הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

אם היית מוצאת מעטפה שעליה כתוב בכתב ידו של בעלך, לפתוח רק במקרה של מותי, האם היית פותחת? שאלה זו נשאלה על כריכתו של הספר. ססיליה, אחת מהדמויות המרכזיות בעלילה, נאלצה לקבל החלטה הרת גורל, החלטה שעתידה לשנות את חייה ואת חיי הסובבים אותה לעד!

13/10/2018

43880105_694623787576129_6742887741760995328_n

סודו של הבעל / ליאן מוריארטי

413 עמודים

הוצאת כנרת זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2015

 

בפרק הראשון של הספר מוצג בפנינו סיפורה של ססיליה שנשואה לגבר יפה תואר בשם ג’ון-פול ולהם שלוש בנות צעירות. הם חיים בבית מקסים ומרווח, יש להם גינה ובריכה, הבעל בא ממשפחה מוערכת ובעלת מוניטין חיובי, וססיליה מצליחה מאוד בעבודתה ובנוסף, עומדת בראש ועד ההורים בבית הספר של בנותיה, מתנדבת ומעורבת חברתית ולכן, זכתה לאהדה רבה מכל הסובבים אותה.

בעת שבעלה נעדר מהבית עקב נסיעת עסקים, ססיליה מצאה באחד הארגזים שבעליית הגג מכתב שממוען אליה מהבעל ועליו כתוב כי את המכתב יש לפתוח רק לאחר מותו.

ססיליה הייתה בדילמה גדולה…האם לפתוח את המכתב או לא? האם לבעלה יש סוד שאותו הוא חושף במכתב המסתורי? הסקרנות כרסמה בה.

 

בפרק השני של הספר מוצגת בפנינו טס שמנהלת יחד עם ויל, בעלה, משרד פרסום. לשניים יש ילד חמוד בן 6, וחיי הנישואים שלהם רגועים ושגרתיים. מי שליוותה אותם בכל שלב בחייהם הייתה פליסיטי, בת הדודה של טס, שלמעשה, עבור טס הייתה הרבה יותר מבת דודה, הן היו קרובות זו לזו כאחיות, החברות הכי טובות שמילדותן היו בלתי ניתנות להפרדה.

אך, האידיליה המשפחתית הזו הגיעה לקיצה כשויל ופליסיטי חשפו בפני טס שהם התאהבו זה בזו.

טס מוכת התדהמה שחשה נבגדת ופגועה ע”י בעלה ובת דודתה האהובה, ארזה את חפציה, לקחה את בנה וטסה לבית אמה. שם היא פגשה באקס שלה מתקופת נעוריה שבמשך השנים הוא כלל לא עלה בתודעתה אפילו פעם אחת.

 

בפרק השלישי אנו נחשפים לסיפורה הטראגי של רייצ’ל, אישה כבת 70 שלפני כמעט 30 שנה בתה הבכורה ג’ני נרצחה בהיותה בת 17 הרוצח לא נתפס. רייצ’ל התגוררה בגפה בביתה לאחר מות בעלה שמת משברון לב עקב מות בתו האהובה. בנם הצעיר, רוב, נישא לאישה בשם לורן ולשניים נולד ילד מתוק בשם ג’ייקוב שאותו רייצ’ל אהבה בכל ליבה. הרגעים שלה עם ג’ייקוב הצליחו להשכיח ממנה במקצת את העצב והכאב שהיו נוכחים בחייה בכל יום מאז שבתה נרצחה. היא לא הצליחה להמשיך הלאה בחייה והייתה לה תקווה שעוד תצליח להביא למאסרו של הרוצח שגזל ממנה את בתה היקרה. בנה רוב סיפר לה כי הוא החליט לעבור עם משפחתו לניו יורק, ידיעה ששברה את ליבה של רייצ’ל לרסיסים כי מעתה, היא לא תוכל לראות את נכדה האהוב לעיתים קרובות…היא חשה שיותר לא יהיו לה סיבות לחייך כעת כשג’ייקוב הקטן יהיה כה רחוק ממנה.

 

מהו הקשר בין שלוש הנשים? מה יעלה בגורל נישואיהם של טס וויל? האם רייצ’ל תצליח למצוא את רוצח בתה? האם ססיליה פתחה את המעטפה? ואם כן, מהו סודו של הבעל??? כל התשובות לשאלות ועוד הרבה מעבר לכך, תמצאו בספר!

 

החיבור שלי עם הספר לא היה מידי…הפרקים הראשונים היו די מבלבלים בגלל ריבוי הדמויות שלכאורה לא קיים ביניהם כל קשר. רק אחרי כ-60 עמודים או אפילו יותר שכבר היה אפשר להבין מי הן כל אחת מהדמויות הפועלות ומהו טיב הקשר ביניהן, העלילה זרמה הרבה יותר והיה מסקרן ומרתק לגלות איך סיפור חייהן של שלוש הנשים השתלב אחת בחיי השנייה.

יש לא מעט התרחשויות בספר שהיו די צפויות, אך לצד מה שהיה נראה כה ברור וצפוי, הקורא נחשף גם לפרטים מפעימים ונסתרים שאותם לא יכול היה להעלות על הדעת. צריך לקרוא את הספר עד לעמוד האחרון בכדי להיחשף לתמונה המלאה.

העלילה גם סיפקה רגעים דרמטיים, מפתיעים ומרגשים, במיוחד בשליש האחרון של הספר, בחלק הזה של העלילה, לא יכולתי להניח את הספר מהיד עד שהגעתי לדף האחרון.

בספר גם נשאלת השאלה “מה היה קורה אם…?”

כשאנשים בוחרים בנתיב מסוים בחיים שלהם, הם לא יכולים לדעת מה היה קורה בחייהם אילו היו בוחרים בנתיב אחר לגמרי, כי את העבר אי אפשר לשנות אלא רק לתהות לעצמך “מה היה קורה אילולא או אם…?”, גם אם התהייה לא תועיל במאומה.

 

“סודו של הבעל” מדבר הרבה על סודות של אנשים כפי ששם הספר מציג. חלק מהסודות מתגלים בטעות, חלקם מתגלים באיחור רב ויוצרים סיטואציות איומות ופצעים עמוקים שאותם לא ניתן לאחות, ויש סודות שעדיף להמשיך ולשמור אותם בסוד ולהימנע מחשיפתם, כי עצם החשיפה שלהם עלול להביא ליותר נזק מאשר לתועלת. אז לפני שפותחים את תיבת פנדורה, עדיף לשקול את העניין בכובד ראש.

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה