הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

42418527_685945875110587_1007336033261453312_n

 

מחברת הלב / לורי נלסון ספילמן

356 עמודים

הוצאת ידיעות ספרים

שנת הוצאה: 2018

השלימי עם העבר שלך – עתידך תלוי בזה – זהו אחד מאותם משפטי מפתח שאריקה שמעה מאמה, אחד ממשפטי החוכמה שליוו אותה בחייה ואותם היא העבירה לבנותיה וכתבה אותם במחברת שהעניקה להן, מחברת שנקראה “מחברת הלב”.

אריקה, יועצת נדל”ן מצליחה בשנות ה-40 לחייה,התגוררה בניו יורק עם שתי בנותיה אנני וקריסטן. הבנות למדו באוניברסיטה ושלושתן חיו חיים נוחים ושלווים. בריאן, אביהם של הבנות, היה מבוגר מאריקה בעשור, הם נישאו ואחרי מספר שנים שלא הצליחו להביא ילדים לעולם, השניים החליטו לאמץ את אנני וקיבלו אותה לחיקם מיד עם היוולדה. בחודשים שחיכו ללידתה של אנני, הם גילו בתדהמה שכנגד כל הסיכויים אריקה בהריון, וכך נולדו להם שתי בנות בהפרש של 5 חודשים בלבד אותן הם אהבו בכל ליבם. כשהנישואים שלהם הגיעו למבוי סתום והם התגרשו, הילדות נשארו לגור עם אריקה. האחיות היו מאוד שונות אחת מהשניה…אנני הייתה האחות הרגישה, האחראית, השקולה והרצינית וקריסטן לעומתה הייתה יותר נועזת וקצת מופרעת. למרות שהיו כל כך שונות זו מזו, הקשר ביניהן היה נהדר, כמו גם מערכת היחסים שלהן עם אמן וזאת למרות שהייתה רוב הזמן עסוקה בעבודתה שמתוקף תפקידה דרשה ממנה שעות עבודה רבות, הרבה מעבר לשעות העבודה המקובלות.

כשהבנות היו קטנות, אמן העניקה לכל אחת מהן מחברת שנקראה “מחברת הלב”, ובו רשמה משפטי מפתח שליוו את משפחתם במשך דורות. את המשפטים שליוו אותה מילדותה, אריקה קיבלה מאמה המנוחה ואמה קיבלה אותם מסבתה. אריקה קיוותה שאותם משפטים חכמים יעזרו לבנותיה ברגעים המתאימים כפי שעזרו לה.

אריקה חשה שהגיע הזמן לדאוג קצת יותר לחייה ועתידה מאחר ובנותיה כבר לא ילדות קטנות והן כבר לומדות באוניברסיטה ויכולות להסתדר בכוחות עצמן ואף לתמוך אחת בשנייה, אבל כל התוכניות וכל השאיפות נעלמו בבת אחת בעקבות טרגדיה איומה שפקדה את משפחתן והפרה את השלווה ששררה בביתן. המשפחה כבר לעולם לא תחזור להיות מאושרת ומאוחדת כפי שהייתה…שום דבר לא יחזור להיות כפי שהיה.  

אריקה האשימה את עצמה בתוצאות הטרגיות ובגלל האשמה לא הצליחה להביא את עצמה להיפתח בפני בתה אנני. בו בעת, אנני האשימה את עצמה בטרגדיה שפקדה אותם ותרגמה את התחמקותה של אמה משיחה עמה כתגובת אצבע מאשימה כלפיה. אי ההבנה הזו יצרה ביניהן ריחוק שהביא את אנני להחלטה לעזוב את ארה”ב ולעבור לחצי שנה לפריז, שם קיבלה עבודה כאומנת בביתו של טום, אלמן שלו הייתה בת קטנה בת 4 שאיבדה לפני כשנה את אמה בתאונת דרכים.

אריקה, שלאחר הטרגדיה הייתה שבורה ומרוסקת ומצאה את עצמה לבד בביתה, רחוקה מבנותיה, החלה לקבל אי מיילים מסתוריים משולח מסתורי שכינה את עצמו “נס”. המיילים הכילו משפטי מפתח שאותם הכירה היטב, משפטים שהכירה מאמה ואותם העבירה לבנותיה, אותם משפטים שכתבה ב”מחברת הלב”.

אנני  שכאמור החליטה לנתק את הקשר עם אמה לזמן מה, חסמה את שיחותיה והודעותיה של אריקה, והאם שרצתה לדעת על בתה ועל קורותיה בפריז יצרה קשר עם טום, האלמן שהעסיק אותה בביתו. היה חשוב לה לדעת שגם אם בתה רחוקה ממנה, לפחות היא חשה בטוב ומוגנת. השיחות עם טום הרגיעו אותה, ניחמו אותה ואף גרמו לה לרגשות שאותם לא חשה כבר זמן רב.

המיילים המסתוריים הובילו את אריקה היישר לאי שבו נולדה, היא ניסתה לפתור את התעלומה שעומדת מאחוריהם, אך במקום זאת מצאה פתרון לתעלומות אחרות מעברה, תעלומות שהעכירו על חייה ויצרו עננה כבדה שריחפה מעל ראשה.

הספר “מחברת הלב” הוא ספר מקסים ומרגש שכתוב בצורה מרתקת וסוחפת. הוא מציג ברגישות את היחסים בין אם לבתה, ובכלל, את היחסים בתוך המשפחה ושיקומם, הדרכים להתמודדות עם אובדן והסיכוי הנוסף להגשמה ולאהבה.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

האישה בחלון / א.ג'.פין

האישה בחלון / א.ג'. פין 492 עמודים הוצאת כנרת זמורה-ביתן שנת הוצאה: 2018 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד"ר אנה פוקס. אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים...

תגובות

פורסם לפני 12 months
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה