הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

1

פגומות / מרטינה קול

303 עמודים

הוצאת קוראים הוצאה לאור

שנה: 2018

 

“פגומות” הוא ספר מתח לא רע, אבל אם גם אתם, כמוני, קוראים לראשונה ספר של הסופרת הבריטית מרטינה קול, סביר להניח שתרגישו שקיימת בספר עלילה משנית ובלתי חשובה. למה היא מופיעה שם בכל זאת? הסבר בהמשך הסקירה…

העלילה מתרחשת בעיירה בשם גרנטלי שבאנגליה, עיירה פסטורלית ורגועה ששלוותה הופרה בבת אחת  כשנתגלתה ביום בהיר אחד גופתה של בחורה צעירה שאותרה במצב מרוטש לגמרי. הבלשית אנני קאר עמדה בראש חקירת הרצח המזעזע שהתרחש באותה עיירה קטנה. הנרצחת הייתה נערה בת 14 בלבד ולמשטרה לא היה קצה חוט בנוגע לרוצח שרצח את הצעירה בצורה ברוטאלית וזוועתית במיוחד. אנני פנתה לבלשית בגמלאות בשם קייט, דמות מאוד מוכרת ואהודה במשטרה בזכות המוניטין הרב שצברה לאור פיענוח מקרי רצח שאף אחד אחר לא הצליח לפתור.

תוך זמן קצר מאוד, אותרה גופת נערה נוספת שהתברר כי מדובר בחברה טובה של הנרצחת הראשונה. לאחר מכן גופות נוספות אותרו והמשטרה מצאה את עצמה אובדת עצות ולא הצליחה לשים את ידה על כל חשוד במעשים שזעזעו את כולם.

זהו בעצם סיפור העלילה המרכזי של הספר, אך יחד עם סיפור פיענוח הרצח, ישנה בספר עלילה משנית ופחות חשובה שלמעשה לא הועילה בדבר לעלילה המרכזית והדי מעניינת.

אותה עלילה משנית, סיפרה על קייט שפרשה מהמשטרה ובן זוגה הוא עבריין “בגמלאות” (לכאורה), בשם פטריק. פטריק הכיר את קייט כאשר זו הצליחה לשים את ידה על הרוצח הסדרתי שהיה אחראי על רציחתה של בתו של פטריק.

השניים חיו יחד בבית מפואר ומהודר והעובדה שקייט היא בלשית לשעבר ופטריק הוא פושע לשעבר לא הפריע לאידיליה ששררה ביניהם. יום אחד, הגיע אל פטריק גבר בשנות ה-40 לחייו וחשף בפניו כי יש סיכוי גדול שהוא בנו. אמו שגססה חשפה בפניו את זהות אביו לפני מותה. אותה אישה הייתה מישהי שפטריק אכן הכיר וניהל עמה מערכת יחסים קצרה בזמן שהיה נשוי לאשתו הראשונה שבאותה העת הייתה חולה במחלה סופנית. וכך, קייט ופטריק הכירו את אותו הבן החדש ואת משפחתו שכללה אישה מעורערת ושני ילדים חמודים.

כאמור, זוהי עלילה בתוך עלילה שלא הוסיפה דבר וחצי דבר לעלילה המרכזית של הרציחות.

הרגשתי שאני מפספסת פה משהו אז בדקתי קצת בגוגל את העניין ומצאתי שאמנם זהו הספר הראשון של מרטינה קול שתורגם לעברית, אך בהחלט לא מדובר בספר היחיד שלה מאחר והסופרת כבר הוציאה מעל 20 ספרים בחלוף השנים.

ובספריה הקודמים (ליתר דיוק, השלושה האחרונים) דמותה של קייט אכן הופיעה בעלילה. ומכאן, שמה שהוזכר בספר “פגומות” כבדרך אגב, כנראה שסופר בפרוטרוט בספר אחר של הסופרת…וזה יכול להסביר את ה”עלילה המשנית” שאולי לנו, הקוראים שנתקלים בספר של מרטינה קול לראשונה, לא אומרת הרבה כי אין לנו את הרקע שלקוראים הנאמנים של הסופרת, יש.

בסה”כ העלילה שהתייחסה לנושא הרציחות הייתה מותחת ומעניינת, למרות שגם פה לא היו יותר מידי הפתעות…אפשר לומר שכבר בשליש הראשון של הספר היה לי ניחוש לגבי זהות הרוצח, ניחוש שהתברר כנכון. אני בדר”כ אוהבת להיות מופתעת בעלילות של ספרים, אך זה לא קרה הפעם.

 

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

האישה בחלון / א.ג'.פין

האישה בחלון / א.ג'. פין 492 עמודים הוצאת כנרת זמורה-ביתן שנת הוצאה: 2018 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד"ר אנה פוקס. אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה