הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

קארה עובדת בחנות למכירת חפצים עתיקים, היא מוצאת תיבת עץ מוסתרת בתוך ארון ובה מצפן, תליון עם תמונה ויומן מתקופת מלחמת העולם השנייה. קארה נחושה לגלות מי כתבה את היומן ולהשיב לה או למשפחתה את החפצים הכה אישיים. מי היא האישה שכתבה את היומן ומה עלה בגורלה? האם קארה תצליח לאתרה? ואיך המסע לעבר ישפיע על עתידה? תקראו, תתרגשו ותקבלו את כל התשובות.

17/01/2019

האור מעל לונדון / ג’וליה קלי

311  עמודים

פן הוצאה לאור וידיעות אחרונות

שנת הוצאה: 2019

 

50272809_748957945476046_1391482538190438400_n

 

עלילת הרומן ההיסטורי מסופרת מנקודת מבט של שתי דמויות ובשני צירי זמן שונים.

בשנת 2017, קארה הרגרייבס עובדת ב”וילסון עתיקות וחפצים נדירים”, ומתוקף תפקידה, היא יכולה לזהות את מקורו, איכותו ושוויו של כל חפץ עתיק המגיע לחנות. אחרי למידה ממושכת, קארה הצליחה להבין את היסטוריית החפצים שאותם נדרשה לבדוק בזכות סממנים שידעה לזהותם ע”י מגע ברהיט, פגם כלשהו או החותמת המוסתרת בו. וכשלא היה באפשרותה להסיק את ההיסטוריה של חפץ מסוים, היא נתנה דרור לדמיונה לעשות כן.

בעת ביקורה בבית ישן ובו חפצים ורהיטים עתיקים המיועדים למכירה, קארה מצאה תיבת עץ קטנה ובתוכה היו מצפן, תליון עם תמונה ויומן מתקופת מלחמת העולם השנייה. היא פתחה את היומן והסתקרנה לקרוא בו ואחרי דפדוף מהיר, הסקרנות שלה רק גברה והיא הייתה נחושה לגלות מי האישה שכתבה את היומן ומה עלה בגורלה. שם האישה לא הופיע ביומן אלא רק ראשי התיבות, והיא הרגישה שעליה להשיב את היומן לבעליו החוקיים כי לאחר בירור קצר הבינה שהתיבה והיומן לא שייכים לבעלת הבית שבה מצאה אותם.

קארה איבדה את הוריה בתאונה, היא התגרשה לאחרונה וסבתה אייריס, הייתה קרובת המשפחה היחידה שנותרה לה. היא העריצה את סבתה, אבל הפריע לה שהיא אינה מוכנה לספר לה דבר על תקופת שירותה בימי המלחמה.

 בשנת 1941, לואיז קין היא בחורה צעירה המתגוררת עם הוריה בעיירה נידחת בשם הייבורן. לואיז עובדת במכולת שכונתית ומנהלת את החשבונות. היא בחורה שקטה וביישנית שאמה הנוקשה רוצה לשדך אותה לבחור ממשפחה אמידה. לואיז כועסת על הרצון לחתן אותה עם בחור שהיא לא אוהבת, אבל היא לא הביעה את מורת רוחה בפני אמה. יחסיה של לואיז עם אמה השתלטנית מעולם לא היו קרובים, לעומת זאת, עם אביה היא הסתדרה הרבה יותר.

ללואיז הייתה בת דודה בשם קיית, בחורה יפה ותוססת שבניגוד ללואיז, קיית אהבה להיות במרכז העניינים ותשומת ליבם של כל הגברים מסביב היו נתונים לה.

קיית ולואיז יצאו יחד למסיבת ריקודים במועדון שאליו מגיעים חיילים שיוצאים לחופשה מהלחימה. במסיבה, לואיז פוגשת בבחור בשם פול, השניים רקדו יחדיו ולואיז הרגישה פרפרים בבטן מתשומת הלב שקיבלה מפול. השניים קובעים להיפגש וכל פגישה הולידה פגישה נוספת והם נהנו והתרגשו מהמפגשים הסודיים שלהם. אך האושר נגמר די מהר כשפול נאלץ לעזוב את העיירה מפאת תפקידו בלחימה, אך בטרם עזב, הגיע לבית הוריה וחשף את הקשר שלהם ואת תקוותו לשוב ולפגוש בה.

הגעגועים לפול והרצון של לואיז לחיות את חייה בדרך שלה ולא בדרך שאמה רצתה, מביאים אותה להחלטה לעזוב את הבית ולהתנדב למאמץ הלחימה. בזכות הצלחתה במבחני הקבלה, לואיז מתקבלת ליחידה מיוחדת ומובחרת של תותחניות. היא מכירה את חבורת הבנות המעטות שיהיו השותפות שלה בתקופת הלחימה ומהר מאוד הן הופכות לקבוצה מגובשת וכל אחת מהתותחניות ידעה שהן יכולות לסמוך אחת על השניה בעיניים עצומות.

פול שלח מכתבים ללואיז והיא כתבה לו חזרה ושניהם קיוו לסיומה של המלחמה האיומה ולרגע שיוכלו להיפגש.

מה יעלה בגורלה של לואיז? האם היא ופול ישובו להיפגש ויממשו את אהבתם?

האם קארה תצליח לשמוע מסבתה על קורותיה בזמן המלחמה? מה היא מסתירה מפניה? 

האם קארה תמצא את האישה שכתבה את היומן שנגע לליבה והשפיע עליה כל כך?

את כל התשובות תוכלו למצוא ברומן ההיסטורי המשובח: “אור מעל לונדון”.

אהבתי מאוד מהספר! הוא כתוב טוב והעלילה מאוד מרתקת ונשאבתי לתוכה כבר בתחילתה. הן סיפורה של קארה והן סיפורה של לואיז היו מקסימים ומרגשים, ונהניתי לקרוא על השינויים שהתחוללו בשתי הנשים המקסימות הללו.

לואיז הצטיירה תחילה כבחורה שקטה וביישנית שלא מעזה להמרות את פי אמה, היא עשתה את כל מה שאמה החליטה בלי להביע דעה. אך, מבחורה שברירית וחלשה, היא הפכה לאישה עצמאית, חזקה ונחושה שיש לה חלומות, דעות ורצונות משלה. היא הרגישה טוב בתפקידה הכה משמעותי בלחימה. לשם שינוי, היא חשה מועילה וכי פעולותיה תורמות למדינה ויכולות להציל חיים. עזיבת הבית וגיוסה לצבא העלה לה את הביטחון העצמי והפך אותה לבחורה אמיצה ובעלת שאיפות.

לואיז וקבוצת הבנות ששירתו עמה כתותחניות היו לוחמות לכל דבר, הן היו חכמות, מוכשרות וכה אמיצות. הדבר היחיד שנאסר עליהן הוא לירות בתותח היות ולפי ההוראות מלמעלה רק גבר יכול לירות בו, אך לגבי כל השאר, לא היה הבדל בין תפקידן לתפקידיהם של יתר החיילים.

קארה הייתה בתקופה פגיעה בחייה, היא התגרשה ואיבדה את הוריה. מציאת היומן ורצונה לאתר את הכותבת שלו, פתח עבורה צוהר לעבר דרך חדשה בחייה. ככל שהתקדמה בחקירת היומן, כך היא צעדה לעבר שינוי חיובי בחייה. היומן סיפק לה טעם חדש לחיים והיה לה במה להיאחז.

 ממליצה מאוד על הספר המקסים המציג במקביל שני סיפורים, האחד מהעבר והשני מההווה. שניהם מרגשים, כובשים וסוחפים, מהעמוד הראשון ועד לאחרון. 

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה