הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

הארי מצפה בקוצר רוח לטקס סיום לימודיו בקולג’ שיתקיים בעוד שבוע, אבל אז הוא מקבל שיחת טלפון שבה מבשרים לו על מות אביו, ביל. הוא מגיע במהירות ובסערת רגשות לבית אביו, ואלמנת האב, אישה יפה ומסתורית בשם אליס שהיא אמו החורגת של הארי, מספרת לו שאביו מת בתאונה. אבל אז, המשטרה מגיע למסקנה שמדובר ברצח. הארי נחוש לגלות מי רצח את אביו ולמה. לעיירה מגיעה בחורה צעירה ומסתורית שהגיעה להלווייתו של ביל, וככל שהארי מגלה יותר פרטים לגביה, הוא חש שאינו יודע במי ובמה להאמין. אז מי רצח את אביו של הארי ולמה? מי היא אותה בחורה צעירה ואיך היא קשורה לכל הנושא? והאם יש משהו שאליס, אלמנת האב מסתירה? את כל התשובות תמצאו בספר.

12/03/2019

כל השקרים היפים / פיטר סוונסון

334 עמודים

תרגום: דן כ”ץ

הוצאת דני ספרים

שנת הוצאה: 2019

 

53576369_779994905705683_2462709929421570048_n

 

הארי אקרסון עמד לסיים את לימודיו בקולג’. הוא למעשה, סיים את כל המבחנים והגיש את כל מטלותיו, ורק נותר לו להמתין שבוע אחד בלבד לטקס הסיום החגיגי.

אבל אז, הוא קיבל שיחת טלפון מטלטלת ובה הודיעו לו כי אביו, ביל אקרסון, נהרג. הארי הנסער עזב במהירות את חדר המעונות של הקולג’ ונסע לעבר בית אביו שבמיין, שם אביו התגורר עם אמו החורגת של הארי, אליס.

אמו של הארי מתה מספר שנים קודם לכן מסרטן, וביל שהגיע למיין לחפש דירת מגורים, פגש באליס שהייתה סוכנת נדל”ן והשניים נישאו והארי נהג לבקר אותם בחופשות הקיץ שלו. הארי ואביו היו מאוד קרובים, והארי הרגיש שאחרי מות אמו, רק אביו נותר לו בעולם הזה. לעומת זאת, ההיכרות שלו עם אמו החורגת, אליס, הייתה שטחית ובתקופת נעוריו, אליס עוררה בהארי רגשות שאותם הוא ניסה להדחיק.

כשהארי הגיע לבית אביו, הוא ניסה לברר עם המשטרה ומול אליס מה בדיוק קרה לאביו. בהתחלה, המשטרה טענה כי מדובר בתאונה, ושבזמן שהוא יצא להליכה במסלול הקבוע שלו הוא כנראה מעד ונפל. אבל אז, התעורר החשד כי מדובר ברצח היות ובגופתו של ביל אותרו סימני חבלה בראשו.

המשטרה המשיכה בחקירתה, והארי החליט להישאר במיין עד שיגלה את כל הפרטים על מה שבאמת קרה לאביו. בהלוויה, הוא הבחין בבחורה צעירה שישבה לבדה על ספסל האחורי שבכנסייה. ולפני שהספיק לברר את זהותה הבחורה נעלמה. כעבור מספר ימים, הארי שב לפגוש בבחורה בחנות ספרים שהייתה בבעלותו של אביו, ואליה הוא הגיע מידי יום בכדי לעזור לעסק להמשיך ולתפקד. הבחורה שהציגה את עצמה בשם גרייס, טענה שהיא חדשה במיין והיא רצתה לדעת אם הם מחפשים עובדת בחנות הספרים. אך עד מהרה, הארי יגלה שהיא לא אמרה לו את האמת. הגעתה של גרייס מערערת את הארי וגורמת לו לפקפק בסובבים אותו ולתהות מה אמת ומה שקר, והוא מתקשה לדעת במי עליו לבטוח ולמי להאמין…

גם אליס, אלמנתו של ביל הייתה מאוד מסתורית ולא סיפקה תשובות ברורות לשאלותיו של הארי. והארי הבין כי בפרשת מות אביו רב הנסתר על הגלוי והוא היה נחוש לחשוף את האמת על מותו.

אז מי רצח את ביל, אביו של הארי ולמה? מי היא באמת גרייס, הבחורה הצעירה שהגיעה לפתע למיין? ומה מסתתר מאחורי אישיותה המסתורית של אליס, אלמנתו של ביל?

את כל התשובות תוכלו למצוא במותחן “כל השקרים היפים”.

הספר מחולק לשני חלקים ועלילתו נעה בין העבר להווה, וכך ניתנת לקורא הזדמנות להיחשף לעברם של הדמויות. אותם פרקים שמתייחסים לעבר שופכים אור חדש על חלק מהדמויות. עלילת העבר מתארת את מסלול חייהם ושמה דגש על אירועים מכריעים שחוו, והיו לא מעט כאלה. יש בעלילה הרבה התפתחויות מפתיעות ובלתי צפויות ותפניות מסעירות ומסמרות שיער וממש לא קלות לעיכול. הספר כתוב היטב והוא נקרא במתח רב.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה