הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 158

החל מאוגוסט 2018

טינה, המתגוררת בחווה באנגליה, שולחת למוזיאון בדנמרק מכתב עבור פרופסור גלוב. מי שמקבל את מכתבה הוא אנדרס שהינו אוצר המוזיאון. הוא שולח לה מכתב תשובה, וכך מתפתחת ביניהם תכתובת שבהמשך מתפתחת לידידות אמיצה. איך המכתבים השפיעו על חייהם של טינה ואנדרס? תקראו ותגלו.

24/01/2019

אחכה לך במוזיאון / אן יאנגסון

244 עמודים

תרגום מאנגלית: שי סנדיק

הוצאת תמיר סנדיק וידיעות אחרונות

שנת הוצאה: 2019

50834244_752576028447571_1164147071649841152_o

עלילת הספר הינה תכתובת בין גבר מדנמרק לאישה מאנגליה, השניים זרים זה לזה ומעולם לא נפגשו. הם למדים רבות אחד על השני באמצעות המכתבים ומתפתחת ביניהם ידידות אמיצה.

טינה הופגוד חולמת ומתכננת כבר שנים רבות לבקר במוזיאון סילקבורג שבדנמרק ולראות במו עיניה את שרידי האיש מטולון שמוצגים בו. מדובר בגופת כבול של אדם שחי במאה הרביעית לפני הספירה, ופניו שומרו בצורה כל כך טובה שנראה כאילו מדובר באדם ישן ולא באדם שמצא את מותו לפני למעלה מאלפיים שנה. בצעירותה, חוקר ארכיאולוג העונה לשם פרופסור גלוב, הקדיש לטינה ולחברותיה את ספר “איש הביצות”, ובעקבות מות חברה קרובה שלה, טינה החליטה לשלוח מכתב למוזיאון כשהמכתב ממוען לפרופסור גלוב, למרות שידעה שיש סיכוי כי אינו בין החיים מפאת השנים הרבות שחלפו.

היות והפרופסור כבר לא חי, המכתב מגיע לידיו של אנדרס לארסן, אוצר המוזיאון. אנדרס מחליט להשיב למכתבה של טינה, אך מאחר והיא לא השאירה כתובת אי מייל או טלפון, הוא כותב לה מכתב ובו הוא מעדכן אותה על מותו של פרופסור גלוב, ובנוסף הוא כותב לה פרטים על שעות פעילות המוזיאון ומזמין אותה לבקר בו.

כשטינה מקבלת את מכתבו של אנדרס, היא מחליטה להשיב לו במכתב נוסף, וכך בין השניים נוצרת התכתבות ממושכת שמביאה את שניהם להכיר האחד את השני טוב יותר, וזאת למרות שהם מעולם לא נפגשו באופן אישי. עם השבועות שחולפים, תוכן המכתבים שהם מחליפים ביניהם הופך להיות ליותר אישי ולבבי, וכך, שני זרים גמורים מוצאים את עצמם מתעניינים ודואגים זה לזה ומביעים את כל תחושותיהם ורגשותיהם בכתב.

טינה ואנדרס חשים חיבה אמיתית זה לזו, המכתבים שהם כותבים אחד לשני מעניקים להם נחמה ונוצרת ביניהם ידידות אמתית וכנה.

איך התכתובת ביניהם משפיעה על חייהם? תקראו את הספר ותגלו.

הדבר הראשון שמשך את תשומת ליבי בספר הזה היה הכריכה המקסימה שלו! בין אם זה הצבעים של הכריכה או התמונה העדינה והיפה, הכריכה פשוט נהדרת ואי אפשר להישאר אדיש אליה.

הספר בנוי כולו מההתכתבויות המתמשכות של טינה ואנדרס ובאמצעות אותם מכתבים, אנו מתוודעים לחייהם הפרטיים של כל אחד מהם.

טינה מתגוררת בחווה באזור כפרי באנגליה, היא נשואה ויש לה שלושה ילדים בוגרים וגם נכדים. בעלה מנהל את החווה שלהם יחד עם ילדיהם וגם היא עובדת בחווה ודואגת לרווחת משפחתה. משפחתה אמנם נמצאת פיזית בסביבתה, אך האם די בכך בכדי לא להרגיש לבד?

אנדרס לעומתה, חי בנוף אחר לגמרי בדנמרק. הוא אלמן שאיבד את אשתו בנסיבות טראגיות, והוא כאמור עובד כאוצר במוזיאון סילקבורג. יש לו שני ילדים בוגרים וילדיו, בניגוד לטינה, מתגוררים בעיר אחרת ולכן, את ימיו הוא מעביר בבדידות.

היו מכתבים שקצת התישו אותי לאור הפירוט וההרחבה של דברים ונושאים שלא נראו לי מעניינים במיוחד ומשום מה קיבלו סיקור יתר על המידה.

אבל בסה”כ הספר היה נחמד וכתוב היטב והסיום שלו היה יפה בעיני.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה