הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 159

החל מאוגוסט 2018

מיה ובתה המתבגרת, פרל, נודדות ממקום למקום ואף פעם לא משתקעות במקום אחד. הן מגיעות לעיר היוקרתית, שייקר הייטס, ופרל מתחברת לילדים בבית משפחת ריצ’רדסון האמידה. בעוד שפרל נשאבת לביתם ומוקסמת מהפאר סביבה, איזי, הבת הצעירה והמרדנית של משפחת ריצ’רדסון מוקסמת מאמה של פרל, מיה, שכל כך שונה מאמה הנוקשה שעמה היא לא הסתדרה מעולם. הגעתן של מיה ופרל לשייקר הייטס מערערת את חייהם השקטים והרגועים, לכאורה, של משפחת ריצ’רדסון. הספר עוסק בנושאים רגישים ומרתקים כגון מערכות יחסים בין אם לבתה, הבדלי מעמדות וגזענות.

27/03/2019

שריפות קטנות בכל מקום / סלסט אינג

376 עמודים

תרגום: סמי דואניאס

הוצאה: אחוזת בית ספרים

שנת הוצאה: 2019

55840547_788213348217172_8355275596334366720_n

עלילת הספר נפתחת עם אירוע שריפה שהוצתה בבית משפחת ריצ’רדסון אשר מתגוררים בשייקר הייטס, עיר יוקרתית שבה תושביה הם אנשים אמידים אשר פועלים על פי חוקים קבועים ומתנהלים על פי נהלים שכתובים שחור על גבי לבן, תוך כדי אמונה שדרך חיים זו תיצור קהילה שחיה בהרמוניה, שגשוג, אושר ושלווה.

משפחת ריצ’רדסון מונה שישה נפשות: ביל, אב המשפחה הוא עורך דין. אשתו, אלנה, היא כתבת בעיתון מקומי, בצעירותה היו לה שאיפות גבוהות, אך לאחר נישואיה משפחתה הפכה למרכז חייה והיא ויתרה על קריירה יותר מוצלחת. ילדיהם הם: לקסי, הבכורה, בחורה מפונקת המרוכזת בעצמה. טריפ, ספורטאי שחצן וקל דעת. מודי, שבניגוד לאחיו, הוא טיפוס רציני ושקדן. איזי, הצעירה מבין ארבעת האחים לבית משפחת ריצ’רדסון, היא נערה מרדנית שהולכת נגד הזרם, מערכת היחסים שלה עם אמה מאוד רעועה והיא גם לא מסתדרת עם אחיה. מאז ומתמיד היא ספגה ביקורות מאמה והרגישה לא שייכת למסגרת המשפחתית שלה.

מיה וורן, אמנית במקצועה, אישה מוכשרת ויצירתית, היא אם חד הורית לנערה בשם פרל. היא ובתה נוהגות לעבור ממקום למקום במכוניתן ועם ציוד מועט ומינימלי, והן מעולם לא נשארו במקום אחד לזמן רב, מה שמנע מן השתיים לפתח מערכות יחסים וחברויות עמוקות לאורך השנים. מיה ופרל הגיעו לשייקר הייטס ואלנה ריצ’רדסון השכירה למיה את יחידת הדיור שבבעלותה. אלנה נהגה להשכיר את הבית שחולק לשתי יחידות דיור, במחיר מוזל מאוד לאנשים מעוטי יכולת על מנת לעזור להם להתקדם בחייהם. כשאלנה פגשה במיה, היא נרתעה מההבדלים התהומיים שקיימים בינה לבין מיה, אך התרשמה מכישוריה האמנותיים והיותה אם חד הורית שמגדלת את בתה בכוחות עצמה ובאומץ למרות הקשיים, היוותה נקודה לזכותה. ולכן, היא החליטה להשכיר לה את יחידת הדיור.

פרל, בתה של מיה, תלמידה מאוד חכמה, החלה ללמוד באותו בית הספר שבו לומדים הילדים לבית משפחת ריצ’רדסון, ופרל הפכה לידידה טובה של מודי ריצ’רדסון. השניים הלכו ביחד מידי יום לבית הספר, ואחרי הלימודים פרל הוזמנה לבית משפחת ריצ’רדסון. היא הוקסמה מביתם המפואר, ובמהרה התחברה לכל המשפחה, ביקרה אצלם מידי יום ביומו והפכה בעצמה לבת בית.

בזמן שפרל בילתה שעות ארוכות בבית משפחת ריצ’רדסון, איזי ריצ’רדסון, הבת הצעירה והמרדנית, הוקסמה ממיה שכל כך שונה מאמה הנוקשה. איזי נהנתה לבקר אותה מידי יום, היא הרגישה כל כך דחויה מצד אמה ואחיה, ואילו ממיה היא קיבלה אוזן קשבת ותשומת לב ולכן, אהבה יותר להיות לצידה מאשר בביתה.

וכך, שתי המשפחות שכל כך שונות זו מזו, מוצאות את עצמן מעורבות אחת בחיי השנייה והחיבור הזה ביניהן מערער את חייהן ומפר את הסדר והשקט ששרר עד כה בשייקר הייטס.

הספר היה מרתק בעיני ועלילתו עמוקה וסוחפת. הוא העלה נושאים רציניים, רגישים ומעניינים והציג מערכות יחסים בין הורים לילדיהם, בדגש על אימהות ובנותיהן, העלילה נגעה בנושאים כגון גזענות, הבדלי מעמדות ואי שוויון כלכלי. בספר הוצגו מגוון רחב של דמויות ולכולן עלילה מאוד מעניינת.

דמותה של מיה הייתה מקסימה בעיני וככל שהתקדמה העלילה ונוספו עוד פרטים על עברה של מיה, התעצמה תחושת האמפתיה כלפיה. היא אישה אמיצה ונחושה שגידלה את בתה לבדה ונאבקה למען עתידה. בתה הייתה עבורה המעוז שלה והיה מקסים לקרוא על מערכת היחסים המיוחדת של מיה ופרל שלא הזדקקו לדברים חומריים בכדי להיות מאושרות. היה להן אחת את השנייה וזה היה די והותר עבורן.

לעומתן, אלנה ואיזי לא הצליחו לתקשר ביניהן, הן לא הבינו אחת את השנייה ולא הסתדרו. העושר לא סיפק להן אושר. איזי העדיפה את הדירה הזעירה וחסרת האמצעים של מיה מאשר את הבית המפואר שבו היא חיה. אין ספק ש”לא כל הנוצץ זהב”.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה