוצה להתגרש ולא רוצה לראות את הפרצוף שלו יותר. לכן, הוא מחליט להישאר רק עם הכסף, ובמילים אחרות – הוא מתכנן לרצוח אותה! אבל הוא גם לא רוצה להיאסר, כי אחרת איך הוא יוכל ליהנות מהירושה? אז מה הוא בעצם מתכנן לעשות? למה ואיך? בשביל לגלות תצטרכו לקרוא את הספר.

15/10/2018

 

זהות כפולה / רם אורן

319 עמודים

הוצאה לאור קשת

שנת הוצאה: 2011

44069151_695302417508266_2677952932720148480_o

 

אלי בארי הוא חוקר פרטי בעל משרד חקירות קטן ומוזנח. הייתה לו ילדות קשה מאוד…אביו נהג להכות אותו ואת אמו, הוא התגלה כחולה נפש ובסופו של דבר התאבד. אמו מתה זמן קצר לאחר מות האב. 

אלי נשלח לבית יתומים ואומץ מספר פעמים בגלל קשיי הסתגלות עם המשפחות המאמצות. המשפחה האחרונה שאימצה אותו הייתה זוג חשוך ילדים שלמרות אופיו הקשה, החליטו להשאיר אותו איתם, אך כשהתבגר עזב את הבית וניתק את הקשר עם הוריו המאמצים.  

במשרד החקירות אלי העסיק מזכירה צעירה בשם לילי שהיא גם הייתה המאהבת שלו. אלי נשוי לנועה, אישה מאוד עשירה שאיבדה את הוריה בתאונת דרכים. הסיבה היחידה לנישואיו עם נועה הייתה כספית. העסק שלו לא התנהל כמצופה והוא היה זקוק למימון בהקדם האפשרי. הנישואים עם נועה אפשרו לו ליהנות מרמת חיים גבוהה ולקבל הזרמת כספים מאשתו האמידה. נועה החלה למאוס בבעלה הנצלן שלמרות הבטחותיו לא הצליח להתקדם לשום מקום, נותר באותו עסק בלתי מתפתח ושינוי לא היה נראה באופק. היא החליטה שהגיע הזמן לפרק את הנישואים והודיעה על כך לאלי, שקיבל את הבשורה קשה מאוד…לא כי הוא אוהב כל כך את אשתו, אלא כי הוא פחד להישאר חסר כל, בלי הבית המפואר שבו חי עם נועה ובלי הכספים שהעבירה לו מפעם לפעם והצטברו לסכום לא מבוטל.

אלי החליט שהוא לא מוכן לוותר על הכסף של נועה, ואם היא לא רוצה לראות אותו יותר בחייה, הדרך היחידה לתיקון המצב הוא להעלים אותה מחייו…במילים אחרות – נועה צריכה למות!

אלי החליט לרצוח את נועה, אבל הוא לא רצה לבלות את שארית חייו מאחורי הסורגים, כי מטרתו הייתה להמשיך וליהנות מכל הונה של אשתו. לכן, הוא הגה רעיון מטורף…להתחזות לחולה נפש על מנת להימנע ממאסר ושיכריזו עליו כי אינו יכול לעמוד לדין, ואם תכניתו תצליח, אזי, שאחרי תקופה לא ארוכה מידי בבית חולים פסיכיאטרי הוא “יחלים” ויוכל לצאת לחופשי ולהתחיל בחייו החדשים כאיש עשיר ומאושר.

את התכנית הוא הגה אחרי ששימש כחוקר פרטי במקרה שבו צעירה בשם מיכל גורן עברה תאונה ותבעה את חברת הביטוח אחרי שטענה כי התאונה גרמה לה לאי שפיות. היא ניסתה להתחזות לחולת נפש, ואלי החליט לעשות כמוה. הוא לא רצה שייוצרו שום טעויות בתכניתו ולכן, חיפש פסיכיאטר מושחת שיוכל להדריך אותו ולהעביר לו את כל המידע על חולי הנפש, על מנת שיצליח לשכנע את כל מי שיבדוק אותו שהוא אכן חולה בנפשו.

את בית החולים הפסיכיאטרי “מרגוע” ניהל הפסיכיאטר הבכיר דן בהט. דן היה טיפוס אגוצנטרי, הוא דאג מאוד למראהו החיצוני, רצה שכולם יסכימו אתו ויכבדו אותו. הוא אהב את עצמו מאוד ורצה שכולם ירגישו כמותו. היה לו מוניטין גבוה והוא זכה להכרה והתגאה בעצמו. הייתה לו אובססיה למכונית המפוארת שלו והוא טיפל בה במסירות מוגזמת.

דן היה נשוי, אך ניהל מערכת יחסים סודית עם עדנה, פסיכיאטרית מצליחה, מוכשרת ויסודית שעבדה תחתיו בבית החולים שבניהולו. דן טען בפני עדנה שהוא אוהב אותה והבטיח לה שיעזוב למענה את אשתו, אך 3 שנים חלפו ושינוי בסטטוס המשפחתי שלו לא נראה באופק, לצערה של עדנה.

לעלילה, גם נכנסה דמותו של חוקר משטרתי בשם גולן אלבז, רווק בן 41 שהוריו מייחלים לראות אותו בקרוב נשוי עם ילדים. דן הקדיש את כל כולו לעבודתו, הוא חקר בנחישות ובעקשנות על מנת להוציא את האמת לאור. אביו הפנסיונר היה אף הוא שוטר עד לפני מספר שנים, והוא כנראה העביר לו את התשוקה לעבודתו במשטרה.

דמות נוספת בספר היא מיקי הרטל, חברתה הטובה של נועה. עוד לפני שנועה נישאה לאלי, מיקי הפצירה בה לשקול את הנישואים שלהם בשנית, מאחר ולא ראתה שקיים משהו משותף בן השניים. מיקי ידעה מההתחלה שאלי רצה את נועה אך ורק בגלל כספה. למעשה, אולי גם נועה ידעה זאת, אך בתוך תוכה קיוותה שיהיו להם נישואים מוצלחים. היא לא הייתה מאוהבת באלי אבל כן הוקסמה ממנו ונמשכה אליו. מאוד החמיאה לה הדרך שבה הוא נהג להביט בה. הוא גרם לה להרגיש האישה הכי יפה ביקום, גם אם היא לא הייתה יפה בכלל.

בכריכה האחורית של הספר כתוב כי בוצע תחקיר במשך שנתיים שבמהלכו רם אורן נפגש עם חוקרי משטרה, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, הוא ראיין חולי נפש וליווה מקרוב את הטיפול בהם. הספר אכן ממחיש את התחקיר המעמיק הזה ואת הידע הרב שנאסף על נושא מחלות הנפש, התסמינים, הטיפול ואפשרות ההחלמה.

את הדמות הראשית – אלי, היה בלתי אפשרי לחבב…הרי איך אפשר להרגיש אמפטיה לרוצח כה מעוות, חולני ואכזרי שכזה? אבל כן חיבבתי מאוד דמויות אחרות בעלילה שסיפקו סיפור רומנטי ויפה. אהבתי את זה שלצד העלילה המותחת, נושא תכנון הרצח והוצאתו לפועל, והסיפור על מחלות הנפש, נתנו לקורא הפוגות שאותם מילאו ברומנטיקה ואהבה.

הספר כתוב בצורה קולחת, זורמת ומעניינת, ולמרות שהעלילה נראתה בעיני קצת הזויה, מצאתי את עצמי מרותקת לספר ורציתי לדעת אילו התפתחויות עוד צפויות בהמשך ואיך הספר יסתיים.

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה