הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

זהו רומן היסטורי מרגש המתרחש בפריז עם פרוץ מלחמת העולם השנייה. רובי היא אישה אמיצה ונחושה שמצטרפת לארגון מחתרתי במטרה לעזור במאמצים לסיום המלחמה ולהבסת הנאצים. היא מסתירה בביתה טייסים בריטיים ואף מתאהבת באחד מהם וליבה נשבר כשהיא נאלצת להיפרד ממנו, ואינה יודעת אם תשוב לראותו אי פעם. אומץ ליבה מביא אותה להגן על נערה יהודייה בשם שרלוט, והשתיים ממשיכות לשתף פעולה עם בעלות הברית, תוך כדי סיכון חייהן. מה יעלה בגורלן של רובי ושרלוט? האם רובי תשוב לפגוש באהובה הטייס? את כל התשובות תוכלו למצוא בספר.

29/03/2019

הדירה ברחוב אמלי / קריסטין הרמל

 363 עמודים

תרגום: ניצה פלד

הוצאת הכורסא

שנת הוצאה: 2019

55919115_789564541415386_4634689734415745024_n

עלילת הספר מתרחשת בפריז בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה. רובי היא אמריקאית שמתאהבת בצרפתי בשם מרסל. השניים נישאים ועוברים להתגורר בפריז, ורובי הרגישה שכל חלומותיה התגשמו. היא הרי נשואה לגבר שבו התאהבה ממבט ראשון וגרה בפריז, העיר הקסומה ובדירה המשקיפה אל עבר מגדל אייפל. מה עוד תוכל לבקש?

אך, תוך זמן קצר, רוחות המלחמה החלו לנשוב גם ברחובות פריז, ולמרות הסכנה האפשרית, רובי סירבה לעזוב את צרפת ולשוב לארה”ב. היא רצתה להישאר לצדו של בעלה. אך נישואיה לא היו מאושרים כפי שחשבה שיהיו. היא הרגישה שמרסל הסתיר ממנה דברים והוא לא בטח בה. כשניסתה לשוחח עמו על הסודות שהוא מסתיר ממנה, הוא הבהיר לה שאין לו כל כוונה לערב אותה בנושאים רציניים והיא חשה שהוא התייחס אליה כאל טיפשה, חסרת השכלה וחסרת כישורים. היא מאוד התאכזבה ממנו והקשר שלהם הלך ודעך.

רובי פגשה בנערה צעירה בשם שרלוט, בתם של המשפחה היהודית שהתגוררה בדלת ממול. השתיים מאוד חיבבו אחת את השנייה, והתראו לעיתים קרובות.

כשהנאצים כבשו את פריז, רובי הרגישה שאינה יכולה לשבת בחוסר מעש. היא רצתה לעשות משהו ולפעול לטובת צרפת ובעלות הברית. היה חשוב לה לתרום מעצמה ולהועיל ככל האפשר ובמה שיידרש.

לכן, היא הצטרפה לארגון מחתרתי שעזר להסתיר טייסים שהצליחו לצנוח ולשרוד אחרי שמטוסם התרסק על אדמת צרפת, ולהעבירם חזרה מחוץ לגבולות המדינה, לעבר מקום מבטחים. וכך, היא פגשה טייס יפה תואר בשם תומס, אותו היא הסתירה בביתה, ולמרות שהכירה אותו ימים ספורים בלבד, ליבה המה בנוכחותו, וכשהוא עזב את המחבוא במטרה לשוב למדינתו, היא התעצבה מאוד ולא ידעה אם אי פעם תפגוש בו שוב.

כשהנאצים החלו לפשוט על בתים של יהודים ולקחת משפחות שלמות באישון לילה אל עבר מחנות הריכוז, אמה של שרלוט ביקשה מרובי לדאוג לבתה למקרה שיקחו גם אותם. רובי הבטיחה שתדאג לשרלוט ותגן עליה מכל משמר. היה ברור שאם יתגלה כי היא מסתירה יהודייה בביתה, חייה יהיו בסכנה. אבל רובי לא נרתעת מהסכנה אם זה אומר שהיא תצליח להציל את חייה של שרלוט.

מה הסתיר מרסל מרובי? האם רובי תצליח לקיים את הבטחתה ולהגן על שרלוט. הנערה היהודייה? ומה העתיד צופן לרובי? האם תשוב לפגוש בטייס תומס שגרם לה להחסיר פעימה? 

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר הסוחף והמרגש “הדירה ברחוב אמלי”!

אני אוהבת רומנים היסטוריים ובמיוחד כאלה שמתייחסים לתקופת מלחמת העולם השנייה. זאת הסיבה שהיו לי ציפיות גבוהות מהספר הזה, ולשמחתי, הוא עלה על כל הציפיות.

העלילה מסופרת בגוף שלישי והספר הוא כל כך מקסים ומרגש ונשאבתי לעלילתו כבר בעמודים הראשונים.

 דמותה של רובי הייתה מקסימה בעיני, אישה כל כך אמיצה שהייתה נחושה לעזור תוך כדי סיכון חייה שוב ושוב בלי לשדר פחד או חולשה. היא לא הייתה מסוגלת לשבת בלי לעשות כלום והייתה חייבת להרגיש שהיא מועילה במשהו שיכול לעזור לסיום המלחמה. הייתה לה הזדמנות לעזוב את צרפת ולשוב לבית הוריה, אבל היא לא רצתה להציל רק את עצמה, אלא לפעול למען הצלת כמה שיותר אנשים.

ממליצה מאוד על הספר המרגש הזה, הכינו את הממחטות כי זהו ספר סוחף שלא ישאיר אף עין יבשה.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה