הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

איש המוסד אבנר ארליך מגיע לרומא על מנת לחקור פיגוע טרור שבו מצאו את מותם 22 בני אדם ומתוכם 6 ישראלים. הוא מגלה שטרוריסט בשם עימאד הוא שעומד מאחורי הפיגוע הקטלני. אבל הפיגוע הזה הוא רק תחילתה של תכניתו של עימאד שחולם על השמדת ישראל וגירוש היהודים מאדמת פלסטין. עימאד מתכנן פיגוע עצום בירושלים במסגד אל אקצה. כשהוא מגלה שאיש המוסד אבנר הוא למעשה אותו חייל צה”ל שהרג את אביו שנים קודם לכן, הנקמה שלו הופכת לנקמה אישית. מה יקרה כשאבנר ועימאד יפגשו פנים אל מול פנים? האם אבנר יצליח לעצור את עימאד לפני שזה יוציא לפועל על תכניתו על אדמת ישראל? את כל התשובות תוכלו למצוא בספר!

21/06/2019

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

423 עמודים

הוצאת דני ספרים

שנת הוצאה: 2019

 

65305671_841620482876458_5607242352260284416_n

 

אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור פיגוע טרור שבו נרצחו עשרים ושניים בני אדם ומתוכם, שישה מהם היו גמלאים ישראלים. הפיגוע הזה הוא רק הראשון בסדרת פיגועים המתרחשים ברחבי אירופה, ומתגלה כי מי שאחראי על תכנון הפיגועים הוא טרוריסט בשם עימאד אקברייה.

בילדותו, עימאד היה עד למות אביו שהיה גם הוא טרוריסט מבוקש ואחראי למותם של ישראלים רבים. עימאד לא שכח איך אביו מת על ידי חיילי צה”ל שפרצו לביתם, והוא חלם על היום שבו ישראל תושמד והיהודים יגורשו מאדמת פלסטין. הפיגועים שעימאד הוציא לפועל באירופה הם רק אירועי רקע למטרה העיקרית שלו, שהיא הבאת מחבלים מתאבדים לירושלים על מנת שיפציצו את מסגד אל אקצה, והפלת האחריות לכך על ישראל, מה שיביא לזעם רב של כל הערבים באזור וישנה את פני האזור כולו.

ד”ר אנה פון שטרופ היא רופאה גרמניה ונכדתו של קצין אס אס. אנה התביישה במעשי משפחתה בתקופת מלחמת העולם השנייה, ובכדי לכפר על אותם מעשים מזוויעים, היא משתפת פעולה עם המוסד. אנה עברה הכשרה אצל אבנר והפכה לאשת הקשר של המוסד במחנה שאבווה, שם ממוקם בית חולים לילדים של יוניצף אותו היא מנהלת. ולא רחוק משם, נמצא גם הטרוריסט עימאד שהוא מפקד על מחנה שאבווה המשויך לג’יהאד. עימאד מנהל מערכת יחסים אינטימית עם אנה ולא מתאר לעצמו שהיא עובדת עם אנשי המוסד הישראלי. אנה מעבירה לאבנר מידע רב ככל האפשר באמצעות כל הכלים העומדים לרשותה. עבודתה של אנה היא קשה ומסוכנת, אך אנה מראה נחישות ואומץ רב ומסכנת את חייה בכדי לבצע את תפקידה. אך, למרות שהייתה להוטה לעזור ולתרום למוסד, היא גם חשה רגשות מעורבים כלפי עימאד, מה שיצר אצלה תסכול ובלבול רבים.

כשעימאד מגלה שאבנר, סוכן המוסד שמנסה ללכוד אותו, הוא למעשה אותו חייל צה”ל שראה בילדותו ושהיה אחראי למות אביו, הנקמה שלו הופכת לנקמה אישית. הוא מתכוון להוציא לפועל את תכניתו, וגם לחסל את אבנר ואת האנשים הכי קרובים אליו.

אבנר, בשיתוף פעולה עם עמיתיו מהמוסד, שהפכו גם לחבריו המלווים את האירועים בחייו, פועלים בקדחתנות סביב השעון על מנת להגן על תושבי מדינת ישראל, ולהביא ללכידתו וחיסולו של הטרוריסט המסוכן עימאד ובכך למנוע ממנו להוציא את תכניתו הנוראית לפועל.

האם אבנר יצליח ללכוד את עימאד לפני שזה יגיע לישראל ויוציא לפועל את תכניתו? מה יעלה בגורלה של אנה? האם תצליח לשמור על זהותה בסוד מעימאד ותעמוד במשימתה הקשה? מה יקרה כשאבנר ועימאד יפגשו פנים אל מול פנים? ומי זה אותו אדם המכונה “עוצי”???

את כל התשובות ועוד תוכלו למצוא בספר “העוצמה והזעם של אבנר ארליך”.

נהניתי מאוד לקרוא את הספר שהיה בעיני מאוד מותח! תוך כדי הקריאה הרגשתי כאילו שאני צופה בסרט פעולה מרתק. העלילה מדברת על נושאים שכלל לא זרים למציאות שלנו בישראל ולמצב הנפיץ במזרח התיכון. ודווקא משום היותו כה רלוונטי, קראתי אותו בעניין רב.

הספר מחולק לשלושה חלקים ובנוי מפרקים קצרים, הוא כתוב היטב ועלילתו מרתקת, קצבית וסוחפת, ומאוד סיקרן אותי לדעת איך תתפתח העלילה ומה יעלה בגורלן של הדמויות הפועלות.

מאוד חיבבתי את דמותו של אבנר שבהתחלה מציג חזות של אדם קשוח ועוצמתי, אך, די מהר אנו מגלים כי לצד העוצמה שבו, הוא גם אדם מאוד רגיש שחווה לא מעט סבל וכאב בחייו ולמרות הכל, שמר על אופטימיות ולא איבד את רגישותו.

שורה תחתונה: ספר מתח מעניין וסוחף שנהניתי לקרוא עד לעמוד האחרון.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה