הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2018

לאחר מות בן זוגה, קאט שהתגוררה בגפה בפיג’י, החליטה לשלוח מכתבים בדואר ולהזמין את חברותיה מימי התיכון, שאותן לא ראתה שנים רבות, להצטרף אליה לדרך חדשה ומלאת אתגרים, דרך שוברת שגרה לעבר חיים מאושרים ומתוקים יותר, מתוקים כמו קוביות של שוקולד, “קוביות של אושר”. האם החברות מהילדות שהיום הן בנות 60+ יקבלו את האתגר? מה מחכה להן בפיג’י הרחוקה? תקראו ותגלו.

27/12/2018

קוביות של אושר / אנה כ. אסטבי

311 עמודים

הוצאת מטר

שנת הוצאה: 2018

48407937_736872380017936_8116648854046113792_n

העלילה מתרחשת בקורוטוטוקה שבפיג’י ובמרכזה סיפורן של נשים בנות 60+ שמחליטות לצאת משגרת חייהם ולפתוח בדרך חדשה בשנים שנותרו להן, ליהנות מכל רגע ולנצל כל יום ויום עד תום.

קאט שהתאלמנה לפני כשנה מבעלה ניקלס, מחליטה לכתוב מכתב לחברותיה מימי התיכון: אינגריד, סינה, ליסבת ומאיה, שאת רובן היא לא ראתה שנים רבות. במכתביה, קאט הציעה לכל אחת מארבע הנשים, לטוס אליה לפיג’י, לנטוש את המשפחה, הבית והמולדת ולהתגורר עמה בחוות הקקאו שברשותה.

ההצעה אמנם מפתה, אבל האם הן רוצות ומסוגלות לנטוש את המשפחה, העבודה, את כל חייהם ולהעז לעבור לגור בצד השני של כדור הארץ?

אינגריד הייתה מנהלת חשבונות בחברת אוטובוסים שהעבירה את זמנה בבילוי עם הנכדים של אחיה שאותם מאוד אהבה, אבל היא גרה בגפה והייתה רצינית וסגורה שלא ניצלה את החיים במלואם.

סינה היא אם חד הורית לגבר בן 50 שרואה בה כספומט מהלך, בזכות “כשרונו” להיכנס לעסקים כושלים, הוא הותיר את אמו חסרת כל, והוא ממשיך להיכשל פעם אחר פעם לאכזבתה הרבה של סינה.

ליסבת נשואה להרלד, גבר עשיר שכבר תקופה ארוכה לא מסתכל עליה ובכל הזדמנות בוגד בה עם בחורות צעירות. יש להם שני ילדים שמערכת היחסים איתם די צוננת, במיוחד עם בנם שלא רצה לעבוד בעסק המשפחתי, ובשל זאת, היחסים עמו כמעט ונותקו לגמרי, ליסבת אפילו לא ראתה את נכדותיה הצעירות, אלא רק בתמונות. עם בתה הגדולה היחסים יותר קרובים, אבל לא מספיק.

מאיה הייתה מורה בעברה, בעלת ידע רב במגוון רחב של נושאים בזכות הספרים הרבים שהיא כל כך אוהבת לקרוא. אך, הגיל הביא עמו מחלה קשה ובלתי ניתנת לעצירה שמשבשת את חדותה ומטשטשת את זיכרונה.

ארבע החברות מחליטות להעז ומתייצבות אחת אחרי השנייה בקורוטוטוקה בביתה של קאט שמאושרת מהדיירות החדשות שהגיעו אליה.

אטתה, היא מנהלת משק הבית של קאט שנמצאת לצידה כבר זמן ארוך. היא מאוד אוהבת את קאט ולומדת להכיר ולאהוב גם את חברותיה. לאטתה יש בן שעבורו היא לא חדלה מלהתפלל על מנת שיצליח למצוא עבודה, להתקדם בחיים בכוחות עצמו, להקים משפחה ולהביא ילדים. בתפילותיה היא תמיד מזכירה גם את הבוסית שלה קאט ואת חברותיה שככל שהזמן עובר, נראה כי היא מכירה ומבינה אותן, יותר משהן מכירות ומבינות את עצמן.

הדיירות החדשות מגלות עד כמה המנהגים וסדר היום בבית החדש בפיג’י הוא כה שונה ומשונה, אבל הן מתרגלות לאט לאט לחיים החדשים שלהן ויחד עם קאט ובעזרתה של אטתה ושל עוד אנשים טובים תושבי המקום, הם יוצאות להרפתקאה חדשה ושמות לעצמן מטרה מאתגרת: הקמת עסק לייצור שוקולד בריא ואיכותי, “קוביות של אושר”, באמצעות הקקאו מהחווה של קאט.

המגורים המשותפים יעלו נושאים כואבים מהעבר וגילויים מסעירים ויאלצו את החברות מימי התיכון להתמודד עם אותם נושאים שעלו לפני השטח ויצאו לאור.

מה יעלה בגורלן של כל אחת מהנשים? אילו סודות יתגלו בפיג’י? והאם אתגר השוקולד הגדול יקרום עוד וגידים? את כל התשובות לשאלות תמצאו בספר “קוביות של אושר”.

היה מעניין לקרוא על כל אחת ואחת מהדמויות, איך הן היו בצעירותן, הרקע שממנו באה כל אחת מהנשים לפני הטיסה לפיג’י ואת השינוי שהמעבר יצר בחייהן. כל הדמויות היו מרתקות וחיבבתי אותן מאוד. חלק מהגילויים הצליחו להפתיע אותי, אבל יש גם כאלה שהיה לי ניחוש לגביהם. אז אפשר לומר שהייתי חצי מופתעת שזה בהחלט נחמד!

בסוף הספר ממש לפני ה”תודות”, יש מן מילון קצר המכיל פירושי מילים מהשפה הפיג’יאנית. אני אישית חושבת שאת אוצר המילים הזה היה צריך לשים בתחילת הספר ולא בסופו. אמנם לחלק מהמילים שהופיעו בפרקים נכתב מיד הפירוש אחרי המילה, אבל יש מילים שלא הוסיפו להן תרגום והייתי רק יכולה לנחש או לשער את הפירוש.

נהניתי לקרוא את הספר שהיה ממש מתוק כמו שוקולד! אמנם, לקח לי קצת זמן להתחבר לעלילה, אבל ככל שהתקדמתי בעמודים, כך גברה רמת ההתעניינות שלי בעלילה ודמויותיה. באיזשהו שלב אפילו התחשק לי לאכול איזו קובייה של שוקולד ולא נשארתי עם החשק!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה