הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מאוגוסט 2018

כרמל הוא עו”ד פלילי שמעביר הרצאות על פרשת זדורוב בה הוא מעורה מאוד. הוא מקבל תיק רצח שמאוד מזכיר לו את מקרה זדורוב, וזאת לאחר שיבגני, אחד מהנאשמים ברצח, זוכה לתמיכה חסרת תקדים מהציבור שמאמין בחפותו וקורא לשחרורו המידי ממעצר. כרמל מאמין בתיק שקיבל ובטוח באשמת יבגני. האם ימשיך באמת שלו גם בסיכון חייו וחיי משפחתו? איך תסתיים הפרשה שמסעירה את הציבור? תקראו ותגלו.

11/01/2019

פשוט פלילי / תומר שורץ

259 עמודים

הוצאה עצמית

שנת הוצאה: 2018

49810418_745614942477013_4738155165863903232_o

מתח הוא אחד מהז’אנרים היותר אהובים עלי בספרים, וכשמוסיפים לעלילה המותחת את פרשת זדורוב המסקרנת שלא חדלה מלעלות לכותרות עד היום, התחושה שלי הייתה שאהנה מהספר. ולשמחתי הרבה, הספר היה נהדר ועלה על כל הציפיות!

במרכז העלילה המסופרת בגוף שלישי ומחולקת לפרקים קצרים, נמצא כרמל פרידמן, פרקליט מוכשר ובעל שם, שמקבל על עצמו תיק רצח שמאוד מזכיר לו את פרשת זדורוב, שהינה פרשה שכרמל נוהג להרצות לגביה בלהט בכל אפשרות שניתנת לו. הוא בונה מצגות בהתאם לאוכלוסייה מולה הוא עומד להרצות ומציג בפניהם את דעותיו על פרשת זדורוב.

כרמל נשוי לריילי, אשת קריירה, רעייה ואם למופת, ולשניים שתי בנות: נעמה ואביגיל.

ריילי מצליחה לתמרן בין עבודתה, הטיפול בבנותיה ומטלות הבית, בעוד שכרמל נאלץ להישאר בפרקליטות עד השעות הקטנות של הלילה. וגם כשהוא מגיע מוקדם הביתה, הוא נאלץ להקדיש את רוב זמנו לעבודה מול הלפטופ.

בתיק הרצח החדש שעליו כרמל עובד, אדם בשם לאוניד נרצח בעת שיצא לדייג עם שני חבריו – יבגני וסלבה שהנם קרובי משפחה שעלו ארצה מאוקראינה. הראיות מקשרות את השניים לרצח לאוניד, אך הם מכחישים זאת בכל תוקף.

כמו במקרה זדורוב, גם יבגני, אחד משני הנאשמים, מקבל תמיכה עצומה מהציבור הרחב, נפתחה למענו קבוצת תמיכה בפייסבוק הקוראת לשחרורו ורובו של הציבור מאמין בחפותו ויוצא נגד הפרקליטות ובית המשפט.

כרמל פועל להרשעת יבגני ומתמיד בדרך שבה הוא מאמין, ובמקביל הוא מתחיל לקבל איומים מגורמים בלתי ידועים. פעולותיו יוצרות מצבים סבוכים שעלולים לסכן אותו ואת משפחתו.

מקרה טראגי מהעבר מעיק עליו וגורם לו לייסורי מצפון קשים ורגעי שבירה. ריילי נמצאת לצידו ברגעים הקשים, אך, האם גם הוא תומך בה כשהיא הכי זקוקה לו?

האם כרמל ימשיך בדרך שבה הוא מאמין למרות דעת הציבור המנוגדת לדעתו?

מי מאיים עליו ומנסה לגרום לזיכויו של יבגני ולמה

מה יקרה עם יבגני בסופו של דבר

ולמה אף אחד לא זועק גם לשחרורו של סלבה שמעורב בדיוק כמו יבגני בפרשת הרצח

מה המקרה מהעבר שרובץ על מצפונו של כרמל

 את כל התשובות תוכלו למצוא בספר הפשוט נהדר הזה: “פשוט פלילי”! 

נהניתי מאוד לקרוא את הספר המצויין הזה! הוא כתוב היטב, מאוד מעניין ומרתק, וקשה להניח אותו מהיד

היה מעניין לקרוא את העלילה המותחת שבה השתלבה בצורה מרתקת פרשת זדורוב.

הערכתי את כרמל שהלך בדרך שבה האמין ולא נכנע לאיומים מצד גורמים עויינים, ונאלץ לעמוד מול ההמון הזועק לשחרורו של יבגני, ומול התקשורת. התאכזבתי מהחולשה שהראה שעליה לא ארחיב בשביל לא לכתוב ספוילר.

הספר מדבר על ההשפעה של דעת הציבור ועל הבז העצום שהיא יכולה ליצור, כמה כוח יש לאדם פרטי בלי ידע משפטי בכלל, שמשפט אחד שלו, יכול ליצור התאגדות של המונים ואת אמונתם העיוורת, גם אם היא לחלוטין חסרת בסיס. ההמונים שמפגינים נגד כליאת אדם, לכאורה, חף מפשע, לא מודעים לכך שהם משמשים ככלי בידיו של גורם נסתר המעוניין בשחרורו של יבגני.

הסופר תומר שורץ הוא עורך דין פלילי שנכון לזמן פרסום הספר, שימש כסנגורה של א.ק מפרשת זדורוב.

“פשוט פלילי זהו סיפרו הראשון, ואני מאוד ממליצה על הספר שהקריאה בו הייתה חוויה פשוט נפלאה

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה