הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 158

החל מאוגוסט 2018

40969496_676826466022528_1138580548675960832_n

 

המרגל האנגלי / דניאל סילבה

427 עמודים, הוצאת כינרת זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2018

 

זהו הספר ה-15 בסדרת המרגל הישראלי גבריאל אלון. גם מי שלא קרא ספרים אחרים מהסדרה, יכול לקרוא וליהנות מהספר. אמנם יש רצף אירועים מספרים קודמים, אך כאשר מוזכרת דמות כלשהי שהופיעה בספרים הקודמים, הקורא מקבל רקע בנוגע לאותה הדמות, כך שניתן לקרוא את הספר גם כספר יחיד.

בתחילת העלילה, גרושתו של המלך לעתיד של בריטניה עלתה לסיפונה של יאכטת התענוגות “אורורה” וכעבור מספר שעות לא ארוכות מידי, הקשר עם היאכטה אבד ולמחרת היום נמצאו על פני המים שרידים מהיאכטה. מיד נשאלה השאלה…האם מדובר בתאונה או שמא בהתנקשות בנסיכה לשעבר, שמסתבר שלא הייתה חביבה במיוחד על משפחת המלוכה?

כשמתגלה כי לא מדובר בתאונה אלא במתנקש מוכר בזירה בינלאומית, המרגל ואיש המוסד (שבספר מכונה “המשרד”) גבריאל אלון נקרא למשימה ע”י שירות הריגול הבריטי, דווקא בתקופה שהיא די רגישה עבורו…בת זוגתו קיארה הייתה בחודשים האחרונים להריונה והוא חשש להשאיר אותה לבדה ולצאת למשימה המסוכנת, משימה שהוא אינו ידע מתי ואיך תסתיים. הוא גם לא תכנן כלל לצאת בתקופה הקרובה למשימה מבצעית מאחר והוא עמד להפוך לראש “המשרד”, מעמד שבו הוא לא יפעל בשטח בעצמו אלא יפעיל מרגלים שנמצאים תחת סמכותו.

כשהוא מגלה שהטרוריסט אותו הוא נדרש לחסל הוא טרוריסט בינלאומי מסוכן בשם איימון קווין שהיה אחראי בצורה עקיפה לפציעתה הקשה של אשתו הראשונה ולרצח הטראגי של בנו הפעוט, הוא מחליט להיענות למשימה ולמצוא בהקדם את האדם שהמית אסון על חיי מאות חפים מפשע ועל חייו האישיים בפרט.

מאחר וגבריאל אלון לא הכיר היטב חלק מהאזורים בהם היה עליו לפעול, הצטרף אליו למשימה מתנקש בריטי בשם כריסטופר קלר, הלוא הוא “המרגל האנגלי”. קלר היה בעברו איש קומנדו בעל עתיד מזהיר, אך הוא ערק מתפקידו והסתתר באי קורסיקה, שם עבד תחת אדם בעל השפעה גדולה כמתנקש. לאלון וקלר הייתה היכרות מוקדמת במשימה שבה שיתפו פעולה שנים קודם לכן. כעת השניים שבים לעבוד יחד במטרה לחסל את הטרוריסט האכזרי שעורר בשניהם רגשות נקם עזות.

בתחילתו של הספר מצוירת מפה שמראה לנו את המדינות שדרכן עברו גבריאל אלון וכריסטופר קלר במטרה לאתר וללכוד את קווין. העלילה מותחת, זורמת וסוחפת ומובילה את הקורא למסלול המרתק בעקבות מתנקש אכזרי במיוחד.  

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה