הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

42127507_684063525298822_4007842568984330240_n

אוסף מפיות / הדס דושי וקס

255 עמודים

שנת הוצאה: 2018

הוצאת “כתר”

 

הספר מסופר בגוף ראשון מפיה של חמוטל, אישה בשנות ה-40 לחייה, נשואה ליונתן ולשניים ארבעה ילדים כשהבכורה היא בת 14. חמוטל עובדת בחברת תרופות באותו התפקיד כבר שנים, אין לה שאיפות של קידום וביסוס בחברה והיא מרוצה מהמשרד הקטן, השקט והחביב שבו היא מעבירה את שעות העבודה.

לחמוטל יש חברה טובה בשם ניבי, חברה שמלווה אותה מהילדות. השתיים הכירו בתקופה שבה חמוטל התגוררה במושב אליו עברה מתל אביב עם הוריה. ניבי וחמוטל מאוד שונות אחת מהשנייה אך, הפכו מיד לחברות מאוד טובות, מה שהקל על חמוטל להסתגל לאווירה החדשה והכל כך שונה של המושב לעומת החיים בתל אביב. ניבי היא אם חד הורית לילדה יפה ובריאה בשם בריאה, שם מיוחד אותו בחרה ניבי אחרי שהתחברה לרוחניות שבה.

חמוטל הייתה מאוד קרובה לדודתה נעמי, היא ראתה בה אם שניה ומגיל צעיר היא הייתה אצלה כבת בית. היא ידעה שאצל נעמי היא תמיד תמצא תמיכה ואוזן קשבת ואהבה מאוד את דודתה וזו החזירה לה אהבה באותה המידה. הקשר שלהן היה מיוחד. לחמוטל היה אוסף של מפיות ומי שעזרה לה להרחיב את האוסף האהוב הייתה נעמי, שבכל נסיעה שלה לחו”ל דאגה להביא עמה מפיות מכל בית קפה שבו ישבה מסביב לעולם.

כשחמוטל התבשרה ע”י הבוס שלה שהיא נבחרה להצטרף לנסיעת עסקים שתתקיים בלונדון, היא מיד קפצה על ההצעה שמבחינתה הייתה נהדרת ומרעננת מאחר והיא חשה כבר זמן מה שהשגרה סוגרת עליה והיא זקוקה לחופש מבני ביתה שכמה שהיא אוהבת אותם, היא חייבת קצת זמן מנוחה מהם, זמן לעצמה לשם שינוי, רחוק מילדיה שדורשים תשומת לב רבה, רחוק מאיסוף בגדים מהרצפה, עשיית כביסה ושאר מטלות הבית האינסופיות, ורחוק מהבעל שבתקופה האחרונה היא חשה שיש ביניהם ריחוק והדו שיח היחיד ביניהם היה רק לשם העלאת טענות ותלונות.

נסיעת העסקים הזו ללונדון היה בדיוק האוורור ושובר השגרה שחמוטל כה זקוקה לו. לאותה נסיעה היא נתבשרה כי מלבד הבוס, יצטרף אליהם גם עובד תחזוקה בשם אוסי. היא לא הכירה את אוסי לפני כן מאחר והוא עבד בסניף המרכזי והיא באזור הצפון, והרושם הראשון שקיבלה ממנו הוא של טיפוס אנטיפטי וסוציופטי.

ככל שמועד הטיסה ללונדון התקרב, כך חמוטל חשה שהיא מתקרבת לאוסי ומתרחקת יותר מבעלה שבאותה העת נסע למילואים ודי היה מרוצה מה”חופשה” שניתנה לו מהבית (חמוטל הבחינה באושר בפניו).

בלונדון התגורר עופר, בן זוגה לשעבר של חמוטל שאחרי 8 שנות קשר, יום אחד החליט לעזוב והקשר ביניהם נותק לגמרי.

האם בלונדון חמוטל תפגוש באקס מהעבר? ומה יקרה בינה לבין אוסי?

הספר כתוב בצורה קולחת ומעניינת והעלילה קלילה וזורמת. בסה”כ ספר חביב ורגיש על משברים באמצע החיים וההתמודדות עימם.

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה