הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2018

ד”ר דורון שפירא הוא מתמחה במחלקה קרדיולוגית, הוא רופא מוכשר שלא חושש להביע את דעתו, גם אם היא שונה מזו של מנהליו. כשראש ממשלת ישראל, ידידיה “דידי” שומרון, נלקח לבית החולים לאחר שחש ברע, דורון הוא הרופא התורן שמקבל אותו בחדר המיון. כשמתקבלת ההחלטה על אופי הטיפול בדידי, דעתו של דורון שונה מדעת הרופאים הבכירים. איך יפעל דורון, האם יביע את מורת רוחו מההחלטה שנקבעה ע”י מנהליו? מה יעלה בגורלו של מר שומרון, ראש הממשלה? את כל התשובות תמצאו בספר.

27/06/2019

התערבות פולשנית / אבינעם שירן

221 עמודים

עורך: עמיחי שלו

הוצאת כרמל

שנת הוצאה: 2019

 

65215505_845639759141197_6923821047355539456_n

 

העלילה מספרת את סיפורם של שתי דמויות מרכזיות:

ד”ר דורון שפירא, מתמחה במחלקה קרדיולוגית. דורון נשוי לרונית ואב לשני בנים קטנים. הוא מוכשר מאוד בתפקידו, מראה על מקצועיות רבה ודאגה אמיתית למטופליו. דורון מאמין בדרכו והולך עם האמת שלו ולכן, אין הוא נמנע מלהביע את דעתו, גם אם היא מנוגדת לדעותיהם של מנהליו. ד”ר שגיא, הרופא הבכיר ומנהלו הישיר של דורון, מודע היטב לכישוריו הטובים של המתמחה שלו. לעיתים הפריעה לו העובדה שבדרך כלל מסקנותיו של דורון הן הנכונות והצודקות, מצב זה יוצר לא מעט מתח בינו לבין המתמחה המוצלח שכפוף אליו.

ידידיה שומרון המכונה “דידי” הוא ראש ממשלת ישראל. כשדידי היה בצבא, הוא היה לוחם בגולני שהראה נחישות ואומץ לב וחייליו העריכו אותו מאוד. בעת פעולה בשטחים, דידי וחייליו נקלעים לקרב יריות שפרץ בין המשטרה הפלסטינית ואנשי החמאס. דידי וחייליו מחסלים את אנשי החמאס, ובתקרית הזו דידי מציל את חייו של שוטר פלסטיני בשם מחמוד אבו זידאן שלימים יהפוך להיות ראש הרשות הפלסטינית.

דידי הקים חברה מצליחה בתחום ההייטק ובהמשך בזכות בקשות של תושבים רבים ועידודה של רעייתו שרון, הוא התמודד לתפקיד ראש העיר של באר שבע וניצח. בזכות היותו ראש עיר טוב אשר פעל רבות למען התושבים, הוא זכה לתמיכה ואהדה רבה. התחושה שהוא יכול לתרום המון למען האוכלוסייה ולשיפור תנאיה הביאה אותו לקבל את ההחלטה להמשיך בפוליטיקה והוא הקים מפלגה בשם “ישראל זה אנחנו”, ולמרות ההפגנות מצד הימין הקיצוני, העובדה שמפלגתו קיבלה מספר מכובד של מנדטים, הבהירה כי הציבור מאמין בדידי וחפץ בכל ליבו בשינוי אמיתי. וכך, דידי בסופו של דבר התמודד לתפקיד ראש הממשלה וזכה.

בעת הרצאה שהרצה באוניברסיטה, דידי חש ברע והתמוטט. הוא פונה לבית החולים והרופא התורן אשר קיבל את פניו היה המתמחה דורון. דורון התרגש מהמעמד של טיפול בראש ממשלת ישראל, ודידי מצידו, התרשם לטובה מהרופא הצעיר שנראה לו רציני ואמין.

כאשר עולה על סדר היום אופי הטיפול שראש הממשלה זקוק לו, ד”ר שגיא, הרופא הבכיר מציג בפני כל הרופאים והמתמחים את חוות דעתו. דעתו של דורון הייתה שונה מזו של שגיא, אך לאור תקרית שהתרחשה בין השניים עם מטופל אחר בעת ביצוע צנתור, דורון הרגיש כי אין הוא יכול להתנגד להחלטת המנהל שלו.

מה יעשה דורון עם הדילמה שהוא נמצא בה? ואיזו השפעה תהייה להחלטתו על ראש הממשלה?

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר הנהדר ” התערבות פולשנית”!

הספר מתאר נקודות חשובות במהלך חייהם של דורון ודידי עד שהגיעו לתפקידיהם העכשוויים, דורון כמתמחה בבית החולים ודידי כראש ממשלת ישראל.

נהניתי מאוד לקרוא את הספר! העלילה שלו רלוונטית ואקטואלית למציאות שלנו והייתה מעניינת. הכתיבה בספר היא טובה, קולחת וזורמת וקראתי אותו בעניין רב. בסוף הספר היה מתח רב שרק הוסיף להנאת הקריאה. מומלץ מאוד!

שורה תחתונה: ספר נהדר המציג נושאים אקטואליים מאוד מעניינים, הכתיבה טובה והקריאה זורמת ומרתקת!

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 10 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה