הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

כשבדרום באפלו נמצאה גופת גבר מרוטשת במרתף של כנסייה, הבלשית אבסלום קירני עמדה בראש חקירת הרצח. כשבוצעו מעשי רצח נוספים באותה שיטה מקאברית, אבי הבינה כי יש לה כאן עסק עם רוצח סדרתי אכזרי במיוחד. בכל זירת רצח, הרוצח הניח ליד הגופה בובת קופיף חומה וקטנה. מי הוא אותו רוצח אכזרי? מה משותף לכל הקורבנות? ואיך כל הפרשה מתקשרת לחייה הפרטיים של אבי? את כל התשובות תוכלו למצוא בספר.

09/07/2019

אירית שחורה / סטיבן טלטי

358 עמודים

תרגום: אמיר צוקרמן

הוצאת עם עובד

שנת הוצאה: 2019

66290705_853495115022328_5762989690458210304_n

עלילת הספר מתרחשת בדרום באפלו, אזור אפלולי וקודר שאותו תושבי המקום שהינם יוצאי אירלנד, מכנים “המחוז”. אזור המחוז עטוף בסודות, סכסוכים ותככים, וכשהבלשית אבסלום קירני מגיעה למחוז על מנת לחקור פרשת רצח מסתורית, היא נתקלת בחוסר שיתוף פעולה מצד התושבים שמסרבים לפצות את פיהם ודואגים לחפות אחד על מעשי השני.

אבסלום, או בקצרה, אבי, אמנם לא נולדה במחוז, אבל היא גדלה בו לאחר שאביה, השוטר המוערך ג’ון קירני, אימץ אותה בהיותה ילדה קטנה. אבי הגיעה לדרום באפלו אחרי תקופה ששהתה ועבדה במשך תקופה מחוץ לבאפלו. אביה המאמץ חלה באלצהיימר וזאת הייתה אחת הסיבות שהשיבו אותה למקום שהיה עבורה לבית. גם אם אבי ראתה בדרום באפלו את ביתה, יתר התושבים לא ראו בה תושבת “חוקית”, מאחר והיא מאומצת ושורשיה האמיתיים אינם ידועים להם. גם אבי עצמה לא ממש הכירה את השורשים שלה, דבר שמאוד הטריד אותה והיא רצתה לדעת יותר על משפחתה הביולוגית.

הרצח שאותו אבי החלה לחקור הוא רצח ברוטלי של גבר שגופתו נמצאה במרתף של כנסייה. הרוצח חרט על מצחו של הקורבן את הספרה 1 ולצד הגופה המרוטשת, הושארה בובת קופיף חומה קטנה. למשטרה לא היה קצה חוט לגבי זהות הרוצח שלא השאיר כל ראייה מאחור. המצב רק הלך והחמיר כשהמשיכו להתגלות גופות נוספות שנרצחו בדרכים מקאבריות ולצד כל גופה תמיד הושארה אותה בובת קופיף חומה. אבי הבינה שיש לה פה עסק עם רוצח סדרתי שנהנה לענות את קורבנותיו ולהתעלל בהם קשות.

תוך כדי החקירה, אבי מגלה על קיומו של ארגון סודי במחוז בשם “קלאן נה גאל”, ארגון שחבריו הם חלק מהתנועה לשחרור אירלנד.

למרות חוסר שיתוף הפעולה של משפחות הקורבנות, אבי לא מתכוונת להרים ידיים והיא לא תפסיק בחקירתה עד אשר תגיע לאמת ותלכוד את הרוצח הסדרתי.

האם קיים קשר בין הרציחות ואותו ארגון סודי? מי הוא אותו רוצח אכזרי? איך הפרשה שאבי חוקרת קשורה לעברה? ולמה תושבי המקום הדביקו לאבי את הכינוי “אירית שחורה”?

את כל התשובות לשאלות תוכלו למצוא בספר המתח המרתק “אירית שחורה”.

נהניתי מאוד לקרוא את הספר ששמר על מתח לכל אורכו. הכתיבה היא טובה, מעניינת וזורמת. אני אוהבת ספרי מתח שבהם לא ניתן לנחש את זהות הרוצח. תוך כדי הקריאה, העלילה הצביעה על כל מיני חשודים אפשריים, אבל אז הגיעה תפנית בעלילה שאף אחד לא ציפה לה ורק הוסיפה עניין לעלילה המצמררת והסוחפת.

הבלשית אבי היא אישה מאוד אמיצה, ולמרות כל הקשיים שעמדו בדרכה היא לא מיהרה להרים ידיים ולא נרתעה מהסכנה. אהבתי את הנחישות שהראתה ואת דרך פעולתה מול כל המכשולים שצצו בדרכה אל האמת, אמת שאפשרה לה להתמודד עם עברה הפרטי שתמיד העכיר את חייה וגרם לה לעצב.

שורה תחתונה: ספר מתח משובח ומפתיע, מומלץ מאוד!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה