הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

יו-ג’ין מתעורר במיטתו בשעת בוקר מוקדמת, הוא מריח ריח מתכתי חזק של דם ומגלה כי בגדיו ספוגים בדם. הוא לא זוכר דבר מליל אמש. כשהוא יורד במדרגות לכיוון הסלון, הוא מוצא את גופתה של אמו בשלולית של דם. גרונה שוסף וידיה הונחו שלובות על חזה. מי רצח את אמו? מה באמת קרה בליל אמש? תקראו את הספר ותגלו.

18/05/2019

הבן הטוב / צ’ונג יו-ג’ונג

272  עמודים

מאנגלית: יעל אכמון

תכלת הוצאה לאור

שנת הוצאה: 2019

 

60520397_818323461872827_8918008769871347712_n

 

עלילת הספר מסופרת בגוף ראשון מפיו של הדמות המרכזית בעלילה: יו-ג’ין. יו-ג’ין הוא בחור קוריאני בן 25 שהתגורר עם אמו ואחיו המאומץ הא-ג’ין. לפני 16 שנים, משפחתו חוותה טרגדיה כשבמהלך חופשה משפחתית אחיו יו-מין, שהיה גדול ממנו בשנה, נפל למים מצוק בעת ששהה על מגדל פעמונים, ואביו שקפץ למים בניסיון להציל את חיי בנו, טבע ומת אף הוא.

וכך, נותרו רק יו-ג’ין ואמו. מי שתמכה בהם הייתה אחותה הצעירה של האם שהייתה פסיכולוגית מתמחה.

שנים ספורות אחרי הטרגדיה, האם אימצה צעיר בשם הא-ג’ין שדמה שתי טיפות מים לבנה המנוח יו-מין, אותו היא אהבה יותר מכל. היחסים בין יו-ג’ין והא-ג’ין היו טובים מאחר והם הכירו קודם לכן בבית הספר והפכו לחברים טובים. וכך, המשפחה המונה 3 נפשות חיה בשקט ובשלווה, לכאורה.

 יו-ג’ין סובל ממחלת האפילפסיה ולכן, כבר מגיל 9 הוא לוקח בקביעות כדורים שניתנו לו ע”י דודתו הפסיכולוגית. הוא ניסה בעבר להפסיק לקחת את הכדורים, וההרגשה השמימית שחש בלעדיהם דרבנה אותו להימנע מלקחת אותם לעיתים, גם אם אי לקיחתם גורמת לו לתופעות לוואי קשות במיוחד. הוא נהנה מהתחושות החזקות שהיעדר הכדורים גרמו לו לחוש והתמכר אליהן.

עלילת הספר נפתחת בשעת בוקר מוקדמת שבה יו-ג’ין מתעורר במיטתו אחרי שלא נטל כדורים במשך שלושה ימים ברציפות. יו-ג’ין מריח ריח מתכתי של דם, ומגלה כי בגדיו, המצעים ופניו ספוגים בדם. הוא לא זוכר דבר מליל אמש ומידי פעם עולים מול עיניו פלאשבקים של מטרייה אדומה על הכביש, גבר שמזמזם לעצמו שיר, ואת קולה של אמו שקוראת בשמו. מה קרה לו בלילה שאותו הוא אינו זוכר? של מי הדם הספוג בבגדיו ודבוק לעורו? 

 אחיו, הא-ג’ין, מתקשר אליו ושואל אותו אם אמם כבר התעוררה מאחר והיא לא עונה לו לטלפון. יו-ג’ין באמת התפלא מאחר ולא שמע את צעדיה של אמו בקומה שמתחת כמו בכל בוקר. הוא יורד באיטיות מרובה במדרגות אל עבר הסלון ושם הוא נחרד לגלות את גופתה של אמו במרכזה של שלולית דם, גרונה של האם שוסף וידיה שלובות על חזה. 

מי רצח את האם באכזריות? האם יש לזה קשר לדם שעל בגדיו ועורו? האם הוא נכח בזמן שאמו נרצחה ואינו זוכר זאת? או שמא רצח אותה בעצמו??? 

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר המתח האפל והמצמרר: “הבן הטוב”! 

יו-ג’ין מחליט לגלות מה באמת התרחש באותו לילה שהוא אינו מצליח לזכור. הוא רוצה לדעת איך אמו מתה ולמה? הוא מוצא יומן בחדרה של אמו ומתחיל לקרוא בו. הקריאה ביומן חושפת פרטים נוספים על חיי המשפחה שלהם ולאט לאט נחשפים עוד ועוד פרטים שמעבירים לקורא מידע חדש על אופיו של יו-ג’ין. במקביל לחשיפת הפרטים אותם כתבה האם, יו-ג’ין מתחיל גם הוא להיזכר בהדרגה בהתרחשויות שנקברו בתת המודע שלו.

 זה הספר הקוריאני השני שקראתי בתקופה האחרונה, אך ספר המתח הקוריאני הראשון. אני מאוד אוהבת את התרבות הקוריאנית שאותה הכרתי באמצעות סדרות קוריאניות. עלילת הספר כתובה בצורה מעניינת ומותחת ומאוד קשה להפסיק ולקרוא אותו. הקורא מוצא את עצמו נסחף בעלילה האפלה והמסקרנת שגורמת לרצון עז לגלות את מה שבאמת התרחש באותו לילה נוראי. העלילה מתקדמת אמנם באטיות, צורת כתיבה זו מאפיינת בדרך כלל את הכתיבה הקוריאנית. אך ההתקדמות האיטית בעלילה לא גורעת מההנאה ורק מוסיפה למתח ולאי השקט שהקורא חש תוך כדי הקריאה.

אל תצפו למותחן קצבי ומהיר עם תפניות חדות בעלילה, כי זה לא סגנון הספר. אין ספק שהוא בהחלט מותח ואף מלחיץ, אך כאמור, המתח נבנה באטיות ובתחכום רב

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה