הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

ניקי התקבלה לעבודה כמדריכה בקורס כתיבה לנשים, אך במהרה התברר לה שתפקידה הוא ללמדן קרוא וכתוב. אך, אותן נשים לא ממש התעניינו בלימודי קרוא וכתוב והן הביעו את רצונן לספר על הסיפורים הארוטיים אותם לא העזו לחשוף בפני אף אחד. אז מה בעצם לימדו באותם שיעורים ואיך זה השפיע על ניקי ותלמידותיה? תקראו ותגלו.

21/01/2019

סיפורים ארוטיים לאלמנות פנג’אביות / באלי קאור ג’אסוואל

337 עמודים

כתר ספרים

שנת הוצאה: 2019

50692564_751311475240693_7316020096273481728_n

עלילת הספר המתרחשת בלונדון מספרת על ניקי, צעירה בת 22 ממוצא הודי-פנג’אבי-סיקי. היא עובדת בפאב ומתגוררת בשכירות בדירה קטנה, למורת רוחה של משפחתה. אביה של ניקי נפטר בעת ששהה בהודו עם אמה, ומאחר והיא רבה עמו בסמוך למועד נסיעתם להודו, ניקי חשה נקיפות מצפון וחרטה על שלא הספיקה להשלים עם אביה וכי הוא מת בעודו כועס עליה.

סיבת כעסו של אביה נבעה מהעובדה שניקי עזבה את האוניברסיטה ולא רצתה ללמוד את מה שהוריה רצו עבורה. ניקי למעשה, לא ידעה בעצמה מה היא רוצה לעשות, ועד שתגלה, היא המשיכה לעבוד בפאב בלית ברירה.

לניקי אחות בת 25 בשם מינדי שבניגוד אליה, היא שואפת להינשא בשידוך לבחור מהקהילה הסיקית. לניקי רעיון השידוך נראה מזעזע ומיושן, הדעות המודרניות שלה גרמו ללא מעט ויכוחים בבית, מה שאילץ אותה לעזוב את בית הוריה ולעבור לדירה לבד.

מינדי ביקשה מניקי לנסוע לסאותהול, היכן שנמצא המקדש הסיקי, על מנת לתלות בכניסה למקדש על לוח המודעות של השידוכים, את מודעתה של מינדי, אותה ניקי עזרה לה לכתוב.

כשניקי תלתה את המודעה, היא הבחינה במודעה אחרת שהופיעה בלוח הדרושים שבה מחפשים מדריכה לקורס כתיבה עבור נשים. המודעה סקרנה את ניקי והיא חשבה שזאת יכולה להיות הזדמנות נהדרת עבורה, במיוחד לאור העובדה שמדובר במשרה שבה היא תוכל להוכיח את כישוריה ובו בזמן, לעזור ולהעצים נשים, מטרה שעבורה הייתה מאוד חשובה.

לשמחתה, היא התקבלה לעבודה מאחר ולא היו מועמדות נוספות למשרה. אך מהר מאוד התברר לה שהמשרה היא שונה מכפי שתוארה, היות ומדובר בנשים שלא יודעות קרוא וכתוב, והיא למעשה אמורה ללמד אותן את האותיות.

אבל אז היא גם גילתה שאותן אלמנות פנג’אביות לא ממש מעוניינות ללמוד איך לקרוא ולכתוב, אלא, הרצון האמיתי שלהן הוא לספר על כל הפנטזיות והרצונות שלהן, סיפורים שהן מעולם לא העזו לספר לאף אחד ושמרו אותם רק בדמיונן. ניקי גילתה להפתעתה שבסיפורים האלה הן דווקא מצטיינות. היא הסכימה לקבל על עצמה את אתגר השיעורים שבמהלכם תאפשר להן לספר את הסיפורים הכה נועזים.

תוכן השיעורים היה חייב להישאר בסוד, מאחר ובקהילה הפנג’אבית שבסאותהול בשום אופן לא היו מאפשרים לשיעורים כאלה להתקיים. קבוצת גברים מהקהילה שכונו “האחים”,הסתובבו ברחובות ודרשו שמירה על צניעות ומוסריות.

כשניקי העבירה את השיעורים האלה, היא למדה להכיר יותר את הקהילה הפנג’אבית ואת הסודות של הקהילה בסאותהול. הנשים הללו אמנם לא ידעו קרוא וכתוב, אך הן העבירו לניקי שיעור לחיים.

הספר אמנם לא נחשב כספר מהז’אנר הארוטי, וזה נכון שהעלילה עצמה היא לא ארוטית, אבל הסיפורים של אותן אלמנות שמפורטים בספר הם בהחלט ארוטיים ומאוד נועזים ובוטים, אז כדאי לקחת את זה בחשבון.

היה מעניין להיתקל בכל מיני שמות של מאכלים ותבלינים הודיים שעל חלקן הקטן שמעתי. ההיכרות שלי עם המטבח ההודי מסתכם בסמוסה ובתבלינים כורכום וקארי.

אמנם לא הצלחתי להתחבר לספר בעמודיו הראשונים, ועוד פחות אהבתי את הסיפורים הארוטיים שנכתבו במהלך הספר, אבל אם מורידים את אותם סיפורים, נשארים עם עלילה טובה.

אהבתי את מערכת היחסים שנרקמה בין ניקי והאלמנות הפנג’ביות שבתחילת הספר בקושי הצליחו לתקשר, אך, ככל שהעלילה התקדמה, כך גם הקשר בין המדריכה לתלמידותיה העמיק והאחווה הנשית התבטאה במלוא עוצמתה.

ככל שניקי התקרבה לאלמנות, היא מצאה את עצמה מעורבת יותר ויותר בהתרחשויות המחשידות בסאותהול והיא הייתה נחושה לבדוק לעומק את הפרטים ולהגיע לאמת, תוך כדי שהיא מסכנת את חייה.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה