הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מאוגוסט 2018

סיפור אהבתם של לאון ולואיז החל בעיירה צרפתית קטנה. אירועי מלחמת העולם הראשונה הפרידו ביניהם, אך החיים הפגישו ביניהם כעבור עשור, אבל אז, פרוץ מלחמת העולם השנייה הרחיקה אותם אחד מהשני. ולמרות זאת, המרחק לא כיבה את להבת אהבתם שרק הלכה וגדלה עם השנים. מה יעלה בגורלם אתם שואלים? תקראו את הספר ותגלו.

07/07/2019

לאון ולואיז / אלכס קאפוס

288 עמודים

תרגום: יוסיפיה סימון

הוצאת הכורסא

שנת הוצאה: 2012

 

 

66437528_852068068498366_2307307593061629952_n

 

הספר נפתח בהלווייתו של הקשיש לאון לה-גל שהתעקש כי ההלוויה תתקיים בקתדרלת נוטרדאם שבפריז. ילדיו, כלותיו, נכדיו וניניו, ישבו בספסלי הקתדרלה המרשימה על מנת ללוות אותו בדרכו האחרונה. לפתע, נכנסה לקתדרלה קשישה תזזיתית שצעדה בלי היסוס אל עבר ארונו של המנוח. הקשישה התקרבה אל הארון, ונישקה את מצחו של לאון לפרדה אחרונה. מי היא אותה קשישה מסתורית? לבני המשפחה יש השערה כמעט ודאית לגבי זהותה.

נכדו של לאון הוא זה שמתאר לפרטי פרטים את אשר התרחש ביום הלוויה, והוא זה שלוקח את הקורא למסע בזמן ומציג בפניו את סיפור אהבתם רב השנים של לאון ולואיז.

וכך, אנו שבים אחורה בזמן אל עבר שנת 1918, לאון הוא בחור צעיר המתגורר עם הוריו. הוא מחליט לעזוב את הלימודים ואת ביתו על מנת למצוא את דרכו בחיים. בעיירה אליה הוא מגיע, הוא מוצא עבודה וגם אהבה. לאון מתאהב במבט ראשון בבחורה שרכבה על אופניה ולאחר מכן נעלמה מעיניו. בהמשך כששב לפגוש בה מגלה כי שמה הוא לואיז. השניים מתאהבים, אך הקשר שרק החל את דרכו המלבלבת נקטע בבת אחת בעקבות אירועי מלחמת העולם הראשונה.

רק כעבור כ- 10 שנים הם שבים להיפגש, אך כעת, לאון נשוי לאיבון ואב לילדים. אשתו איבון יודעת על האהבה הגדולה שלו מהעבר ששמה הוא לואיז, לאון סיפר לה על כך והיא גם יודעת כי אופיו לא יאפשר לו לנטוש את משפחתו. לכן, כשלאון מספר לאיבון כי נדמה לו שראה את לואיז ברכבת המטרו, היא מעודדת אותו למצוא אותה וללבן עמה את העניינים. למרות השנים שחלפו, הרגשות של לאון ולואיז נשארו בעינן. החיים שהפגישו ביניהם גם מפרידים ביניהם שוב בתקופת מלחמת העולם השנייה. ומה שלא עושות המלחמות, עושות ההחלטות של האדם. זהו סיפור על אהבה גדולה מהחיים, אהבה מפוספסת אך עקשנית שלא ממענת להסתיים.

זהו סיפור על אהבה גדולה שנשמרת ואף מתחזקת במשך השנים. האמירה “רחוק מהעין רחוק מהלב” לא מתקיימת עבורם וליבם מלא אחד בשני. עבור לאון ולואיז, רק המחשבה אחד על השני מספיקה, נותנת להם כוח ומאדירה את רגשותיהם. 

את הספר בחרתי לקרוא בעיקר מאחר וקראתי כי יש בו התייחסות למלחמת העולם השנייה. למעשה, אין בספר הרחבה של ממש על האירועים בתקופת מלחמת העולם השנייה וההתייחסות אליה הוא מינורית בהשוואה לעלילת הספר כולו. ובכל זאת, החלק הזה שבו תוארו ההתרחשויות בפריז בשנים שבהם עלו הנאצים לשלטון, היה עבורי החלק היותר מעניין בעלילה.

מה שפחות אהבתי בספר היה התיאורים המפורטים יתר על המידה לטעמי שלעיתים היו מתישים והקשו על קריאה רציפה של הספר.

שורה תחתונה: סיפור אהבה יפה לצד תיאורים המפורטים יתר על המידה.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה