הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 182

החל מאוגוסט 2018

אלישה נשלחה למוסד פסיכיאטרי לאחר שירתה מטווח אפס 5 פעמים בפניו של בעלה. מיד לאחר הרצח היא הפסיקה לדבר, הבעותיה היו אטומות ולא היה ניתן לנחש מה היא מרגישה. 7 שנים חלפו ואלישה ממשיכה בשתיקתה. תיאו הוא פסיכולוג שהמקרה של אלישה מאוד ריתק אותו, ולכן, הוא עוזב את מקום עבודתו בכדי לעבוד במוסד הפסיכיאטרי שבו מאושפזת אלישה. הוא מאמין שתוך כדי הטיפול בה, הוא יגרום לה לחזור ולדבר, ובכך, לשפוך אור על מה שקרה בליל הרצח. האם יצליח? מה בעצם קרה באותו לילה טראגי? ולמה אלישה מסרבת לחזור לדבר? תקראו את הספר ותגלו!

26/07/2019

המטופלת השקטה / אלכס מיכאלידס

336 עמודים

מאנגלית: רחל פן

פן הוצאה לאור וידיעות אחרונות

שנת הוצאה: 2019

 

 

67355715_864658763905963_6259247838383833088_n

 

 

העלילה מספרת את סיפורה של אלישה ברנסון, ציירת מפורסמת הנשואה לגבריאל, צלם אופנה מצליח. השניים התגוררו בלונדון בבית מרשים עם גינה באזור נחשק ויוקרתי בעיר. נראה היה כי חייהם טובים ומאושרים, עד לאותו לילה נוראי שבו אלישה רצחה את בעלה וירתה בפניו 5 פעמים מטווח אפס. השוטרים שהוזעקו על ידי השכנים ששמעו את היריות, מצאו את גבריאל חסר החיים קשור לכיסא ולידו עמדה חסרת הבעה אלישה שבידה סכין מגואלת בדם ועל השטיח היה מושלך האקדח שהיה כלי הרצח. המשטרה ניסתה להבין מה הביא את אלישה לרצוח את בעלה, אך מאותו הלילה ואילך, אלישה חדלה מלדבר. היא לא שיתפה פעולה עם המשטרה, לא ניסתה להגן על עצמה ולספר על מה שהתרחש בינה לבין בעלה, היא כלל לא בכתה והבעתה נותרה אטומה וכבויה.

לאור מצבה, אלישה אושפזה במוסד פסיכיאטרי. 7 שנים חלפו ואלישה המשיכה והתמידה בשתיקתה, ואז נכנס לסיפור הפסיכולוג תיאו פייבר שהפרשה של אלישה מאוד סקרנה ועניינה אותו. הוא החליט לעזוב את מקום עבודתו המוצלח ולהתקבל לעבודה במוסד הפסיכיאטרי שבו אלישה מאושפזת, וזאת למרות שאותו מוסד עשוי להיסגר בתוך תקופה קצרה. תיאו קיווה וייחל להיות זה שיגרום לאלישה לחזור ולהשמיע את קולה ובכך לשפוך אור על מה שבאמת קרה באותו לילה קטלני.

תיאו נשוי לקתי, שחקנית במקצועה. כניסתה של קתי לחייו הייתה עבורו כגלגל הצלה. תיאו חווה אירועים טראומתיים בילדותו בגלל אביו, והוא נאלץ  להתמודד עם קשיים ומשברים רבים, עד שמצא את קתי שהייתה ברכה עבורו ואהבת חייו והפכה אותו לאדם טוב יותר ובעל ביטחון.

תיאו הצליח להתקבל לעבודה במוסד שבו אלישה מאושפזת והוא הופך לרופא המטפל שלה ומנסה לרכוש את אמונה ולגלות את כל המידע האפשרי בנוגע אליה ואל עברה. לשם כך, הוא נפגש עם כל מיני אנשים שקשורים לאלישה ולבעלה גבריאל. בזמן שתיאו מנסה להגיע לאמת שאלישה מסתירה בשתיקתה, הוא חושף פרטים על עצמו, החוויות שעבר וההתמודדות שלו עמם.

האם אלישה רצחה את בעלה? מה באמת קרה באותו לילה? למה אלישה הפסיקה לדבר? האם תיאו יצליח לגרום לאלישה לחזור ולדבר?

את כל התשובות תוכלו למצוא במותחן הפסיכולוגי המרתק “המטופלת השקטה”!

איזה מותחן משובח! מאוד נהניתי לקרוא את העלילה שהייתה בעיני מאוד מפתיעה ומקורית. מלבד היותה מותחת,  העלילה הייתה לכל אורכה מסתורית, מתעתעת ומסקרנת וכבר בשלב די מוקדם מצאתי את עצמי נשאבת לעלילה ולהוטה לגלות את מה שהשתיקה של אלישה הסתירה מאתנו.

דמותו של תיאו מספרת בגוף ראשון את נקודת המבט שלו על ההתרחשויות, בעוד שנקודת מבטה של אלישה מובאת אל הקורא באמצעות מחברת ששימשה אותה כיומן ובה היא כתבה על רגשותיה, תחושותיה וחששותיה.

זהו ספר הביכורים של הסופר אלכס מיכאלידס שגם יעובד לסרט שאותו יפיק בראד פיט. יהיה מאוד מעניין לצפות גם בסרט ולהשוות לאחר מכן בין הספר והסרט.

שורה תחתונה: מותחן פסיכולוגי מקורי, מסקרן ומשובח! זהירות, זה ממכר! מהרגע שמתחילים לקרוא אי אפשר להפסיק!

 

עוד מהבלוג של lealand

Thumbnail

הציידת / קיית קווין

הציידת / קייט קווין 575 עמודים מאנגלית: שי סנדיק הוצאת אריה ניר ומודן שנת הוצאה: 2020 הסופרת קייט קווין שכתבה את הספר הנהדר "הרשת של אליס" חוזרת אלינו עם רומן...

תגובות

פורסם לפני 6 months
Thumbnail

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 1 year

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...