הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

42274287_684980451873796_6027003761094819840_n

 

לכודים / ש.ל. גריי

368 עמודים

הוצאת דני ספרים

שנת הוצאה: 2018

 

איך אפשר להתגונן ולשרוד במקרה של איום ממשי על האנושות כולה?

זאת השאלה ששאלה את עצמה קבוצה של אנשים שהתשובה לשאלה הזו עבורם הייתה רכישה של דירה במבנה תת קרקעי שהיווה פרויקט הישרדות תחת מתקפה גרעינית.

אותם אנשים בעלי ממון החליטו להשקיע את כספם ולרכוש מבעוד מועד נכס במבנה תת קרקעי שכונה “המשכן”, אותו מבנה נוצר בכדי לשמש אותם במקרה שבו יתרחש על כדור הארץ אירוע הרסני שעלול להביא למותם של מיליוני תושבים.

כשביבשת אסיה פרץ וירוס קטלני שהתפשט גם לארה”ב, החליטו המשפחות שרכשו דירות במשכן לסור אליו במהרה על מנת להתגונן מהוירוס שכבר גבה חיים של תושבים רבים ומספר הנספים רק הלך וגדל.

בקומה הראשונה של המשכן שהייתה קומת הכניסה היה הלובי, אזור פנאי מרווח עם תמונות תאורה מתחלפות שהשכיח כי מדובר במבנה תת קרקעי וחדר הבקרה.

הקומה השנייה אכלסה את דירתו של גרג פולר, האדם שהיה אחראי להקמת המשכן ודירה של משפחה נוספת וקומות 3-5 אכלסו את יתר הדיירים.

הקומה השישית הייתה ריקה לחלוטין והכילה דירה ריקה ובלתי גמורה ומרפאה שלא הספיקו לבנותה.

בקומה השביעית הייתה בריכה להנאת הדיירים, חדר כושר והגנרטורים ומצברי הדלק לשעת חירום.

הקומה השמינית והאחרונה במבנה הכילה חדר ובו מאגר גדול של מזון ומים שלפי התכנון היה אמור להספיק לשנה שלמה עבור הדיירים. כמו כן, הקומה הכילה לול תרנגולות, חווה הידרופונית, מטהר מים וכל מה שהיה אמור להעניק חיים טובים ושלווים לדיירים שהיו אמורים להרגיש ברי מזל ובטוחים מכל סכנה מבחוץ.

מהר מאוד הדיירים הבינו שהם לא נמצאים במקום הבטוח והמוגן שהבטיח להם גרג פולר. המרפאה לא פעלה, המעליות לא הותקנו, האינטרנט לא עבד וכשלים נוספים וחמורים התגלו בזה אחר זה.

חילוקי הדעות בין הדיירים גברו במהירות וכשנמצאה גופתו של גרג פולר מייסד המשכן, הדיירים מצאו את עצמם כלואים במבנה הקלסטרופובי בלי יכולת לצאת ממנו, היות והקוד והכלים שהיו אמורים לפתוח את המשכן היו בידיו של גרג פולר ועם מותו, אבדה להם הדרך החוצה.

מהר מאוד התעוררו שאלות בנוגע לנסיבות מותו של גרג, עלו חשדות כי לא מדובר במוות בתאונה אלא ברצח ואם מדובר ברצח, הרי שקיים רוצח בין כל הדיירים שלכודים במשכן.

המצב במשכן רק הלך והחמיר, מצבם הנפשי של חלק מהדיירים שכבר היו פראנואידים עוד קודם לכן (מה שהביא אותם לרכוש את הדירה במשכן מלכתחילה) רק הלך והחמיר, החיכוכים רק הלכו וגדלו, הכשלים הטכניים והפיזיולוגיים המשיכו לסגור על הדיירים יותר ויותר והם לא יכלו ליצור קשר עם העולם החיצון ולבקש עזרה ומאחר ואף אחד לא ידע על המשכן ואין מי שיחפש אחריהם.

השיא הגיע כשהתחילו להתגלות גופות נוספות בזו אחר זו וכולם חשדו בכולם ולא ידעו ממי ואיך להתגונן.

 מה יעלה בגורלם??? האם מישהו יגיע לחלצם??? האם יש רוצח ביניהם ואם כן, מי הרוצח??? ומה קורה מחוץ למשכן לעולם החיצון שנאבק באותו וירוס קטלני???

כל התשובות לשאלות נמצאות בספר המתח המרתק “לכודים”!

איזה ספר נהדר! התחלתי לקרוא אותו וסיימתי תוך פחות מ-24 שעות…כמו הלכודים במשכן, חשתי לכודה בין הדפים ולא רציתי להפסיק ולקרוא עד שאגלה מה יקרה בסוף, סוף שהיה מפתיע ובכלל לא צפוי, מה שהבטיח את ההנאה מהספר עד לעמוד האחרון.

העלילה מרתקת וכה מותחת, הסתקרנתי לדעת מה יקרה לכל אחת מהדמויות, ורציתי לדעת אם ואיך יצליחו להיחלץ מהמבנה האטום שאליו נכנסו מרצון בעודם בטוחים שהוא זה שיגן עליהם מפני הסכנות מבחוץ, בעוד שהסכנה הגדולה ביותר ציפתה להם דווקא במבנה עצמו.

הספר כתוב בצורה נפלאה וזורמת ונשאבתי לתוך העלילה המהפנטת.

מדובר בספר פשוט נהדר ואני ממליצה עליו בחום!

 

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

האישה בחלון / א.ג'.פין

האישה בחלון / א.ג'. פין 492 עמודים הוצאת כנרת זמורה-ביתן שנת הוצאה: 2018 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד"ר אנה פוקס. אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה