הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מאוגוסט 2018

מיכאיל וורושילובסקי יודע כי ימיו ספורים. לכן, הוא מזמין את שני בניו התאומים: אבשלום ואבנר, לסעודה חגיגית ואחרונה. במהלך הסעודה שבה גם נוכחים ידידו הטוב של מיכאיל ועורכת הדין שלו, הוא חושף בפניהם את חיבתו לכתיבת סיפורים קצרים ומחליט לשתף אותם בסיפוריו. בסיפורו האחרון מככבת מפקחת משטרתית בשם שוש לוגסי שעל מנת לבחון את כישוריה לשם עבודה בפרקליטות, עליה להגיע למסקנות בנוגע לתיק רצח שמסקנותיו טרם הוכרעו. מה תגלה שוש במהלך חקירותיה היסודיות בנוגע לתיק הרצח? ואיך זה מתקשר למשפחת וורושילובסקי? ומי את, רוזלינד? את כל התשובות תמצאו בספר.

10/08/2019

מי את, רוזלינד? / סם ש. רקובר

324 עמודים

ערכה: רתם כסלו

הוצאת כרמל ירושלים

שנת הוצאה: 2019

 

67792331_873806009657905_7795090833052532736_n

 

 

כשקראתי את הכתוב בגב הספר לא ממש ידעתי מה מחכה לי, איזו עלילה אני עומדת לקרוא ולמה לצפות. רק במהלך הקריאה, היטבתי להבין את אשר כתוב בגב הספר מאחר והוא למעשה לקוח מתוך פרק מסוים. חייבת לציין שהספר הפתיע אותי מאוד לטובה.

העלילה מספרת על מיכאל וורושילובסקי, אלמן קשיש ולו שני בנים תאומים בשנות השלושים לחייהם: אבשלום ואבנר. השניים אמנם תאומים אך לא זהים, לא חיצונית ולא באופי. אבשלום הוא אמן רווק שחי בדירת סטודיו ומעביר את ימיו בין בטלה, נשים וציור ציוריים בכישרון רב. הוא מצליח להתפרנס אך ורק בזכות דמי הכיס שאביו מעביר לו מידי חודש. אבנר נשוי ואב לילדים צעירים, הוא מנהל את בית הדפוס המשפחתי מאז שאביהם פרש והעביר לאבנר את המושכות לעסק.

למיכאיל לא נותר זמן רב לחיות, ולכן, הוא שלח הזמנות רשמיות לבניו והזמין אותם למסעדה מפוארת לסעודה חגיגית שהיא למעשה תהייה הסעודה האחרונה שלהם יחד, מעין פרידה של האב מבניו. מלבד אבשלום ואבנר, הגיעו אל הסעודה, מיכאיל אביהם, גרישה, שהיה ידיד קרוב של מיכאיל ושטיפל בו במסירות מאז שחלה, ויולי צופית, עורכת הדין של מיכאיל שבקיאה בכל הנושאים הכספיים של המשפחה וכמו כן, מטפלת בנושא הירושה והצוואה של אב המשפחה.

במהלך הסעודה בעוד כולם נהנים משלל מטעמים משובחים ומגוונים, מיכאיל חשף בפני הנוכחים כי הוא מאוד נהנה מתחביב של כתיבת סיפורים וכי הוא רוצה לשתף אותם בסיפוריו. את הסיפור שאותו הכי אהב שמר מיכאיל לסוף ובו מככבת מפקחת משטרה בת 32 בשם שושנה לוגסי. שוש מתוארת כאישה מהפנטת ביופיה, שיערה מתולתל ואדמוני, עיניה לוכדות את המבטים וקשה להישאר אדישים אליה, ולמרות כל זאת, היא עדיין רווקה. שוש מתעניינת באפשרות של לעבור הסבה מקצועית בזכות היותה גם עורכת דין. היא שוקלת לעבור לפרקליטות ובכדי לבחון האם היא מתאימה לתפקיד החדש, מועבר אליה תיק רצח שעליה לנמק את החלטותיה לגביו תוך מספר ימים. באותו התיק, אדם בשם יעקב פרח נרצח בביתו והחשוד המרכזי ברצח היה אדם בשם דוד יפתח, אך בסופו של דבר הוא שוחרר ממעצר והחשדות ממנו הוסרו. שוש לוגסי היא שוטרת מאוד טובה ומקצועית, ונחושה להגיע לאמת בנוגע לפרשת הרצח. תוך כדי חקירותיה היסודיות היא מגלה כי יש אפשרות שמדובר למעשה בפרשה יותר מורכבת של רצח כפול.

אבשלום הוקסם מסיפורו של אביו והוא עוד יותר הוקסם מהדמות המרכזית בסיפור, שוש לוגסי. הוא החליט לצייר את דמותה, וככל ששמע עוד על המפקחת המשטרתית, כך התעניינותו בה הלכה וגברה.

וכך, מוצגת בפני הקוראים עלילה בתוך עלילה כשעלילת משפחת וורושילובסקי מציגה עלילה נוספת באמצעות סיפורו של אב המשפחה הגוסס.

מה מסתתר מאחורי סיפורה של שוש לוגסי? היכן מסתיימת הבדיה ומתחילה המציאות? ומי היא בעצם רוזלינד?

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר המרתק: “מי את, רוזלינד?”

הספר כאמור, מאוד הפתיע אותי לטובה. אהבתי את הכתיבה המשובחת שבזכותה התקדמתי בפרקים במהירות. הסיפור מסקרן, קולח וזורם. מצאה חן בעיני צורת הכתיבה שבה חלק מהדמויות התחבטו בינן לבין עצמן וכל התהיות, הספקות והלבטים שלהן הובאו על הכתוב.

מצד אחד, בעלילה הראשונית המציגה את משפחת וורושילובסקי, הספר מדבר על משפחתיות, חרטות, אי צדק, נקמות, סודות ועל השפעת העבר על ההווה. ומצד שני, בעלילה על שוש לוגסי המובאת מסיפוריו של מיכאיל, מוצגת בפנינו עלילת מתח מרתקת שבסופו של דבר באה לשפוך אור על כלל העלילות.

שורה תחתונה: ספר נהדר עם תובנות ועומק שכתוב היטב ומרתק עד העמוד האחרון.   

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה