הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

מנואל ארטיגוסה מקבל את הידיעה על מות בן זוגו, אלברו בתאונת דרכים, בתדהמה ובשיברון לב. אבל גופתו של אלברו אותרה במקום מרוחק מהמקום שבו אלברו היה אמור להיות בו. ולכן, מנואל מחליט לבדוק מה עשה אלברו באזור התאונה ואת נסיבות מותו של אהובו שמתגלות כחשודות. בחיפושו אחר תשובות, הוא מגלה שלל אמיתות שאיתן יצטרך להתמודד.

07/01/2019

סודו של המרקיז / דולורס רדונדו

511 עמודים

הוצאת כנרת, זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2018

49472171_743495432688964_2345208944282042368_n

מנואל אורטיגוסה הוא סופר ספרדי מצליח המתגורר במדריד יחד עם בעלו בעשר שנים האחרונות, אלברו.

בזמן שמנואל עובד על סיום כתיבת ספרו החדש, נשמעת דפיקה רועמת ועקשנית בדלת. הוא פותח את הדלת, וכשהשוטרים שעומדים מולו מבשרים לו על מות בן זוגו, אלברו, בתאונת רכב, הוא חש שחרב עליו עולמו. תחילה, הוא מסרב בכל תוקף לקבל את הבשורה הטראגית, מנואל טען שכנראה מדובר בטעות מאחר ואלברו אמור להיות בפגישה עם לקוח ולא באזור גליסיה, היכן שאותר הרכב וגופתו של אלברו.

בסופו של דבר, מנואל מבין שבן זוגו האהוב אכן מת, ועם הידיעה על מותו, הוא גם מתחיל לגלות עוד ועוד פרטים על אלברו שלא היה מודע לגביהם.

כך למשל, מנואל חשב שאלברו ניתק את הקשר עם משפחתו כבר לפני שנים רבות, מאחר ואלה לא הסכימו לקבל את נטיותיו המיניות. כעת, התגלה ע”י הנוטריון של בעלו, כי אלברו נהג לבקר בבית משפחתו מידי שלושה חודשים בשלוש שנים האחרונות, מאז שאביו, שהתברר שהיה מרקיז, מת.

מנואל קיבל בהפתעה גמורה את העובדה שאלברו היה שייך למשפחת אצולה וכי ירש מאביו את התואר. למנואל לא היה שמץ של מושג שהבעל שלו היה לא פחות ולא יותר ממרקיז, בן אצולה ממשפחה מוכרת ואמידה במיוחד.

הנוטריון גם בישר לו כי אלברו הותיר צוואה ולפיה, כל רכושו יועבר למנואל, מה שמאלץ את מנואל לפגוש במשפחתו של אלברו בעת קריאת המכתב שאלברו ביקש להקריא את תוכנו מיד לאחר מותו.

וכאן לא מסתיימות ההפתעות עבור מנואל…ככל שהוא ניסה לברר על אהובו, כך הוא גילה עד כמה רבים הדברים שלא ידע על בן זוגו. וכשמתעורר החשד כי מותו של אלברו היה רצח ולא תאונה כפי שהמשטרה טענה, אלברו, יחד עם השוטר בדימוס, נוגיירה, מחליטים לחקור לעומק את הנושא ולגלות את האמת אודות נסיבות מותו של אלברו.

האם אלברו מת בתאונה כפי שטענה הגרסה הרשמית של המשטרה? או שמא, מדובר ברצח? ואם הוא אכן נרצח, מי רצח אותו ולמה???

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר הנהדר “סודו של המרקיז”.

אהבתי את הספר שהיה בעיני מעניין ומרתק וכמו דמותו של מנואל, גם אני מאוד רציתי לגלות מה מסתתר מאחורי מותו של אלברו. ככל שהתקדמה העלילה, כך נחשפו בפני הקורא עוד פרטים מפתיעים (בחלקם) על אלברו.

מסעו של מנואל למקום הולדתו של אלברו, אפשר לו להכיר טוב יותר את האדם שאהב וחלק עמו את חייו בעשור האחרון. הוא הוקסם מהאחוזה שבה התגורר אלברו בילדותו ומהגנים הציוריים שבעת ביקורו הראשון באחוזה, נהנה ללכת בהם לאיבוד.

כשפגש במשפחת האצולה, הוא התחיל להבין מדוע אלברו העדיף להרחיק אותו ממשפחתו. הוא רצה לחסוך ממנו, בין היתר, את עוגמת הנפש בפגישה עם אמו האכזרית, אותה העוזרת החביבה שעבדה באחוזה, ארמיניה, כינתה “העורב”.

מי שדרבן וליווה את מנואל בכל שלבי החקירה היה, כאמור, השוטר בדימוס נוגיירה שהצטייר תחילה כטיפוס עקשן וקשוח והיה בעל דעות קדומות. הוא עיקם את אפו בפעם הראשונה שפגש במנואל והבין שהוא הומוסקסואל, והיה קשה לו לפנות אליו ולומר לו “בעלך” כשדיבר עמו בנוגע לאלברו המנוח.

נוגיירה רצה להוציא את האמת לאור, אך האם פעל אך ורק למען הצדק או שמא היו לו גם סיבות אישיות לכך? תקראו ותגלו.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה