הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

רוי וסלסטיאל נשואים רק שנה וחייהם עובדים טלטלה איומה כשרוי מואשם באונס ונשלח לכלא ל-12 שנים, וזאת למרות שהוא חף מפשע. האם אהבתם תצליח לשרוד את הריחוק הבלתי נמנע שנוצר ביניהם?

31/01/2019

ברית עולם / טיארי ג’ונס

352 עמודים

הוצאת אריה ניר

שנת הוצאה: 2019

51060106_756992464672594_2844373792929611776_n

הספר מחולק לשלושה חלקים ועלילתו מסופרת מנקודת מבטם של שלוש דמויות מרכזיות בעלילה.

רוי וסלסטיאל, הם זוג כהי עור שנשואים כשנה בלבד ומתגוררים באטלנטה. רוי עוסק בתחום המכירות ושואף להתקדם בעתיד הקרוב לעבודה יותר מאתגרת ומספקת, וסלסטיאל היא אמנית בתחילת דרכה שמייצרת בכישרון רב ובהנאה בובות מבד.

השניים הכירו בקולג’ באמצעות חבר משותף בשם אנדרה, אותו סלסטיאל הכירה מהילדות. אך דרכיהם של רוי וסלסטיאל התפצלו והם שבו להיפגש רק כעבור שנים, ואז התאהבו והחליטו להתחתן.

הם נסעו לבקר את הוריו של רוי בעיירה נידחת בשם אילואה, המקום שבו רוי נולד וגדל בו ושסלסטיאל מעולם לא חיבבה. היא לא אהבה את אווירת הכפר והעדיפה את החיים התוססים של העיר הגדולה. גם הקשר שלה עם חמיה לא היה קרוב, והיו לה חילוקי דעות במיוחד עם אוליב, אמו של רוי, ורוי הרגיש שהוא חצוי בין שתי הנשים של חייו.

“כל גבר יודע איך לרקוד על שתי חתונות או יותר. אבל במקרה של אמי וסלסטיאל, הייתי חצוי בדיוק באמצע. אוליב הביאה אותי לעולם וגידלה אותי להיות הגבר שראיתי בעצמי. אבל סלסטיאל הייתה השער לשארית חיי, הפתח הזוהר לשלב הבא”. (עמוד 30)

במקום להישאר לישון בבית הוריו של רוי, השניים נסעו בכדי להעביר את הלילה במלון היחיד שהיה באזור שיותר ממלון הוא נראה כמו אכסניה. ההחלטה הזאת שלהם התבררה כהחלטה גורלית שתשנה את חייהם לעד.

באותו לילה במלון/אכסניה, אישה מבוגרת האשימה את רוי בתקיפה ואונס. מדובר באישה שרוי פגש בערב בעת שיצא מהחדר ואף הגיש לה עזרה. אך, כעבור מספר שעות, חדרם של רוי וסלסטיאל נפרץ ע”י המשטרה והם נלקחו משם בפראות ובלי להבין מהי המהומה שמתרחשת סביבם.

סלסטיאל ידעה כי ההאשמות כלפי בעלה אינן נכונות, מאחר ואת כל השעות האחרונות הוא בילה במיטה לצידה. אך, השופטים וחבר המושבעים לא האמין לזוג כהי העור ורוי נשלח לכלא ל-12 שנים על לא עוול בכפו.

הדוד של סלסטיאל היה עורך דינו של רוי ולמרות הערעור שהגיש על גזר הדין הלא צודק, ערעורו נדחה. רוי וסלסטיאל המשיכו לשמור על קשר באמצעות מכתבים שבהם שיתפו אחד את השני בתחושותיהם. רוי סיפר על סדר יומו בכלא בעוד שסלסטיאל שיתפה אותו בהצלחתה בעבודתה.

ככל שחלף הזמן, סלסטיאל המעיטה לכתוב לרוי, עד שנוצר נתק בין השניים.

האם סלסטיאל תחכה לרוי ותישאר נאמנה לנישואיהם?

כשרוי יוצא מהכלא הרבה יותר מוקדם מהצפוי בזכות ערעור נוסף שהוגש עבורו, הוא מחליט להשיב אליו את אשתו ואת חייו.

האם יצליח?

מה מחכה לו בבית המשותף שלו ושל סלסטיאל?

את התשובות תוכלו למצוא בספר המצוין “ברית עולם”.

איזה ספר נהדר! הכתיבה היא מרתקת וסוחפת ובלי ששמתי לב מצאתי את עצמי בעמודים האחרונים של הספר. העלילה מדברת על נושאים מאוד רלוונטיים שאנחנו רואים אותם מתרחשים במציאות היום יומית. כמו האפליות נגד כהי העור שמתרחשות בכל העולם, והרשאתו של אדם נורמטיבי שמוצא את עצמו מאחורי סורג ובריח על לא עוול בכפו.

הספר גם בוחן את מערכת היחסים של זוג נשוי טרי שהכלא כופה עליהם פרידה ובוחן את עומק המחויבות שהם חשים אחד כלפי השני.

כמו כן, מוצגים יחסי אבות ובנים שמוכיחים שהיחסים יכולים להיות חמים ואוהבים גם ללא קשרי דם ומה שקובע זה בעצם האהבה ששוררת ביניהם, הדאגה והאכפתיות היום יומית.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה