הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

רייצ’ל יצאה לטיול ביער עם בנה הצעיר בן, בן ה-8. היא לא תיארה לעצמה שהטיול יסתיים בהיעלמותו של בן ושכעבור שעות, הפרשה תהפוך לחטיפה או אפילו לחשד לרצח. בפרשה שבה כולם חשודים, מי לקח את בן ולמה? ומה עלה בגורלו? תקראו את הספר ותמצאו את כל התשובות.

02/02/2019

שמי נייר בוערים / ג’ילי מקמילן

445 עמודים

הוצאת כנרת זמורה ביתן

שנת הוצאה: 2018

51298895_757692344602606_421432911321890816_n

העלילה מספרת על היעלמותו של ילד בן 8 בשם בן. בן טייל עם אמו רייצ’ל ועם כלבם ביער, וברגע של חוסר תשומת לב מצדה של רייצ’ל, בן נעלם. תחילה רייצ’ל חשבה שבנה הצעיר משחק במחבואים, אך מהר מאוד הבינה שבנה נעלם והיא הזעיקה את המשטרה.

כשהשעות חלפו, המשטרה הבינה שמדובר בפרשת חטיפה או אולי אפילו רצח, כולם הבינו שעל הילד להימצא בהקדם האפשרי אם הם מקווים למצוא אותו בחיים.

רייצ’ל היא אם יחידנית, היא התגרשה מאביו של בן, שנה קודם לכן והוא מצדו כבר שיקם את חייו האישיים ונישא לאשה אחרת ובן נהג להתארח אצלם בסופי השבוע.

אחד מהחוקרים בפרשת החטיפה היה החוקר ג’ים. הוא נתן את כל כולו לפרשה, והוא היה עד כדי כך להוט להגיע לפיענוח שלה, שחייו האישיים הושפעו ממנה במידה ניכרת.

תוך כדי החקירה, נחשף בפנינו מידע על עברו של ג’ים, מקרה בילדותו אותו הוא ניסה להדחיק, אך פרשת חטיפתו של בן, העלתה את עברו כנגד עיניו.

למשטרה לא היה חשוד ודאי ואיש טרם נעצר…רשימת החשודים הייתה גדולה ולמעשה, המשטרה לא יכלה לשלול כי החשוד הוא בן משפחה או אדם זר שבא במגע עם הילד.

כשרייצ’ל הופיעה בטלויזיה במסיבת עיתונאים שערכה המשטרה, היא החלה להקריא את התסריט שניתן לה ע”י השוטרים, אך, בשלב כלשהו היא איבדה את העשתונות וזעקה לעבר המצלמה ודרשה מהחוטפים לשחרר את בנה. ההתפרצות שלה יצרה הד תקשורתי עצום ורבים הפנו אצבע מאשימה לעברה היות ונראתה לא מאוזנת נפשית בעת מסיבת העיתונאית. בעיתונים האשימו אותה בחוסר אחריות וגולשים רבים הביעו את חשדם והאשימו אותה בהיעלמותו של בן.

אז מי באמת חטף את בן הצעיר ומה עלה בגורלו?

בשביל לגלות את זה תצטרכו לקרוא את הספר, וזאת תהייה החלטה נבונה כי מדובר במותחן מרתק ולא תצטערו שקראתם אותו אפילו לא לרגע!

העלילה מסופרת מנקודת מבטם של רייצל ושל ג’ים החוקר, ובין לבין, מפורטים בפני הקורא תמלילים של שיחות של ג’ים עם פסיכיאטרית שהמשטרה מימנה עבור ג’ים. מפקדיו דרשו ממנו לגשת לפגישות עמה מאחר וחוות הדעת שלה אמורה להחליט בנוגע למצבו הנפשי ולקבוע האם הוא כשיר מקצועית, ובכך, להכריע לגבי המשך העסקתו במשטרה.

בהתחלה, צורת הכתיבה, פעם מפיה של רייצ’ל, פעם מפיו של ג’ים ואז השיחות עם הפסיכיאטרית, נראתה לי קצת מבלבלת, אבל אחרי לא יותר מידי עמודים, הצלחתי להתחבר לעלילה ופשוט נשאבתי לתוכה. הייתי להוטה לגלות מה עלה בגורלו של בן והספר לא היה צפוי בכלל. היו חשודים רבים וזה מה שהפך את חוויית הקריאה למרתקת במיוחד. הגילוי היה מפתיע, ואפילו עמוד בודד אחד לפני הגילוי, זה עוד היה נראה שכל הכיוונים אפשריים.

לסיכום, מדובר במותחן נהדר, שומר על מתח לכל אורכו ומספק חוויית קריאה מהפנטת וסוחפת.

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה