הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2018

איך תרגישו אם תגלו יום אחד כי חייכם כתובים שחור על גבי לבן וחשופים לחלוטין בספר שהפך לרב מכר? אמילין, מדריכת הכתיבה מסן דייגו חוותה את החוויה ההזויה הזאת על בשרה. מי כתב את הספר על חייה ומדוע? התשובות לכך בספר “קוראת את חיי”…

41721228_680543765650798_4752172702167465984_n

 

העלילה מספרת על אמילין, סטודנטית לספרות  בת 27 המנסה לכתוב ספר משלה ללא הצלחה. היא נתקלת בספר שכבר בתחילתו היא נדהמת לגלות כי מדובר בלא פחות מסיפור חייה שמסופר על ידי סופר מסתורי העונה לשם “ג’יי קולבי” שמסתבר שהוא היה למעשה ג’קס, חבר ואהוב ילדותה ונעוריה.

הספר נע בין עברה וחייה בהווה, בין ילדותה הקשה ותהפוכות שעברה – לבין ההווה שבו אמילין מנהלת מערכת יחסים עם טרוור בן זוגה מזה 7 שנים, שברור שהיחסים ביניהם אינם מתקדמים לשום מקום, אולי בגלל רגשותיה כלפי ג’קס ושלמעשה היא לא התגברה מעולם על פרדתם.

הספר כאמור נכתב ע”י ג’קס שיחד איתו חוו חוויות טראומתיות של סבל, הזנחה והתעללות ותמכו אחד בשנייה. הוא היה הסופר של רב המכר שסיפר בשמה את השתלשלות חייה מנקודת מבטה. אך אמילין כעסה על כך שסיפורה נכתב על ידיו תוך כדי עיוות פני הדברים, ואף יותר מכך, היא כעסה על שהוא נעלם מחייה וכבר יותר מ-12 שנה לא היה ביניהם קשר ולא היה מצידו כל ניסיון לאתרה.

בעקבות הספר, הם שבו להיפגש ושניהם הבינו שכל השנים שעברו לא שינו את רגשותיהם זה כלפי זו.

אמילין ניצבה בפרשת דרכים ולא ידעה לאיזה כיוון לנווט את המשך חייה.

גם ג’קס וגם חברתה קיארה שהספיקה לקרוא ולסיים את הספר על חייה של אמילין, דרשו ממנה להאיץ את קריאת הספר מאחר והיא קראה אותו באיטיות רבה.

רק כשהיא סיימה לקרוא את הספר, היא הגיעה לתובנות בנוגע למטרת כתיבת הספר ע”י ג’קס ועל מה לעשות בהמשך דרכה.

מאוד נהניתי מהספר, אם כי לדעתי חלקו האחרון היה קצת קיטשי וקלישאתי, אך זה לא גרע מחוויית הקריאה, הוא כתוב בצורה קלילה, קולחת וזורמת וקריאתו הייתה מהנה.

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה