הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

ליה גרין עבדה בפרקליטות כאשר ילדה בשם מאי לחיאני נעלמה בעת שנפשה עם משפחתה במלון בצפון הארץ. היא האמינה שעופר וגנר, בעל המלון, אחראי לרציחתה של מאי. היא כמעט הצליחה לגרום להרשעתו, אך בשל השגת הודאה בדרך לא חוקית, הוא שוחרר לחופשי. שנתיים אחרי, ליה עזבה את הפרקליטות והחלה לנהל פאב. ביום השנה לרצח מאי לחיאני, ילדה בשם אלה נעלמת מאותו המלון שבבעלות עופר וגנר. ליה, שניתקה את עצמה מחייה הקודמים, מתבקשת ע”י המשטרה לעזור במאמצים לאיתור הילדה הנעדרת, אלה. האם יש קשר בין פרשת מאי לחיאני והיעלמותה של אלה? תקראו את הספר ותגלו!

03/04/2019

כל הדברים היפים / שילה ענבר

400 עמודים

הוצאת כנרת זמורה ביתן

שנת הוצאה: 2019

 

56321824_792181967820310_3153118148362764288_n

 

עלילת הספר מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות המרכזית ליה גרין. עד לפני שנתיים, ליה עבדה בפרקליטות המדינה ופעלה למען הרשעתו של אדם בשם עופר וגנר. בעל מלון בוטיק בצפון הארץ, שנחשד בחטיפתה ורציחתה של ילדה בשם מאי לחיאני שהתארחה במלון עם משפחתה. בית המשפט המחוזי קיבל את ההמלצות והרשיע את עופר ברצח בזכות הודאתו שבה הוא סיפר כי רצח את הילדה, הכניס את גופתה למזוודה וזרק אותה למי הבניאס. למרות הסריקות והחיפושים, גופתה של מאי לחיאני לא אותרה. אך לאחר ערעור בבית המשפט העליון, הוחלט לשחררו מחמת הספק. טענו כי המשטרה הוציאה מעופר את ההודאה שלא כדין והוא שוחרר לחופשי.

הציבור האשים את המשטרה ואת הפרקליטה ליה גרין בניסיון להרשיע אדם חף מפשע. קמה קבוצה שהאמינה בחפותו של עופר וקראה לחקור את פעילותה של המשטרה והפרקליטות. משפחתה של מאי לחיאני גם תקפה את הפרקליטות והמשטרה וסירבה להאמין כי מאי מתה, הם היו בטוחים שהסיבה שגופתה לא אותרה היא משום שהיא חיה באיזשהו מקום. באותו היום שבו מאי לחיאני נעלמה, גם חדרנית שעבדה במלון נעלמה בתזמון מחשיד. המשפחה חשדה שהחדרנית חטפה את הילדה ויצאה איתה מהארץ, כיוון שהמשטרה גם בדקה ללא תוצאות כלשהן.

לאחר שחרורו של עופר וגנר, ליה שספגה את זעם הציבור והתקשורת, ופרשת מאי לחיאני טלטלה את עולמה ופגעה בה קשה, החליטה לעזוב את הפרקליטות. היא עזבה לצפון הארץ ופתחה פאב אירי והעבירה את ימיה בניהול הפאב. היא התגוררה בחדר שמעל הפאב, שתתה אלכוהול על בסיס יומי, שינתה את צבע השיער וסגנון לבושה, החליפה סלולר ללא גישה לאינטרנט וניתקה את עצמה מחייה הקודמים.

זאת הסיבה שכעבור שנתיים, בדיוק ביום השנה להיעלמותה של מאי לחיאני, כשילדה נוספת בשם אלה, נעלמת בדיוק באותו המלון שאותו מנהל עופר וגנר, ליה היא האחרונה שמגלה על כך. המשטרה מגיעה אליה ולשוטר בשם מנו, שבזמנו, עבד עם ליה במטרה להרשיע את עופר. לאחר שליה עזבה את הפרקליטות, מנו לקח על עצמו את האחריות לכשלים שהתגלו והתפטר מתפקידו. הוא מעולם לא חדל להאמין שעופר אחראי לרצח ושיגיע היום שבו תאותר המזוודה שבה תמצא גופתה של מאי לחיאני.

המשטרה ביקשה מליה ומנו לשתף איתם פעולה על מנת לאתר את הילדה הנעדרת, מאחר ולשניהם הייתה בקיאות רבה בכל הנוגע לפרשה של מאי לחיאני וניסיונם הרב יכול מאוד לעזור במציאתה של אלה.

מה עלה בגורלה של אלה? האם קיים קשר בין פרשת מאי לחיאני והיעלמותה של אלה? האם עופר וגנר שזוכה בפרשת לחיאני והציבור האמין בחפותו, מעורב בפרשה החדשה?

את כל התשובות לשאלות תוכלו למצוא בספר המתח הנהדר: “כל הדברים היפים”!

הספר מרתק וכתוב היטב, קראתי אותו בעניין רב וככל שהתקדמה העלילה, הייתי סקרנית בנוגע לבאות. תוך כדי הקריאה, לא יכולתי שלא לחשוב על פרשת זדורוב שגם סביב הרשעתו, הציבור נקט עמדה שאותה לא חדל מלהביע באמצעות אמצעי התקשורת. גם בספר, לציבור היו טענות על התנהלות הפרקליטות והמשטרה ורבים טענו לחפותו של עופר. אבל בניגוד לציבור, ליה ומנו האמינו בדרך שהלכו בה. חייהם השתנו בעקבות הפרשה ואחריה, הם לא הצליחו לחזור לעצמם.

מאוד נהניתי מהספר, מומלץ מאוד!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה