הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

כשגופותיהן של נערות צעירות מתגלות בזו אחר זו בעמק הבסטן, מפקחת המשטרה אמאיה סלסאר מגיעה לעיירת אליסונדו, מקום הולדתה, על מנת לעמוד בראש חקירת מקרי הרצח המזעזעים שמסעירים את אזור הבסטן ומעלים תהיות לגבי זהות הרוצח והקשר האפשרי לדמות מיתולוגית בשם “בסחאון”. מלבד פרשת הרצח הסבוכה, אמאיה תאלץ להתמודד גם עם טראומה קשה מהילדות אותה הדחיקה כל השנים וגרמה לה להתרחק מעיירת הולדתה לתקופה ארוכה. מה קרה לאמאיה בילדותה? מי רצח את הנערות הצעירות? האם ה”בסחאון” אכן קיים? את כל התשובות תמצאו בספר.

29/12/2018

השומר הבלתי נראה / דולורס רדונדו

384 עמודים

הוצאת כנרת, זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2017

 

49029679_737925706579270_8941756782217265152_n

 

 

אמאיה סלסאר היא מפקחת משטרתית שנשואה באושר לג’יימס, ולמרות שהשניים נשואים כבר חמש שנים ומערכת היחסים ביניהם נהדרת, עדיין אין להם ילדים.

אמאיה מתגוררת עם בעלה בפמפלונה, הוא פסל מפורסם, והיא זוכה להערכה רבה בתפקידה במשטרה.

כשפרשה מזעזעת של רצח נערות צעירות מתרחשת בעמק הבסטן, באזור עיירת אליסונדו, עיירת הולדתה, אמאיה נשלחת לשם על מנת לעמוד בראש החקירה בכדי לפענח את מקרי הרצח, ולעלות על עקבותיו של הרוצח האכזר שחנק למוות את הנערות הצעירות באמצעות חבל וקיים מן טקס פולחני מזעזע לאחר רציחתן. לצד כל הגופות, המשטרה גילתה ממצאים מוזרים, חריגים ומסתוריים הכוללים פרווה של חיה, שערות ופירורי מאפה מתוק. המראות האיומים חזרו על עצמם בכל פעם שהתגלתה גופה חדשה.

אמאיה שבעברה אף עבדה בארה”ב עם האף בי איי, מתחילה לחקור את הפרשה שמזעזעת את האזור כולו וגורמת מסיבות אחרות לגמרי, גם לזעזוע נפשי קשה לאמאיה עצמה שלאורך כל השנים נמנעה מלהתקרב לעיירת הולדתה בעקבות טראומה מעברה, מקרה קשה מאוד שניסתה להדחיקו במשך שנים ואף לא שיתפה את בעלה באירוע הטראומטי.

כעת, על אמאיה להתמודד עם פיענוח מקרי הרצח האיומים, וגם עם רוחות רפאים ופחדים מעברה שהחלו לצוף מעל פני השטח עם הגיעה לאליסונדו, המקום שבו התגוררה עם הוריה ואחיותיה, שהינו המקום שבו אחיותיה ודודתה האהובה עדיין גרות בו.

לאור הרציחות, הכותרות בעיתונים החלו לרמוז כי הרוצח שאותו לא מצליחים לאתר הוא אולי ה”בסחאון” – אדון היער, מן דמות מיתוס שחלק מתושבי האזור המאמינים באמונות תפלות, האמינו בסיפורים עליו ועל קיומו ונוכחותו בעמק הבסטן. אחדים גם סיפרו על מפגש מקרי עמו שהתרחש ביערות הבסטן.

מהי זהותו של הרוצח האכזרי מעמק הבסטן? האם ה”בסחאון” קיים או שמא מדובר באמונות תפלות בלבד? ומה קרה לאמאיה סלסאר בילדותה בעיירת אליסונדו?

את כל התשובות תוכלו למצוא בספר המתח הנהדר הזה.

בעמוד הראשון של הספר ישנה הערה שמציינת כי בסוף הספר קיים מילון מונחים מהשפה הבסקית למספר מילים שמוזכרות לאורך הספר. כך, שבהחלט מומלץ לעבור על העמוד האחרון ולקרוא את פירושי המילים לפני שממשיכים לקרוא.

מאוד נהניתי לקרוא את הספר שדווקא הפתיע אותי לטובה. בהתחלה היו לי קצת ספקות לגביו בגלל כל הנושא המיסטי שהתעורר בעלילה שאליו אני פחות מתחברת, אך לשמחתי, המינון שהוקדש לסיפור ה”בסחאון” היה מצומצם ולא גרע בכלל מהנאת הקריאה. להפך! הספר סיפק מידע על התרבות הבסקית, המסורת של הבסקים והמאכלים המיוחדים שלהם. זה הספר הראשון  שיצא לי לקרוא שבו העלילה מתרחשת בחבל הבאסקים.

הספר כתוב היטב, העלילה מאוד זרמה לי והייתה בעיני מרתקת, מותחת ומפתיעה.

 

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה