הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

כשגופתה של דיירת שקטה ומתבודדת מתגלה, בעלת הבית ושאר הדיירים מנסים לגלות פרטים על האישה שמתה בלי שאף אחד מהם ידע דבר על חייה. הדיירים נפגשים לערבי זיכרון בביתה של המנוחה, ובמהלך המפגשים מתגלים סודות ונחשפים פרטים שמסעירים את חיי הדיירים ומעמידים בפניהם מראה המשקפת את המציאות הנסתרת.

08/06/2019

בנין חסר / עידו כנען

 376  עמודים

הוצאת ספרי ניב

שנת הוצאה: 2019

62142890_832556177116222_756793028764499968_n

עלילת הספר מתרחשת בבניין דירות הממוקם ברחוב הרואה 9 בתל אביב. דניאלה היא אלמנה מבוגרת המתגוררת בקומה השלישית בבניין, ואת יתר הדירות היא משכירה לדיירים. היא מתגלה כאישה מאוד נוקשה, וכחנית וחסכנית, ודייריה מעדיפים להימנע ככל האפשר מלהיתקל בה בכדי לא לסבול מטענותיה  וקיטוריה. היא כלל לא מכירה את הדיירים המתגוררים בבניין, וכל מה שמעניין אותה הוא שהם ישלמו לה את שכר הדירה במלואו ובזמן. גם הדיירים לא מכירים את שכניהם ולמעט ברכת שלום בעת היתקלות בחדר המדרגות, לא יוצא להם להתראות.

יום אחד, מורגש בחדר המדרגות ריח איום ונורא שמגיע מהקומה הרביעית והאחרונה שבה מתגוררת עדנה, דיירת מתבודדת ושקטה בשנות ה-40 לחייה. כשעדנה לא עונה לנקישות העקשניות על הדלת, דניאלה מחליטה לפתוח את הדירה במפתחות הרזרביים שברשותה. כשהיא נכנסת לדירה בליווי דייר המתגורר בדירה שמולה, השניים מגלים למרבה הזעזוע את גופתה של עדנה. הגופה התגלתה ברצפת הסלון ומסביב לראשה הייתה שלולית של דם.

מה הביא למותה של הדיירת השקטה שאף אחד מהשכנים לא הכיר ולא ידע לגביה דבר וחצי דבר?

דניאלה, בעלת הבית שמחפשת רווח בכל הזדמנות, מחליטה לנסות ולהתפרסם באמצעות הצגתה כאישה רחומה וטובה. היא משתתפת בלוויה של עדנה שאליה לא הגיע איש, ובנוסף, דניאלה החליטה לערוך בדירה שבה עדנה התגוררה, ערבי זיכרון שאליהם כל דיירי הבניין יגיעו וינסו להכיר יותר את המנוחה. כהרגלה, היא פעלה ממניעים נסתרים, היא ידעה שאל ערב הזיכרון אמור להגיע עיתונאי שיפרסם כתבה על פעולותיה המרגשות, ולכן, התעקשה כל כך וביקשה את שיתוף הפעולה של כלל הדיירים.

באמצעות ערבי הזיכרון, הדיירים מתחילים להכיר קצת אחד את השני והם מגלים פרטים על עדנה, הדיירת שעליה לא ידעו דבר. המפגשים שלהם הופכים לערבים של חשיפות מסעירות ובלתי צפויות, גילויים שמטלטלים את עולמם של הדיירים ומציבים בפניהם מראה של המציאות הקיומית שלהם.

הספר כתוב בצורה קולחת וזורמת, ואת רובו קראתי בעניין רב. העלילה מציגה בפנינו את התקשורת, או יותר נכון לומר, חוסר התקשורת בין האנשים המתגוררים דלת ליד דלת ובכל זאת לא מתעניינים אחד בחיי השני ולא מנסים לפתח שיחה ולמצוא מכנה משותף.

כשעדנה, הדיירת המתבודדת מצאה את מותה בנסיבות לא ברורות, אף אחד מהדיירים לא ידע דבר על חייה, רק לאחר מותה חלק מהדיירים הביעו התעניינות לגלות פרטים על האישה שהייתה ואיננה עוד. הניסיונות לגלות מי היא הייתה למעשה ומהיכן באה, הובילו את הדיירים למסע שבמהלכו נחשפו סודות, והתגלה הרבה מעבר למה שהדיירים רצו לגלות.

שורה תחתונה: סה”כ ספר נחמד וזורם! עלילה מעניינת ברובה וכתיבה קולחת.

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה