הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

דני הוא אב חד הורי למתבגרת בשם אבי. אבי לומדת בבית ספר יוקרתי, ובגלל בעיות כלכליות, דני מתקשה לשלם את שכר הלימוד שלה. הוא פוגש בתום גלווין, אדם אמיד ואביה של חברתה הטובה ביותר של אבי, שמציע לו לשלם את הוצאת הלימודים של אבי. בלית ברירה ובבושת פנים, דני מקבל את ההצעה ומבהיר כי מדובר בהלוואה שתוחזר בהקדם. אך, אז הוא מגלה לתדהמתו שקבלת הכסף לחשבונו הייתה טעות מרה שעלולה לסכן את חייו ואת חיי הסובבים אותו. למה אתם שואלים? תקראו את הספר ותגלו!

09/03/2019

חשד / ג’וזף פיינדר

 411 עמודים

תרגום: יעל ענבר

הוצאת ידיעות ספרים

שנת הוצאה: 2015

53297089_778533575851816_1602783637684617216_n

זהו מותחן מסחרר הכתוב בגוף שלישי, מחולק לחמישה חלקים ומכיל פרקים קצרים.

העלילה מספרת על דני גודמן, אב חד הורי של מתבגרת בשם אביגייל המכונה אבי. לפני מספר שנים הוא התגרש מאמה של אביגייל שעזבה את הבית יחד עם בתם המשותפת ואף נישאה בשנית. אך כעבור זמן קצר האם חלתה ובעלה השני נטש, ואת התמיכה היא קיבלה דווקא מדני שלא הפסיק לאהוב אותה למרות הגירושים.

כשאמה של אבי מתה, היא חזרה לגור עם אביה, והוא עשה ככל יכולתו על מנת להעניק לה חיים טובים ככל האפשר. היא הייתה הכל עבורו והיה לו מאוד חשוב לראות אותה מאושרת. אבי למדה בבית ספר פרטי יוקרתי שאליו התקבלה בזכות קשרי ידידות מהעבר שהיו לאמה עם גורם מכריע בבית הספר.

דני הוא סופר במקצועו שסיפרו הראשון זכה להצלחה גדולה, וכעת הוא עבד על סיפרו השני, אך המקדמות עבור הספר אזלו והוא מצא את עצמו בלי אפשרות להמשיך ולשלם על לימודי בתו.

באותם ימים קשים שעברו עליו, שבמהלכם קיבל דני מכתב התרעה מבית הספר של אבי, על האיחור בתשלומים ואיום להוציאה מבית הספר, הוא פגש את תום גלווין, אביה העשיר של החברה הכי טובה של אבי. תום גלווין היה מאוד מרוצה מההשפעה הטובה והחיובית של אבי בחיי בתו. הוא שמח שבתו מצאה חברה טובה שמעודדת אותה ללמוד ולהשקיע וגורמת לה לחייך הרבה יותר מפעם. ולכן, תום מחליט לממן את הוצאות הלימודים של אבי, על מנת שזו תמשיך באותו בית הספר עם בתו.

דני מרגיש מאוד לא בנוח לקבל כסף מאדם שהוא בעצם זר גמור. תחילה, הוא מסרב להצעה, אבל בסופו של דבר הוא מבין שזו הדרך היחידה שתאפשר לאבי להמשיך וללמוד בבית ספר שהיא כל כך אוהבת.

אבי עברה תקופה קשה אחרי מות אמה, ודני שמח לראות אותה שוב מחייכת בזכות אווירת בית הספר והחברות הקרובה שלה עם בתו של גלווין. ולכן, דני מחליט לקבל את הכסף מתום, בתנאי שזה יחשב להלוואה ודני יחזיר לו אותה בהקדם האפשרי.

ואז… דני קיבל טלפון מנציג מהדואר, לכאורה, שמזמין אותו להצטרף לצוות אנשים שיחליטו בנוגע לאיזו דמות צריכה להופיע על בול חדש.

דני מגיע למקום המפגש והוא מגלה שלא עובדי דואר היו אלה שיצרו איתו קשר, אלא, סוכנים של הרשות למלחמה בסמים. הוא לא הבין מה הסוכנים רוצים ממנו, אבל הם מבהירים לו את המצב במהירות שמעוררת בו חלחלה.

לטענתם, תום גלווין משתף פעולה כבר שנים עם קרטל סינלואה המקסיקני הידוע לשמצה שאחריו הם עוקבים כבר תקופה ממושכת, ומאחר ודני קיבל מגלווין כסף, הוא הפך לשותף לפשע. אז עומדות בפניו שתי אפשרויות… הראשונה: לפעול על פי הנחיותיהם ולעזור להם להשיג ראיות על פשעיו של גלווין, ואז הוא יצא מכל הסיפור ללא נזק. אפשרות שנייה: אם הוא יסרב לשתף פעולה עם הסוכנים, יוגש נגדו כתב אישום שבעקבותיו הוא ימצא את עצמו 30 שנה בכלא.

 דני ההמום הרגיש שכל עולמו חרב עליו! הוא חש מצוקה קשה והבין שהוא לכוד בין הפטיש לסדן. איך הוא יצליח לצאת מהתסבוכת שאליה נקלע? האם עליו לפעול לפי הוראות הסוכנים?

איזו החלטה דני יקבל? איך יפעל ומה יהיו ההשלכות של פעולותיו?

את כל התשובות תמצאו בספר המתח המשובח: “חשד”!

איזה ספר נהדר! העלילה כל כך סוחפת ומסקרנת שהיה לי קשה להניח את הספר מהיד. תוך כדי קריאה, היו התפתחויות שגרמו לי להרגיש ממש לחוצה מהבאות, ויחד עם הלחץ, הציפייה לקרוא כבר את העמוד הבא רק הלכה וגברה! הכתיבה היא פשוט מעולה ומרתקת והמתח נשמר לכל אורכו של הספר.

אז אם עוד לא קראתם את “חשד”, אני חושדת שפספסתם את הספר הזה ובענק! אז רוצו לקרוא! 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה