הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 156

החל מאוגוסט 2018

בדרך לעבודתו במשרדי האף-בי-איי, הסוכן איימוס דקר הוא עד ראייה לרצח וניסיון התאבדות. דקר ושותפיו מקבלים את תיק החקירה ומנסים לגלות מה הוא הקשר בין היורה והנרצחת. זמן קצר לאחר תחילת החקירה, התיק נלקח מהם בטענה כי מדובר בחקירה שמעורבת בה גניבת מידע מודיעיני רגיש ומסירתו למדינת אויב. דקר לא מוכן להפסיק לחקור. מלבד נחישותו ועקשנותו, דקר ניחן בזיכרון צילומי מושלם, והוא מתכוון להשתמש בכל המשאבים העומדים לרשותו בכדי להגיע לאמת. מה יגלה דקר? האם קיים קשר בין היורה והנרצחת? האם הזיכרון המושלם של דקר יוביל אותו לאמת? תקראו את הספר ותגלו.

20/07/2019

התיקון / דיוויד באלדאצ’י

407 עמודים

מאנגלית: נורית לוינסון

מודן הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2019

 

67107489_860811627624010_430410694345621504_n

 

איימוס דקר הוא בלש משטרתי שהפך לסוכן מיוחד של האף-בי-איי. כשהיה בשנות העשרים לחייו, הוא נפגע בראשו במהלך משחק פוטבול והפגיעה הקשה הותירה אותו עם שינוי קיצוני באופיו ובזיכרון צילומי מושלם וחריג. התכונה החדשה הזו משרתת את עבודתו ועוזרת לו לפתור תעלומות ומקרים סבוכים ולא מפוענחים.

לפני כשנתיים, דקר חווה טרגדיה איומה ומטלטלת לאחר שאשתו ובתו הקטנה נרצחו באכזריות. הזיכרון החריג שלו לא מאפשר לו לשכוח את התמונות המחרידות של אותו רגע איום שבו גילה את גופותיהן.

בעת שעשה את דרכו כמידי יום אל עבר בניין המשרדים של האף-בי-איי, התרחש ממש לנגד עיניו מעשה של רצח וניסיון התאבדות. הנרצחת היא מורה מחליפה בבית ספר קתולי בשם אן ברקשייר. היורה הוא אדם אמיד ואיש משפחה בשם וולטר דאבני. בין היורה והנרצחת לא זוהה כל קשר נראה לעין. דאבני שנפצע אנושות אחרי שניסה להתאבד, מת ימים אחדים לאחר מכן בבית החולים.

דקר ושותפיו קיבלו את תיק הרצח וההתאבדות וניסו להבין מה הביא אדם מצליח ונורמטיבי, לרצוח אישה שמלבד עבודתה כמורה בבית ספר, היא גם התנדבה בזמנה הפנוי בהוספיס. כמה שדקר ושותפיו ניסו למצוא קשר אפשרי בין הקורבן והיורה, הם לא מצליחים למצוא את הגורם המקשר ביניהם.

זמן קצר אחרי תחילת החקירה, דקר ושותפיו מורחקים מהתיק שמועבר מהאף-בי-איי ל-די-איי-איי, לאחר שנאמר להם על ידי סוכנת מהדי-אי-אי בשם הרפר בראון, כי מדובר בחקירה רגישה ומסווגת הקשורה בביטחון המדינה. היא לא מספקת להם פרטים מפורטים, אלא, רק מעדכנת אותם כי מדובר בחקירה שמעורבת בה גניבת מידע מודיעיני רגיש וקריטי שחשיפתו עלולה להביא לתוצאות קטלניות שיגרמו לאירוע כמו ה-11 בספטמבר או אף חמור ממנו.

דקר הוא טיפוס שאף פעם לא עובד לפי הכללים, הוא מתעקש להמשיך ולחקור את הנושא ולנצל את הזיכרון הפנומנלי שהוא ניחן בו בכדי לפענח את הפרשה החמורה. הוא מחליט לשתף פעולה עם הסוכנת בראון בכדי להגיע לאמת הנסתרת.

דקר חוקר את דאבני ועברו, נפגש עם אלמנתו וארבעת בנותיו הגדולות, ופוגש במשפחה המומה ומפורקת שלא יכולה לספק שום קצה חוט בנוגע למה שהביא את דאבני לירות באישה שאינם מכירים, ולאחר מכן להתאבד. דקר גם חוקר את עברה של ברקשייר שבמבט ראשון נראית אישה פשוטה, דלת אמצעים ובלי עבר פלילי. אבל דקר לא מתייאש, הוא מראה נחישות ודבקות במטרה וממשיך לחפור עמוק בחייהם של המעורבים, והוא לא מתכוון להפסיק בחקירתו עד שימצא את מה שנסתר מהעין.

מה יגלה דקר? מדוע דאבני ירה בברקשייר ולאחר מכן ירה בעצמו? מה הקשר בינו לבין ברקשייר? מה יגלה דקר על ברקשייר? האם הזיכרון הפנומנלי שלו יעזור לו לקדם את החקירה המסובכת?

את כל התשובות לשאלות תוכלו למצוא במותחן המרתק “התיקון”!

ואווו איזה ספר נהדר! נהניתי לקרוא אותו מהעמוד הראשון ועד לעמוד האחרון! כתיבתו של דיוויד באלדצ’י טובה ומאוד זורמת והעלילה סוחפת ומרתקת! קראתי את הספר בעניין רב וממש היה לי קשה להפסיק את רצף הקריאה.

כשהגעתי למחצית הספר, היה לי ניחוש בנוגע לפיענוח החקירה, ואז הייתי ממש במתח לגלות אם הניחוש שלי היה נכון או לא. מידי פעם תוך כדי הקריאה, התערער לי הביטחון בנוגע לניחוש, אבל רק לזמן קצר בלבד. האמת, הניחוש שלי היה נכון! והעובדה שהצלחתי לנחש את מה שמחכה בסוף הספר לא גרע מחוויית הקריאה, להפך! זה רק הגביר את הסקרנות שלי לגלות אם צדקתי או לא.

אך על פי הניחוש שלי, הספר סיפק תפנית בעלילה ומתח עצום גם בעמודיו האחרונים. ספר משובח כבר אמרתי?

מאוד אהבתי את דמותו של איימוס דקר, טיפוס מסתורי שמצטייר כאדם לא פשוט בכלל, אבל יחד עם זאת, קשה שלא לחבב אותו. גם חיבבתי מאוד את דמותה של אלכס ג’יימיסון, עיתונאית לשעבר שהצטרפה לאף-בי-איי. היא ודקר הפכו לשותפים וחברים טובים והם מראים דאגה אמיתית אחד לשני. גם שאר הדמויות הוסיפו עניין רב לעלילה ואפילו שניים מהן סיפקו מעט רומנטיקה במהלך כל המתח המסחרר.

זהו סיפרו השלישי של באלדצ’י בסדרת הסוכן איימוס דקר ואני כבר מחכה בקוצר רוח לספר הבא ולקורותיו של הסוכן עם הזיכרון הכי חד ומושלם שיש!

שורה תחתונה: מותחן משובח ומרתק שקשה להניח מהיד! מומלץ ביותר!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל 281 עמודים מאנגלית: ניצה פלד הכורסא הוצאה לאור שנת הוצאה: 2020 העלילה מספרת את סיפורה של קט קונלי, רווקה מניו יורק בת 34 שטרם הצליחה למצוא...

תגובות

פורסם לפני 3 weeks
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה