הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

לבית הוריה של אדי, קונדיטורית בשנות ה-40 לחייה, מגיעה אישה בשם פיבי שטוענת כי אמה של אדי, אליזבת, שמתה בתאונה לפני כשנה היא למעשה אמה הביולוגית. אדי המומה לגלות על קיומה של אחות עליה כלל לא ידעה. ועוד יותר הדהימה אותה העובדה שמדובר באחות תאומה לא זהה. היא מחליטה לשתף פעולה עם פיבי ולצאת למסע אל עבר עברה הנסתר של האם. מה הן יגלו ואיך הגילויים ישפיעו על חייהן ועל חיי משפחותיהן? את התשובות תמצאו בספר המקסים הזה.

20/08/2019

הצל של אמי / ניקולה סקוט

423  עמודים

מאנגלית: אינגה מיכאלי

פן הוצאה לאור וידיעות ספרים

שנת הוצאה: 2017

 

68472747_880048255700347_5131377696898547712_n

 

עלילת הספר משלבת בתוכה את סיפורם של שני דורות במשפחה. האימא אליזבת וסיפורה הנוגע ללב המתחיל בימי נעוריה, ובנותיה אדל (אדי) ופיבי שכעבור עשורים יוצאות למסע עוצמתי בכדי לחשוף ולהיחשף לסיפור האמיתי של אימן.

ב-1958, אליזבת היא בחורה צעירה בת 17 המתגוררת בעיירה קטנה עם הוריה. אביה הוא אדם קשוח, מרוחק ומתבודד, בעוד שאמה היא אישה טובה, נעימה ולבבית. אליזבת החליטה לרכוש יומן על מנת לכתוב בו את כל אשר בליבה. היא ידעה כי מצפה לה תקופה לא פשוטה, לאחר שהתבשרה כי אמה חלתה בסרטן וימיה ספורים. האם שלא רצתה שבתה תחזה בגסיסתה, שלחה אותה לחופשה אצל חברים שבבעלותם אחוזה יפהפייה וגנים קסומים בפרוורים שבהרטלנד. למרות שאליזבת התקשתה להותיר את אמה החולה לבדה בבית, היא השתכנעה לאור תחינותיה של האם ונסעה לחופשה בהרטלנד. שם היא פגשה באנשים חדשים, הוקסמה מכל מה שמסביבה ומהאווירה המיוחדת שכל כך שונה מאווירת ביתה הקודר, ואף זכתה לגלות מהי אהבה. אך, מהר מאוד היא גילתה כי הימים המאושרים יוותרו כזיכרון רחוק בלבד, ויהיה עליה להתמודד עם כאב וקשיים רבים.

השנים חולפות והשנה היא 1999. אדי היא בתה הבכורה של אליזבת. היא בת ה-40 וקונדיטורית במקצועה. יש לה אחות ואח יותר צעירים ממנה. לפני כשנה, אמם אליזבת מתה בתאונה, ומאז, אביה התהלך בבית בפנים נפולות, הוא הפך לצל של עצמו ובקושי החליף מילה עם ילדיו.

יום אחד מגיעה לבית הוריה של אדי אישה בשם פיבי שטוענת כי אליזבת היא אמה הביולוגית, ומסתבר שתאריך הלידה של פיבי זהה לתאריך הלידה של אדי כך שלמעשה הן תאומות לא זהות שחיו כל השנים בנפרד ולא ידעו אחת על קיומה של השנייה. הגילוי נופל על אדי ובני משפחתה כרעם ביום בהיר. היא מבינה שלא הכירה למעשה את אמה וכי רב הנסתר על הגלוי. אדי מחליטה לחבור לאחותה פיבי ולצאת למסע שיחשוף בפניהן את כל הסודות של אליזבת, אימן.

מה האחיות יגלו על אימן?

את קורותיו של מסען המרגש אל עבר האמת, תמצאו בספר המקסים: “הצל של אמי”!

זהו סיפרה הראשון של הסופרת ניקולה סקוט, ובימים אלה ממש יצא בארץ סיפרה השני “קיץ של סודות”.

העלילה מסופרת בגוף ראשון, בהווה מפיה של אדי, בעוד שעלילת העבר נחשפת בפני הקורא באמצעות היומנים אותם אליזבת נהגה לכתוב.

מאוד אהבתי את עלילת הספר שהייתה בעיני סוחפת, מרגשת ועוצמתית. אני אוהבת ספרים שמסופרים בשני צירי זמן ואת העובדה שעלילת ההווה מתפתחת בהתאם ובאמצעות החשיפות מעלילת העבר.

קראתי את הספר בעניין רב והייתי סקרנית לגלות את כל מה שעבר על דמותה של אליזבת בצעירותה. היה לא קל לקרוא את הספר עם הפסקות ולהישאר במתח לגבי הבאות. ככל שהעלילה התקדמה, כך העניין שלי בספר רק הלך וגדל. אהבתי גם את סיומו וכל מה שנותר לי הוא להמליץ עליו בחום.

שורה תחתונה: ספר מרתק, נוגע ללב ומרגש שקשה להניח מהיד עד לעמוד האחרון.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה