הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

15 שנים חלפו מאז שחברתו של הבלש נאפ דיומא נפרדה ממנו ועקבותיה נעלמו כאילו בלעה אותה האדמה. בלילה שבו היא נעלמה, אחיו התאום של נאפ מת. כעת, נאפ מגלה שהתגלה אות חיים מאהובתו מימי התיכון, וכשהוא מנסה לעלות על עקבותיה, הוא מגלה על קשר אפשרי בין היעלמותה ומות אחיו התאום. האם אכן קיים קשר בין שני המקרים שהתרחשו באותו לילה לפני 15 שנים? מה נאפ יגלה על אותו לילה טראגי? תקראו את הספר ותגלו.

02/03/2019

אל תעזוב / הרלן קובן

 304 עמודים

הוצאת כנרת זמורה ביתן 

שנת הוצאה: 2019

53458213_774215209616986_6784525130413375488_n

הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: “נאפ“, הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות אביו. לפני 15 שנים, כשהיה בן 18 בלבד, החברה שלו, מורה, נפרדה ממנו ונעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. נאפ ניסה לאתר אותה באובססיביות אך ללא הצלחה.

באותו הלילה שבו חברתו עזבה, הוא גם איבד את אחיו התאום, ליאו שנמצא ללא רוח חיים ביחד עם חברתו, דיאנה אחרי שהשניים נדרסו ע”י רכבת. נסיבות מותם הוגדרו כתאונה, אך השמועות דיברו על התאבדות על פסי הרכבת.

נאפ לא הצליח להתגבר על הטרגדיה שפקדה אותו. הוא לא שכח את אהובתו מורה ובטח שלא את אחיו התאום שעם מותו הוא חש שחצי ממנו מת יחד איתו.

בחייו של נאפ יש שני אנשים שהוא רואה בהם חברים מאוד קרובים: האחד הוא אוגי, אביה של דיאנה, הצעירה שמתה. אוגי הוא גם שוטר ומאז הטרגדיה, הוא הפך לאדם מאוד חשוב בחייו של נאפ. שניהם התאבלו בו זמנית, נאפ איבד את אחיו התאום ואוגי איבד את בתו היחידה שהייתה הכל עבורו. הצער המשותף קירב ביניהם ונאפ העריץ את אוגי ומבחינה מקצועית, למד ממנו את כל מה שהוא יודע. האדם השני שהיה קרוב אל נאפ הייתה: אלי. השניים למדו באותו התיכון, אך הם נעשו הידידים הכי טובים לאחר מות אחיו וחברתו דיאנה שהייתה החברה הכי טובה של אלי.

כעת, 15 שנים אחרי אותו לילה נורא, שני שוטרים מגיעים לביתו של נאפ ומספרים לו ששוטר שלמד איתו בתיכון, נרצח, וכי בזירת הרצח אותרו טביעות אצבעותיה של מורה, אהובתו אותה לא הצליח לאתר במשך כל השנים שחלפו.

נאפ שנמצא בסערת רגשות מגילוי אות חיים ממורה, מחליט לחקור את רצח השוטר בתקווה שיצליח לגלות מידע על אהובתו מהתיכון. ותוך כדי החקירה, הוא מגלה על קשר אפשרי בין היעלמותה של מורה ולבין מותם של אחיו ליאו וחברתו דיאנה.

האם אכן קיים קשר בין מותם של ליאו ודיאנה והיעלמותה של מורה? 

מה באמת התרחש בלילה הנוראי שבו חייו של נאפ הטלטלו לחלוטין?

                                         את כל התשובות תוכלו למצוא בספר “אל תעזוב”!

 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיו של השוטר נאפ דיומא. הוא מדבר על חייו, מספר על עברו, ומתאר את הפעולות שהוא מחליט לנקוט בהן. לנאפ היה מאוד קשה לקבל את העובדה שליאו כבר לא לצידו, ולכן, בספר הוא אוהב לדבר אליו ולספר לו דברים כאילו שהיה לצידו והקשיב לכל מה שיש לו לומר.

נאפ הוא בלש די מוצלח שיודע לבצע את עבודתו. אך, הוא לא תמיד פועל לפי הספר. למעשה, כמעט אף פעם לא! הוא פזיז, חמום מוח ועיקש. יש מצבים שבהם הוא יודע שהבחירה שלו לקחת את החוק לידיים היא היא לא הבחירה הנכונה, אך, הרצון שלו לעשות צדק ולהגן על החלש והפגיע, גובר על הרצון לפעול לפי חוקי המערכת.

הספר בסה”כ היה נחמד וקליל. הכתיבה היא טובה והעלילה מסקרנת, אבל לא הרגשתי מן מתח שתופס אותי לאורך כל הספר. בסוף הספר יש טוויסט בעלילה שאני לא צפיתי אותו מגיע, ולכן, נהניתי מההתפתחות הזו שעבורי הייתה מפתיעה.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה