הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 139

החל מאוגוסט 2018

כליל מילר מגיעה להתאשפז במחלקת אם ועובר בשל רעלת הריון ולחץ דם גבוה מאוד. היא נאלצת בעל כורחה להתנתק ממטלותיה ועבודתה ולנוח כמה שרק אפשר, כשבבית מחכים לה בתה בת ה-4 ובעלה שעמו היחסים התערערו. בבית החולים היא מגלה שאביה שעמו הקשר נותק לפני 25 שנה, מגיע ארצה להרצות בכנס. הידיעה הזו מעלה בה זיכרונות עצובים מהעבר ומעוררת בה סערת רגשות שרק מוסיפה לדאגותיה האינסופיות. האם תפגוש באביה אחרי הנתק הממושך? ומה יעלה בגורל ההריון בסיכון?

24/12/2018

ארץ עיר ילדה / אביגיל קנטורוביץ’

328 עמודים

הוצאת מודן

שנת הוצאה: 2018

48413969_735073876864453_6034226160919904256_n

כליל מילר בת ה-35 נשואה לאורי והשניים הורים לילדה בת 4 בשם גליה ומצפים לילד שני.

עקב רעלת הריון ולחץ דם גבוה, כליל מגיעה למיון בשבוע ה-32 להריונה, ושם היא נאלצת להתאשפז במחלקת אם ועובר לשמירת הריון. השהייה שלה במחלקה מפגישה אותה עם נשים במצב דומה לשלה, לכל אחת מהן יש את הסיבות הרפואיות שהביאו אותן למחלקה, וגם, סיפור אישי. והמכנה המשותף של כל הנשים היה הרצון להגיע ליום הלידה וללדת תינוק בריא, השאיפה המשותפת הזו היא שאיחדה ביניהן ויצרה מן משפחה זמנית במחלקה, ביתן הזמני בעל כורחן.

עם אשפוזה, כליל מוצאת בתוך מגזין שנותר מתחת למיטתה, מהדיירת הקודמת שעזבה את החדר בנסיבות טרגדיות, הזמנה להרצאה בנושא השואה שבה ישתתף מרצה מוכר ומוערך שמגיע ארצה מפולין. כליל קראה בסערת רגשות את אותה ההזמנה מאחר ואותו מרצה הוא לא אחר מאשר אביה, שעמו היא לא הייתה בקשר כבר 25 שנה.

כשקראה את הפרטים על ההרצאה של אביה, כליל גילתה שמועד הלידה שנקבע לה, יתקיים באותו התאריך של מועד ההרצאה. העובדה הזו הפריעה לה מאחר ואם היה לה רצון כלשהו לפגוש באביה, היקום לא מאפשר לזה להתרחש.

אורי, בעלה של כליל, לא הבין מדוע היא התחילה לדבר כל כך הרבה על אביה ומהיכן הגיע הרצון שלה לפגוש אותו פנים מול פנים אחרי שנים של נתק. במשך כל נישואיהם, צליל נמנעה מלהזכיר את אביה.

היחסים של כליל עם אביה מעולם לא היו קרובים, הוא הקדיש את כל זמנו לחקר השואה, עסק בחפירות ואיתור ממצאים ובילה שעות על גבי שעות בטרבלינקה ואושוויץ. אמנם לו ולמשפחתו לא היה קשר ישיר לשואה, אף אחד מבני המשפחה לא נרצחו או חוו את השואה על בשרם. אך, בכל זאת, אביה של כליל שקע כל כולו בחקר הנושא, ופעילותו הרחיקה אותו מביתו ומבתו שלא קיבלה ממנו כל תשומת לב והרגישה לא נאהבת.

כליל גדלה בצל נושא השואה…בזמן שילדים בילו עם הוריהם, שיחקו ושרו שירי ילדים, היא הכירה בעיקר שירים שמתקשרים לשואה, מושגים מהשואה ועולמה סבב סביב הנושא הטעון והכאוב הזה שבשביל שיהיה ניתן להתמודד אתו, היא ואמה נהגו לספר בדיחות על השואה, הומור שחור שיאפשר להם להתמודד עם הנושא שחדר לחייהם בכל יום, בכל שעה, בכל דקה.

במחלקת אם ועובר, כליל הייתה מנותקת מהעולם החיצון, הרחק מהמאמר עליו עבדה והייתה אמורה להגיש למגזין נחשב, הרחק מחנות הספרים שאותה ניהלה, והרחק מבתה הקטנה ובעלה שיחסיהם בתקופה האחרונה לא היו תקינים. זאת גם הסיבה שכליל ברגע של חולשה הרשתה לעצמה להיסחף ולנשק ידיד טוב שלה שעובד לצידה בחנות הספרים.

בעודה בבית החולים, כליל הייתה מודאגת מבתה הקטנה גליה. הדאיג אותה שהיא לא תסתדר בלעדיה ובו בזמן, הדאיג אותה שהיא תסתדר טוב מאוד בלעדיה. הוריו ואחותו של אורי בעלה, עזרו לשמור ולטפל בגליה בזמן שהותה של כליל בבית החולים, אבל הדרך שבה בחרו לחנכה לא תמיד תאם את רצונותיה של כליל ורק הוסיף לדאגתה לבתה הקטנה.

במהלך כל שהותה במחלקת אם ועובר, כליל דמיינה לעצמה מפגש עם אביה, איך תיסע להרצאה ותיפגש עמו פנים מול פנים אחרי הנתק הממושך ששרר ביניהם.

האם כליל תיפגש בסופו של דבר עם אביה? האם היחסים בינה לבין בעלה ישתפרו? ומה יעלה בגורל ההריון בשמירה שבעקבותיו אושפזה למשך ארבעה שבועות ב”ממלכת אם ועובר”?

את כל התשובות לשאלות הללו תוכלו למצוא בספר המיוחד הזה.

הספר מקסים בעיני! הוא כתוב בצורה רגישה, מושכת ומרתקת ונהניתי מאוד לקרוא אותו. הכתיבה היא נהדרת וקולחת והעלילה ממש מעניינת וכל כך רציתי לדעת איך היא תסתיים.

את הסוף מאוד אהבתי, הוא היה מרגש והותיר אותי מחויכת ומרוגשת. מומלץ בהחלט!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה