הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מאוגוסט 2018

כשנערה בת 17 בשם אנבל מוכרזת כנעדרת, החוקרת המשטרתית צ’ארלי לאגר, נוסעת לעיירת הולדתה גולספונג על מנת לחקור את המקרה. ההגעה שלה לעיירה הנידחת שבה העבירה כל שנות ילדותה ונעוריה, מעוררים בה מחדש זיכרונות ופחדים שאותם התאמצה להדחיק. כעת, יהיה עליה להתמודד עם עברה האפל ובמקביל, לחקור ולפתור את פרשת היעלמותה של הנערה. האם תצליח בשני המשימות הלא פשוטות? תקראו ותגלו.

19/01/2019

אנבל / לינה בנגטסדוטר

336 עמודים

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

50632815_749888565382984_9179504198671138816_n

העלילה נפתחת בהיעלמותה של אנבל בת ה-17 המתגוררת בעיירת קטנה ונידחת בשם גולספונג. אנבל בילתה במסיבה רוויית אלכוהול וסמים ולא שבה הביתה. אמה החרדתית, נורה, שלחה את בעלה פרדריק, לאסוף את אנבל מאותה מסיבה שהתקיימה בבניין נטוש, אך האב לא מצא את בתו והחל לחוש בחרדה כמו האם ולדאוג לגורלה של בתו האהובה.

צ’ארלי לאגר היא חוקרת משטרתית במטה של שטוקהולם. מפקדה שולח אותה וחוקר נוסף בשם אנדרס, לעיירה כתגבורת למשטרה המקומית, על מנת לעזור להם לחקור את פרשת הנערה הנעדרת.

צ’ארלי מזדעזעת לגלות כי עליה לנסוע ולחקור דווקא בגולספונג, מקום הולדתה שממנו יצאה לפני 20 שנה בתקווה שלא תדרוך שם שוב לעולם.

 באי רצון, היא מסכימה לקחת על עצמה את החקירה ומגיעה לעיירת הרפאים שאותה עזבה בסערת רגשות והדבר האחרון שרצתה היה לעורר את העבר הכאוב והאפל שלה.

 מה קרה לצ’ארלי בצעירותה בעיירת הולדתה?

 האם היא תצליח לפענח את מקרה הנערה הנעדרת אנבל?

 את התשובות תוכלו למצוא בספר המתח “אנבל”.

הספר נפתח בתיאור הדקות האחרונות של אנבל לפני היעלמותה.

 לאחר מכן, מתחילים הפרקים שמתייחסים להווה ולתחילת חקירת מקרה ההיעלמות, ולאורך כל הספר, אחרי כל כמה פרקים, שבים לתאר את קורותיה של אנבל ביום היעלמותה, בהתאם להתקדמות העלילה.

 בנוסף, במהלך הספר יש כמה פרקים שמתארים עבר רחוק מאוד שבו מסופר על חברות שצמחה בין שתי נערות צעירות ממשפחות הרוסות שתומכות אחת בשנייה והופכות לחברות הכי טובות. בכל פרק חושפים בפני הקורא את קורותיהן של הבנות.

 הספר כתוב בצורה טובה מאוד והעלילה זורמת, מעניינת ומותחת, ברגע שמתחילים לקרוא קשה להפסיק!

אהבתי את המבנה של הספר שעורר את סקרנותי להבין את הקשר בין סיפור אחד למשנהו. מן פאזל שלכאורה, החלקים בו לא מתחברים ולא קשורים, אך בסופו של הספר מבינים שכל החלקים דווקא כן מתחברים ואפשר לראות את התמונה הברורה והמלאה.

במהלך הקריאה מתעוררות שאלות בנוגע לנסיבות היעלמותה של אנבל. מי חטף אותה ולמה? רשימת החשודים הולכת וגדלה. בכלל לא פשוט להגיע לפענוח המקרה, כך שאי אפשר לטעון כי מדובר בסוף צפוי.

החוקרת צ’ארלי לאגר היא אישה עם עבר והווה לא פשוטים. למרות הקשיים שחוותה בצעירותה, היא הצליחה להתקדם בכוחות עצמה ולהפוך לחוקרת טובה ומוערכת. היא אמנם סובלת מעליות ומורדות, לעיתים מקבלת החלטות שגויות, מפריזה באלכוהול ונוטלת כדורים שונים לחרדות ובעיות שינה, אך היא עיקשת שמתמודדת באומץ ובנחישות עם הקשיים ומנסה להשליט סדר בחייה.

“אנבל” הוא הספר הראשון בטרילוגיה של החוקרת המשטרתית צ’ארלי לאגר. הספר השני שטרם תורגם לעברית נקרא “פרנצ’סקה” ואילו הספר השלישי והאחרון שיצא לאור בשוודיה רק במרץ 2020 יקרא “צ’ארלי”, כשם החוקרת כוכבת שלושת הספרים.

אני כבר מצפה לספר הבא שיציג בפנינו את המשך קורותיה של צ’ארלי לאגר.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה