הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מאוגוסט 2018

כשמעשי אלימות מתרחשים בעיירת וייט ריבר ושוטר לבן נרצח ע”י צלף מסתורי, נקרא דייב גרני, בלש בגמלאות, להצטרף לצוות החקירה על מנת לפענח את מקרה הרצח. החקירה עולה מדרגה כשמקרי רצח נוספים מתרחשים בעיירה, גרני בעל רזומה עשירה מעברו, חוקר את הפרשה שהולכת וגדלה ככל שחולפים הימים, ומנסה לגלות את זהותו של הרוצח האכזרי שהטיל אימה ברחובות וייט ריבר.

21/12/2018

וייט ריבר בוערת / ג’ון ורדון

528 עמודים

הוצאת כתר ספרים

שנת הוצאה: 2018

48404888_733427223695785_7840962526882824192_n

דייב גרני, בלש בגמלאות בעל רקורד מרשים, מתגורר עם אשתו מדלן בחווה מבודדת ופסטורלית ונהנה מחיים שקטים ושגרתיים, ניגוד מוחלט לצורת החיים שניהל לפני שיצא לגמלאות. בימיו כבלש, הוא הגיע להישגים רבים וזכה לשבחים על פיענוח של מקרים קשים וסבוכים.

השקט שבשגרת חייו מופר כשגרני מקבל שיחת טלפון משרידן קליין, פרקליט המחוז שפנה לגרני בבקשה להגיע לעיירת וייט ריבר ולהצטרף כחוקר עצמאי לצוות החקירה על מנת לפענח מקרה של רצח של שוטר לבן שנורה ע”י אלמוני במהלך הפגנה של הברית להגנת השחורים.

מותו של השוטר הלבן נחשדה כפעולת תגמול בעקבות מותו של אזרח כהה עור שנורה ע”י שוטר לבן שנה קודם לכן, מאחר והירי בוצע בדיוק ביום השנה למות אותו אזרח.

גרני התלבט אם לקחת חלק בחקירת המקרה או לשמור מרחק מהמצב הנפיץ שנוצר בעיירת וייט ריבר שבה העימותים בין התושבים כהי העור והתושבים הלבנים רק הולכים ומתעצמים והופכים את העיירה לאזור נפיץ ומסוכן.

המצב רק החמיר כשמעשי רצח נוספים מתגלים בוייט ריבר בזה אחר זה וגרני הגיע למסקנה כי אינו יכול להעלים עין מהמצב בעיירה. הוא מצטרף לצוות החקירה ומנסה לחקות אחר צעדיו של הרוצח ולוקח את הקוראים יחד עמו לעבר החקירות וניסיונות פיענוח מעשי הזוועה שמתרחשים בוייט ריבר.

חושיו החדים של גרני מביאים אותו למסקנות שונות מהמסקנות שאליהן הגיעו יתר המשתתפים בצוות החקירה, מה שיצר חילוקי דעות בינו לבין אנשים בתפקידים רמי דרג במשטרת וייט ריבר.

האם חושיו של גרני אכן חדים כשהיו בעבר והם מובילים אותו לעבר האמת? או שמא, דעת הרוב בצוות החקירה היא הנכונה? מי הוא באמת הרוצח האכזרי שהטיל טרור על עיירת וייט ריבר?

זאת ועוד תגלו בספר המתח המרתק “וייט ריבר בוערת”!

כשתתחילו לקרוא את הספר, יהיה לכם קשה להפסיק, ותרגישו ממש בוער לגלות את זהותו של הרוצח. יש כל כך הרבה חשודים, ראיות ורמזים שמביאים ליותר מאדם אחד.

לשמחתי, לא הצלחתי לנחש מהי זהותו של הרוצח, מה שהוסיף רבות לחוויית הקריאה ולהנאתי מהספר. גם כשכבר הייתי קרובה לסוף הספר, ממש לקראת העמודים האחרונים, עדיין חלק מהאפשרויות היו פתוחות. אמנם עלה בי חשד מידי פעם, אבל תוך כדי קריאה שללתי את החשד, אבל אז שוב נדלקה אצלי נורה אדומה ושוב שיניתי את דעתי. וככה היה לאורך כל הספר, הרוצח הצליח להתל בי עד לרגע חשיפתו.

זהו הספר השישי בסדרת הבלש דייב גרני. את הספרים הקודמים בסדרה לא קראתי, אבל זה לא פגע בחוויית הקריאה מאחר ומדובר בעלילה בפני עצמה ולא בספר המשך ישיר של הספר הקודם. אז, גם אם לא קראתם את הספרים הקודמים של ג’ון ורדון, עדיין מומלץ לכם לקחת בחשבון את “וייט ריבר הבוערת”.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה