הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

התובע תיאודור שצקי עזב את ורשה ועזב להתגורר בעיירה שקטה וציורית. השקט בעיירה הופר כשגופת אישה אותרה כשגרונה שוסף בצורה ברוטלית. קרוב לגופתה, אותר להב שזוהה כלהב המשמש לשחיטה כשרה. האם ההדבר מצביע על כך כי הרוצח הוא ממוצא יהודי? שצקי ושותפיו במשטרה חוקרים את הרצח ונסיבותיו, והחקירה מסתבכת כשמתגלה גופה נוספת. מי הרוצח? האם יש קשר לפולחן יהודי ולאנטישמיות מעברה של העיירה? את כל התשובות תמצאו בספר.

16/04/2019

גרעין של אמת / זיגמונט מילושבסקי

388  עמודים

מפולנית: ענת זיידמן

פן הוצאה לאור וידיעות ספרים

שנת הוצאה: 2014

57127036_799562803748893_6650477496003198976_n

תיאודור שצקי הוא תובע משטרתי שלאחר גירושיו, מחליט לעזוב את ורשה ולפתוח דף חדש בעיירה שקטה בשם סנדומייז’. את השקט והשלווה ששוררים בדר”כ בעיירה, מפרה זירה שבה מתגלה גופתה העירומה של אישה שגרונה שוסף בברוטליות. שצקי עומד בראש חקירת הרצח ואותו מלווים התובעת המשטרתית ברברה סובייראי והתת ניצב הותיק ליאון וילצ’ור. בסמוך לגופתה של האישה, אותר להב המשמש לשחיטה כשרה של קצבים יהודיים. לאור הממצא, הועלה החשד כי קיימת האפשרות כי הרוצח הוא יהודי והרצח נעשה כחלק מפולחן יהודי. לאור הרצח והחשדות שבאו בעקבותיו, נושא האנטישמיות ואירועים שהתרחשו בכפר לפני שנים רבות קודם לכן, הפכו לנושא העיקרי שעליו דיברו.  החקירה ממשיכה להסתבך כאשר גופה נוספת מתגלה וגם היא נרצחה באופן שנראה כחלק מפולחן.

מי אחראי לרציחות המזעזעות שהפרו את השלווה בעיירה סנדרומייז’? האם אכן מדובר באדם ממוצא יהודי?

התובע תיאודור שצקי הוא תובע מקצועי ועקשן, הוא יעשה את המקסימום ויפעל ככל יכולתו על מנת לגלות את האמת המסתתרת מאחורי הרציחות.

האם יצליח במשימה שתאתגר את מוחו?

תקראו ותגלו!

עלילת הספר מעלה את נושא האנטישמיות בפולין במלחמת העולם השנייה, ואת יחסם של הפולנים ליהודים לאחר סיום המלחמה. בנוסף, הועלתה גם האמונה התפלה ההזויה לפיה היהודים נהגו לחטוף ילדים פולנים, לרצוח אותם באמצעות הכנסתם לחביות מלאות מסמרים ולשתות את דמם אותו טבלו במצות.

חיבבתי את דמותו של התובע שצקי שגילה כישרון רב בפיענוח התיקים שניהל. חייו האישיים היו תוהו ובוהו עצום אותם הוא לא ידע איך לנהל כמו שצריך, אבל הוא לא נתן לפן המקצועי שלו להיפגע מהפן האישי.

תחילתה של העלילה נראתה לי מאוד מבלבלת, במיוחד הפרק הראשון שהיה מלא בפרטים ובתיאורים שנראו לי מיותרים. גם נראה בעיני תמוה שקודם הציגו דמות משנית בעלילה ורק לאחר מכן בהמשך הפרק, את הדמות המרכזית. דבר נוסף שפחות אהבתי היה תחילתו של כל פרק שבו נכתבה מן מהדורה יומית של חדשות אירופה שברובה נראתה לי מיותרת.

זה אמנם לקח לא מעט עמודים, אבל בשלב כלשהו העלילה צברה תאוצה והיא הייתה מעניינת ומסקרנת עד לפרק האחרון המפתיע. סופו של הספר היה עבורי לגמרי בלתי צפוי. 

שורה תחתונה: למרות ההתחלה הצולעת, ההמשך היה מעניין והסוף מפתיע.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה