הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 156

החל מאוגוסט 2018

כשקאל ויבר, שוטר לשעבר וחוקר פרטי בהווה, נוסע במכוניתו בשעת ערב מאוחרת ומסכים לתת טרמפ לקלייר הצעירה, בתו של ראש העיירה, הוא לא מתאר לעצמו שההחלטה הזו תשים אותו במרכזה של פרשה מטלטלת שתכלול בחורה נעלמת, גופה שהתגלתה, וקשר אישי וטראגי של ויבר לאותה פרשה. אז איך הפרשה המסעירה מתקשרת לחייו של ויבר ומה הוא יגלה בעקבותיה? תקראו את הספר ותגלו.

17/03/2019

נקישה בחלון / לינווד ברקלי

424 עמודים

תרגום: נורית לוינסון

הוצאת מודן

שנת הוצאה: 2016

53878717_782587208779786_2503239611648573440_n

קאל ויבר מתגורר עם אשתו בעיירה קטנה סמוך לגבול ארה”ב עם קנדה. ויבר, שוטר לשעבר וכיום חוקר פרטי, איבד לפני חודשיים את בנו המתבגר, סקוט, שצרך סמים קשים ומצא את מותו בקפיצה מבניין בן 4 קומות. מאז מות בנם, ויבר ואשתו האשימו את עצמם שלא הצליחו לדאוג מספיק לבנם ולטפל בבעיית הסמים שלו. ויבר ניצל את עבודתו כחוקר פרטי והסתובב ברחבי העיירה וסביבתה על מנת לגלות מי היה האדם שסיפק את הסמים הקשים לבנו.

כשגשם חזק ירד בשעת ערב מאוחרת, בעודו ממתין ברכבו שהרמזור יתחלף לירוק, נשמעת נקישה על דלת הרכב. ויבר פותח את החלון ובחורה צעירה מבקשת ממנו הסעה לביתה, מאחר שמי שהיה אמור לאסוף אותה לא יכול היה להגיע, ולטענתה, מישהו עוקב אחריה והיא חייבת לעזוב את המקום. ויבר סרב לבקשתה, הרי שזה בכלל לא לעניין שגבר מבוגר יכניס לרכבו בשעת ערב מאוחרת בחורה צעירה. אך, כשהבחורה ששמה קלייר, מזהה אותו כאביו של סקוט, הוא משנה את דעתו ומאפשר לה לנסוע עמו, בתקווה שתוכל לספק לו מידע חדש על מי שסיפק סמים לבנו.

קלייר מבקשת מויבר שיעצור את הרכב ליד תחנת הדלק כי היא לא חשה בטוב, הוא עוצר ומחכה לשובה למכונית, ובזמן שהוא ממתין, הוא שם לב לטנדר שחונה עם מנוע מונע בקרבת מכוניתו. כשקלייר מתעכבת, הוא יוצא לחפשה ונלחץ כשהוא לא מוצא אותה. אבל אז, הוא שב למכונית ורואה אותה יושבת וממתינה לו. אבל תוך דקות ספורות הוא שם לב שמדובר בבחורה אחרת שלבושה באופן מאוד דומה ללבושה של קלייר.

ויבר מבהיר לבחורה השנייה שהוא יודע שהיא לא קלייר, והבחורה השנייה שמודה שהיא חברתה של קלייר, נלחצת, וטוענת שהיא עוזרת לחברתה שעוקבים אחריה ומבקשת מויבר לעצור את המכונית. כשהוא לא עושה זאת, היא פותחת את הדלת תוך כדי נסיעה ולויבר אין ברירה אלא לעצור את רכבו באמצע שום מקום וחברתה של קלייר עוזבת את המקום, אחרי שהיא מבהירה לויבר שיש מי שיאסוף אותה משם.

העניינים מסתבכים כשקלייר, שמסתבר שהיא בתו של ראש העיירה, נעלמת, והמשטרה מגיעה אל ויבר מאחר והוא נקלט במצלמות האבטחה שבהן רואים כי קלייר נכנסה לרכבו בשעת ערב מאוחרת. אבל זה עוד לא הכל!…בהמשך גם מתגלה גופה וויבר מוצא את עצמו במרכזה של פרשה מטלטלת שגם מתקשרת בצורה כלשהי למות בנו, סקוט. והעובדה האחרונה הזו, גורמת לויבר לרצות ולהגיע לאמת המסתתרת מאחורי האירועים שהפרו את השקט בעיירה שבדר”כ היא יחסית שקטה.

אז מה עלה בגורלה של קלייר? מי רודף אחריה ומדוע? מהי זהותה של הגופה שאותרה? ומה ויבר יגלה על מות בנו?

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר המתח המשובח “נקישה בחלון”.

איזה ספר מתח נהדר! הוא מרתק מתחילתו ועד סופו וכמו שספר מתח טוב צריך להיות, יש בו גילויים ותפניות מפתיעות עד לעמוד האחרון. תוך כדי קריאה, העלילה גורמת לקורא לחשוד בכמה וכמה דמויות ואז הגילוי מותיר את הקורא חסר מילים.

הספר כתוב בגוף ראשון מפי הדמות הראשית, קאל ויבר. מלבד, מספר פרקים שמסופרים בגוף שלישי. הכתיבה מאוד טובה והעלילה מרתקת וסוחפת. מומלץ מאוד!

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל

איטלקית למתחילים / קריסטין הרמל 281 עמודים מאנגלית: ניצה פלד הכורסא הוצאה לאור שנת הוצאה: 2020 העלילה מספרת את סיפורה של קט קונלי, רווקה מניו יורק בת 34 שטרם הצליחה למצוא...

תגובות

פורסם לפני 3 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה