הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2018

שוטרת מפריז ומוזיקאי מדבלין ללא היכרות מוקדמת, מוצאים את עצמם אזוקים זו לזה על ספסל בסנטרל פארק. איך הגיעו לשם ולמה? כל זאת ועוד במותחן המרתק והבלתי צפוי הזה.

06/10/2018

 

סנטרל פארק / גיום מוסו

270 עמודים

הוצאת כינרת זמורה-ביתן

שנת הוצאה בארץ: 2016

centralpark_master

 

אליס היא שוטרת פריזאית שבבוקר אחד מוצאת את עצמה על ספסל בקרחת של יער. אין לה שמץ של מושג איך היא הגיעה לשם והדבר האחרון שזכור לה הוא שאתמול היא בילתה עם שלוש מחברותיה, שתתה כהוגן, נפרדה לשלום מהחברות, הגיעה לחניון התחתון, נכנסה לרכב שלה ו….זהו! מאותה הנקודה היא לא זוכרת דבר.

כשהיא פוקחת את עיניה שרועה על ספסל בשעת בוקר מוקדמת, הבחינה כי ידה אזוקה לידו של גבר שישן בצמוד אליה. היא הביטה בפניו וגילתה כי מדובר בזר גמור. אליס לא ידעה היכן היא נמצאת ומי הוא אותו גבר שאזוק אליה, ומה הסיבה לכך שהם אזוקים יחד. כשחיפשה את חפציה, היא הבחינה שהם לא בנמצא. מה שכן היה עליה הוא אקדח שלא שייך לה ובו חסר כדור, ומה שעוד יותר מדאיג הייתה העובדה שעל חולצתה היה כתם של דם שהיא אינה יודעת למי הוא שייך.

כשאותו גבר שאזוק אליה התעורר בזמן שאליס כיוונה אל ראשו את האקדח שמצאה על גופה, הוא סיפר ששמו הוא גבריאל. לטענתו, הוא מוזיקאי מדבלין שגם לו אין מושג מה הוא עושה על הספסל באמצע היער ועוד אזוק לאליס אותה הוא כלל לא מכיר.

אבל משהו פה לא מסתדר להם…אליס טוענת שהיא נמצאת בפריז, בעוד שגבריאל טוען שהוא נמצא בדבלין…אז איפה הם בעצם נמצאים ברגע זה??? הם מחליטים לבדוק את המיקום שלהם, אך מאחר ולשניהם אין טלפונים או כל אמצעי תקשורת אחר, הדרך היחידה לברר זאת הוא ע”י יציאה מהיער…הם צעדו אזוקים לעבר רעש המולת הרחוב ולמרבה תדהמתם הם גילו שמיקומם הוא סנטרל פארק!!!

איך זה יתכן כי שוטרת שאתמול בלילה הייתה בבר בפריז, ומוסיקאי שניגן במועדון בדבלין, מוצאים את עצמם אזוקים זה לזו בספסל בליבו של יער בסנטרל פארק שבניו יורק???

מאותו הרגע שבו גילו את מיקומם, אליס וגבריאל יצאו למסע שיוביל אותם אל האמת. במהלך אותה דרך אל הלא נודע, הם מקבלים רמזים אותם עליהם לפענח בכדי לגלות איזו דרך עליהם לקחת ולאן פניהם מיועדות.

איזה ספר! אני עוד לא נתקלתי בספר מהסוג הזה! הספר מותח וכתוב בצורה מעולה ומרתקת וכשחשבתי שאני יודעת לאיזה כיוון הולכת העלילה, גיליתי בהמשך שקו המחשבה שלי היה שגוי לגמרי. עובדה ששימחה אותי כי אני מעדיפה ספרים שהסוף שלהם לא צפוי, ובספר הזה בהחלט קיבלתי את מבוקשי. כשחושבים שכבר יודעים את הכל, מקבלים תפנית בעלילה כמו פניית פרסה חדה. איזה סיום מפתיע וכל כך לא צפוי! אין מצב שבעולם שהייתי חושבת על כיוון כזה בעלילה.

אז אם גם אתם אוהבים כמוני ספרי מתח מרתקים ובלתי צפויים, אל תפספסו את “סנטרל פארק” שיגרום לראשכם להסתחרר כמו שחשים על מתקנים בפארק שעשועים.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

האישה בחלון / א.ג'.פין

האישה בחלון / א.ג'. פין 492 עמודים הוצאת כנרת זמורה-ביתן שנת הוצאה: 2018 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד"ר אנה פוקס. אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל 281 עמודים מאנגלית: ניצה פלד הכורסא הוצאה לאור שנת הוצאה: 2020 העלילה מספרת את סיפורה של קט קונלי, רווקה מניו יורק בת 34 שטרם הצליחה למצוא...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה