הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מאוגוסט 2018

מדלן וג’ונתן מתנגשים זה בזו בשדה תעופה והסלולריים שלהם מתחלפים, וכך, הם נחשפים לסודות הכמוסים של כל אחד מהם, ומגלים כי קיים ביניהם מכנה משותף: שניהם הכירו נערה בשם אליס שנרצחה. מדלן מתוקף היותה חוקרת פרשת הרצח, וג’ונתן פגש לכאורה בנערה במקרה. האם איחוד המידע שבידיהם ישפוך אור חדש על פרשת הרצח של אליס? תקראו ותגלו.

14/02/2019

קולו של המלאך / גיום מוסו

367 עמודים

הוצאת כנרת זמורה ביתן

תרגום: מונה גודאר

שנת הוצאה: 2013

51771349_765324867172687_4331068446038032384_n

עלילת הספר מחולקת לשלושה חלקים ומספרת על מדלן, חוקרת משטרתית לשעבר מלונדון, וכיום – מנהלת חנות פרחים בפריז. מדלן יצאה לחופשה בניו יורק עם בן זוגה ובמהלך החופשה קיבלה הצעת נישואים אליה נענתה בחיוב. בשדה התעופה, בעת שחיפשה מקום לשבת ולאכול עד למועד המראת המטוס, היא התנגשה בגבר בשם ג’ונתן שהגיע לשדה התעופה לאסוף את צ’ארלי, בנו הצעיר, שהגיע לניו יורק בכדי להעביר עם אביו את חופשת חג המולד. ג’ונתן ואמו של צ’ארלי התגרשו לפני כשנה וג’ונתן זכה לראות את בנו רק בחופשות. ג’ונתן עובד במסעדה קטנה בסן פרנסיסקו, בעברו הוא היה שף מפורסם ובעל מוניטין רב, התראיין לתכניות טלויזיה וזכה בכוכבי מישלן. אך, עם גירושיו, גם הקריירה שלו קרסה.

בעת ההתנגשות בין מדלן וג’ונתן, החפצים שאחזו בידיהם נפלו ארצה וגרמו להחלפת הסלולריים שלהם. השניים גילו את הטעות כשכבר היה מאוחר מידי. מדלן הבחינה שהיא מחזיקה בטלפון שאינו שלה רק כשנחתה בפריז. וגם ג’ונתן הבחין בהחלפת המכשירים רק כשכבר הגיע לסן פרנסיסקו.

הם סיכמו שישלחו בדואר זה לזו את הסלולרי, אבל הסקרנות גברה עליהם והם החלו לחטט בסלולריים שברשותם ונחשפו לפרטים שכל אחד מהם לא רצה לחשוף בפני זרים.

כשמדלן קיבלה שיחת טלפון והודעה בסלולר של ג’ונתן מגרושתו, היא גילתה לגביה דברים שהוא לא היה מודע אליהם. עברה כחוקרת משטרתית שהיה טבוע בה והשפיעה עליה, דחף אותה לחקור את הנושא למרות שפרשה מהמשטרה.

ג’ונתן עבר על הסלולר של מדלן ביסודיות והוא גילה שהיא עבדה במשטרה וחקרה פרשה של בחורה צעירה בשם אליס שנחטפה ונרצחה באמצע שנת 2009. אותה פרשה טרגית השפיעה רבות על מדלן, ערערה את חייה וכמעט גרמה למותה. זאת הסיבה שהיא עזבה את תפקידה המשטרתי והחליטה לנהל חנות פרחים ולחיות חיים יותר רגועים, בתקווה שתשכח את העבר שזעזע את נפשה.

ג’ונתן ראה תמונה של אליס, הבחורה שנרצחה באכזריות, ולמרבה תדהמתו, הוא זיהה את פניה והיה בטוח שראה אותה באותה השנה שבה נטען שהיא נרצחה, אך בחודש דצמבר. אפילו פרטי הלבוש שהופיעו בתמונה לא היו זרים לו. אבל איך זה אפשרי? הרי המשטרה הגיע למסקנה שאליס נרצחה באמצע השנה.

משהו בהחלט לא הסתדר, פרשת הרצח של אליס הפכה למכנה המשותף בין מדלן וג’ונתן שבעת שהתנגשו זה בזו בשדה התעופה, היו שני זרים גמורים. כעת, השניים חברו יחדיו ויצאו להרפתקה מסעירה בעקבות האמת.

האם ג’ונתן באמת ראה את אליס חצי שנה אחרי שדיווחו על מותה? מה באמת קרה לאליס?

ואיך הגילויים החדשים ישפיעו על מדלן וג’ונתן?

את כל התשובות תוכלו למצוא ב”קולו של מלאך”, עוד ספר נהדר של גיום מוסו!

כמו בשאר ספריו, כתיבתו של מוסו משובחת ומרתקת והעלילה תמיד מצליחה להפתיע ובגדול. אהבתי מאוד את העלילה שהייתה מאוד מותחת וסוחפת במיוחד בחלק הראשון והשני. השלישי אמנם היה לדעתי פחות סוחף, אבל עדיין מעניין ומותח.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה