הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

למריט בת ה-17 יש משפחה לא שגרתית בכלל. אמה גרה במרתף ממנו לא יצאה שנתיים, אביה התחתן בשנית וגר באותו הבית עם אשתו וגרושתו. ומריט בקושי מחליפה מילה עם אחותה התאומה ואחיה הגדול. כל בני המשפחה גרים בכנסייה שהוסבה לבית. מריט נחשפה לסודות של משפחתה, וזה יצר בינה לבינם ריחוק שמציב אותה לבדה והיא חשה בודדה למרות נוכחותם. זהו ספר שלמרות הנושאים הרציניים שבו, הוא מאוד משעשע שמראה עד כמה חשובה התקשורת בין האנשים וכי חוסר תקשורת עלול ליצור אי הבנות

23/03/2019

לאהוב בלי סודות / קולין הובר

 288 עמודים

תרגום: ירון פריד

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

54730694_786109621760878_4569674916080648192_n

עלילת הספר מסופרת בגוף ראשון מפי דמותה של מריט ווס, נערה בת 17 המציגה בפני הקורא את המשפחה הבלתי רגילה שלה. למה בלתי רגילה אתם שואלים? הסיבות הן כה רבות, אבל קחו לדוגמא את הבית של משפחת ווס אותו הם מכנים בשם: “דולר ווס”… הם מתגוררים במבנה של כנסייה לשעבר שאביה של מריט, בארנבי, רכש והפך אותה לביתם החדש. הכנסייה חולקה לאגפים ובסלון עדיין תלוי פסלו של ישו מאחר ולא היה ניתן להסירו, אלא אם כן, היו שוברים קיר שלם ובונים אותו מחדש. אך הטרחה נראתה לאב המשפחה גדולה מידי, ולכן, המשפחה גרה עם פסל ישו בסלונם. האב אתאיסט ועבורו אין לכך משמעות. ומריט החליטה לדאוג לתלבושות הפסל כטוב בעיניה והתוצאה הייתה לעיתים קרובות הזויה.

ויקטוריה, אמה של מריט חלתה ואביה התגרש ממנה ונישא בשנית לאישה שגם שמה הוא ויקטוריה, שהיא למעשה האחות שטיפלה באשתו הקודמת. לשניים נולד ילד חמוד בשם מובי, ומריט מאוד אוהבת את אחיה למחצה. אבל את אמו, ויקטוריה, היא ושני אחיה מתעבים ומאשימים אותה ואת אביהם בבגידה באמם החולה שננטשה דווקא כשהייתה זקוקה לתמיכה יותר מכל.

למרות הגירושים, אמה של מריט המשיכה להתגורר עמם והיא העתיקה את מגוריה למקלט ביתם. היא סובלת מאגרופוביה ולא יצאה מהמקלט כבר שנתיים. ילדיה מבקרים אותה בתורות ומביאים לה אוכל מידי יום.

למריט יש אחות תאומה בשם אונור. למרות שהשתיים תאומות זהות, הן מאוד שונות אחת מהשנייה. בעוד שאונור היא נערה חברותית ותוססת, מריט היא יותר שקטה וסגורה. לפני מספר שנים, אונור עברה חוויה קשה כשהחבר שלה חלה בסרטן. אונור ליוותה אותו בימיו האחרונים ולאחר מותו, היא נכנסה לפורומים של חולים סופניים והחלה להיפגש עם מספר נערים שגם הם היו חולים סופניים, מה שהביא את מריט לחשוב שאחותה סובלת מאובססיה לנושא, והמצב הזה גרם לריחוק בין השתיים.

גם למריט יש מוזרות משלה… יש לה תחביב תמוה של איסוף גביעי זכייה מכל מיני ענפי ספורט, אבל אף גביע הוא לא שלה אלא של אנשים זרים. בכל פעם שהיא מתאכזבת ממשהו, היא מפצה את עצמה ברכישת גביע, ואוסף הגביעים שלה רק הולך וגדל.

למריט יש גם אח בשם יוטה, הגדול ממנה ומאונור בשנה. בעוד שיוטה ואונור מסתדרים ביניהם מצויין, מריט מאוד מרוחקת משניהם.

מריט למעשה מרגישה מרוחקת מכל בני משפחתה, מה שמביא אותה לחוש בבדידות למרות כל הסובבים אותה שלטענתה, כלל לא חשים בקיומה ומתעלמים ממנה לגמרי.

לבית המשפחה מצטרפים שתי דמויות נוספות: סגאן האמן המסתורי, ולאק, הדוד החורג עם המבטא המוזר שצץ בהפתעה. שניהם יוסיפו עניין לעלילה כל אחד בדרכו הייחודית.

מריט נוצרת בתוכה סודות של כל אחד מבני משפחתה, וקשה לה להתמודד עם העול שזה גורם לה ועם העובדה שהיא זו שצריכה לשמור לעצמה את הסודות בלי היכולת לחשוף אותם. היא מבינה שאין טעם לשמור סודות ומה שבאמת חשוב הוא לדבר על הדברים וללבן עניינים. כי חוסר תקשורת יכול ליצור אי הבנות שמביאות לעוד תוצאות לא רצויות.

איזה ספר מקסים! הספר הפתיע אותי לטובה והיה לי ממש כייף לקרוא אותו! אהבתי את דמותה של מריט המתוקה שלמדה יחד עם כל משפחתה עד כמה חשובה התקשורת במשפחה והאינטראקציה.

הספר כתוב בצורה קלילה ומשעשעת, וגם כשנוגעים בנושאים רציניים וכואבים, מתייחסים אליהם בקלילות והאווירה המיוחדת שמלווה את העלילה נשמרת לכל אורכה.

לא קראתי לפני כן ספר של הסופרת קולין הובר, אבל לאור החוויה המאוד חיובית שעברתי עם הספר הנהדר הזה, אני מתכוונת לקרוא ספרים נוספים שלה בתקווה שיפתיעו אותי מאוד כמו שקרה לי עם “אהבה בלי סודות”.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה