הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

בצעירותו, אנתוני איבד תליון שניתן לו ע”י אהובתו שמתה באופן טראגי. אנתוני החליט להקדיש את חייו לשמירת חפצים אבודים והשבתם לבעליהם החוקיים. כשאנתוני מגיע לסוף ימיו, הוא מטיל על מנהלת משק הבית שלו, לורה, את המשימה המאתגרת של השבת החפצים האבודים לבעליהם. האם לורה תצליח במשימתה? תקראו את הספר ותגלו.

25/06/2019

שומר הדברים האבודים / רות הוגאן

286  עמודים

תרגום מאנגלית: יעל ענבר

הוצאת עם עובד

שנת הוצאה: 2018

 

64956699_844377475934092_7479259910429999104_n

 

העלילה מספרת את סיפורו של אנתוני פרדיו, סופר מבוגר המתגורר בגפו בבית יפהפה עם גינה מטופחת ופורחת. אנתוני איבד לפני שנים רבות את אהובתו תרז, שאותה התכוון לשאת לאישה. לפני מותה הטראגי, תרז העניקה לו במתנה תליון שיקר לליבה וביקשה ממנו להבטיח לה כי תמיד ישמור עליו עמו. אך, התליון אבד ביום שבו תרז מתה, ואנתוני השבור החליט לאסוף חפצים אבודים שמצא ברחובות בכדי שיוכל להשיבם לבעליהם החוקיים.

לביתו של אנתוני מגיעה אישה בשם לורה, היא התגרשה לאחרונה מבעלה והרגישה אבודה ושבורה. לורה קיוותה למצוא את מקומה בעולם ולפתוח בדף חדש. היא החלה לעבוד בביתו של אנתוני במשק הבית והרגישה יותר טוב עם עצמה.

כשאנתוני נמצא בסוף ימיו, הוא משאיר ללורה, עליה הוא סומך לגמרי, את המשימה לדאוג להשבת כל החפצים האבודים שהוא אסף לאורך השנים, לבעליהם.

האם לורה תעמוד בהצלחה במשימה המאתגרת שהוטלה עליה?

במקביל לסיפורו של אנתוני, אנו נחשפים לסיפורה של צעירה בשם יוניס. העלילה לוקחת אותנו אחורה בזמן לשנות השבעים. יוניס מגיעה לראיון עבודה בהוצאה לאור של אדם שכינויו הוא פייפר. פייפר מתרשם לטובה מיוניס ומקבל אותה לעבודה. היא מצידה מאושרת עד הגג וככל שחולף הזמן, היא נהנית יותר מעבודתה ועוד יותר מחברתו של יוניס.

איך מתקשר סיפורה של יוניס לזה של אנתוני? את התשובה תמצאו בספר “שומר הדברים האבודים”.

מלבד הדמויות שהזכרתי, הייתה דמות מקסימה ושובת לב של בחורה צעירה עם תסמונת דאון בשם סאנשיין. היא התגוררה עם הוריה בקרבת ביתו של אנתוני ולורה הפכה לחברתה החדשה. סאנשיין בילתה שעות רבות בחברתה וכשמה, היא הייתה קרן אור שהאירה על הסובבים אותה, אך מלבד האור והחמימות שהפיצה, היא גם שפכה אור על כל מיני אירועים שלורה לא הצליחה לפענח אותם בכוחות עצמה. הודות לסאנשיין, שאלות שנראו חסרות מענה, קיבלו תשובה.

 הספר כתוב בצורה טובה והנושא המרכזי שמוצג בעלילה מאוד מקורי, אך בכל זאת לא מצאתי את עצמי נסחפת עם העלילה, וקראתי את הספר עם לא מעט הפסקות.

שורה תחתונה: ספר חביב וקליל עם דמות מקסימה וקורנת בשם “סאנשיין”.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה