הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

כשפיגוע קטלני מתרחש בפריז בבניין של ארגון יהודי ודאעש לוקח אחריות, גבריאל אלון, מי שעומד להפוך לראש ארגון ה”משרד”, הפועל ושומר על ביטחון ישראל, טס לפריז במטרה ללכוד את המוח שעומד מאחורי אותו פיגוע רצחני ואחראי גם לפיגועים נוספים. הטרוריסט שעומד בראש מכונה צלאח א-דין, אך סוכנויות הביון האירופאיות והמשרד לא יודעים את זהותו האמיתית. לכן, גבריאל אלון מגיע להחלטה לשתול בדאעש סוכנת ישראלית שתתחזה לערבייה פלסטינית ותחדור לארגון על מנת לגלות מי הוא צלאח א-דין ובכך לסכל את תכניותיו הנוראיות. האם המבצע יצליח? תקראו את הספר ותגלו.

24/05/2019

האלמנה השחורה / דניאל סילבה

462 עמודים

הוצאת כנרת זמורה, ביתן

שנת הוצאה: 2019

א

זהו הספר – 16 בסדרת הספרים שבה הדמות המרכזית היא של המתנקש הישראלי גבריאל אלון. גם מי שטרם קרא ספר מהסדרה, יכול לקרוא את הספר והנאתו לא תיפגם במאומה, מאחר וכל ספר מתאר עלילה חדשה. ובכל הנוגע לדמותו של גבריאל אלון והסובבים אותו, הקורא מקבל רקע מספק שמבהיר תהיות למקרה שיתעוררו כאלו, כך שאין בעיה לקרוא את הספר כספר יחיד.

עלילת הספר נעה בין ישראל, סוריה ושכנותיה, אירופה וארה”ב ובמרכזה עומד גבריאל אלון, מתנקש ישראלי לשעבר אשר מיועד לעמוד בראש ארגון “המשרד”, ארגון המודיעין הישראלי שדואג ופועל לשלום מדינת ישראל.

אלון התכונן לכניסה לתפקידו החדש, אבל אז, התרחש פיגוע עצום במרכז יהודי שבו התקיימה התכנסות שבראשה עמדה אישה יהודייה בשם חנה ויינברג אותה גבריאל אלון הכיר אישית בעקבות שיתוף פעולה שלה עם “המשרד” בעבר. ויינברג מצאה את מותה בפיגוע יחד עם קורבנות נוספים וביניהם גם ארבעה ישראלים. בין מבצעי הפיגוע הייתה מחבלת שכונתה “האלמנה השחורה”, כינוי הניתן לנשים אשר איבדו את בן זוגן שלחמו עם דאעש. אותן נשים רצו לנקום על מות אהובם ולשם כך הצטרפו לדאעש בעצמן. זמן קצר אחרי הפיגוע בפריז, דאעש פוגע במטרות נוספות. התגלה כי מי שעמד בראש תכנון הפיגועים האיומים היה טרוריסט אשר כונה צלאח א-דין. זהותו האמיתית לא הייתה ידועה לאף אחד. המידע היחיד שהגיע ל”משרד” ולסוכנות הביון הבריטי והצרפתי הוא כי יש בכוונתו של צלאח א-דין להמשיך בפיגועים הקטלניים ולהגדיל את היקפם.

גבריאל אלון בשיתוף גורמים במודיעין הישראלי וראש הממשלה, מחליטים לדחות את מינויו של אלון לראש “המשרד”. אלון טס במהרה לפריז בכדי לפעול בשיתוף פעולה עם סוכנויות הביון של צרפת ובריטניה על מנת להסיר את האיום של דאעש על אירופה וישראל. ולשם כך, עליו לגלות מה היא זהותו של אותו אדם המכונה צלאח א-דין ולהביא לחיסולו. על מנת להצליח בכך, אלון פונה לרופאה צעירה בשם נטלי מזרחי. נטלי עלתה לארץ עם הוריה מצרפת, והיא שולטת היטב בשפות צרפתית וערבית. חזותה ושליטתה בערבית הופכים אותה לאדם המתאים ביותר אשר יחדור לארגון דאעש ויגלה מידע חשוב ופרטים על זהותו האמיתית של צלאח א-דין.

נטלי עוברת הכשרה בכדי להפוך מרופאה ישראלית בשם נטלי מזרחי, לרופאה ערבייה ממוצא פלסטיני העונה לשם ליילה.

האם נטלי תצליח במשימתה הקשה והמורכבת? האם זהותו של הטרוריסט המכונה צלאח א-דין תתגלה? מה יעלה בגורלה של נטלי?

האם גבריאל אלון יצליח לסכל את הפיגועים שארגון דאעש מתכנן להוציא לפועל?

את כל התשובות לשאלות ועוד הרבה יותר תוכלו למצוא במותחן המרתק והסוחף: “האלמנה השחורה”!   

מאוד נהניתי לקרוא את “האלמנה השחורה” שהיה לדעתי אפילו יותר מוצלח מספרו הקודם בסדרה שנקרא “המרגל האנגלי”. העלילה הקצבית הייתה מרתקת וסוחפת ולאורך כל הקריאה לא היה רגע דל. המותחן המטלטל, הנהדר וחוצה הגבולות שמר על מתח ועניין רב מתחילתו ועד סופו.

חיבתו הגדולה של הסופר למדינת ישראל מורגשת בכתיבתו, כמו כן, סילבה סיפר בעצמו על כך שביקר בישראל, טייל בכל הארץ ורכש חברים, ואף יש מקומות בארץ שהוא מכיר כמו את כף ידו. הקשר הישראלי בספר הזה היה רב מהרגיל מאחר ומלבד דמותו המרכזית של גבריאל אלון, כיכבה גם דמותה המרתקת של נטלי מזרחי, סוכנת ביון ישראלית שחדרה לארגון דאעש והתחזתה לאלמנה השחורה ממוצא פלסטיני שרוצה לנקום בישראל ובבעלות בריתה. מאוד אהבתי את דמותה האמיצה והחזקה שנאלצה להתמודד עם מצבים מבעיתים ולקבל החלטות גורליות וקשות.

שורה תחתונה: ספר נהדר! כל כך נהניתי מהקריאה בו וממליצה עליו מאוד! 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה