הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מאוגוסט 2018

אנה הסובלת מאגורפוביה לא יצאה מביתה כבר כמעט שנה, היא נוהגת להשקיף על שכניה דרך חלונה ולעקוב אחר סדר יומם. עולמה מיטלטל כשהוא הופכת לעדה לרצח שמתרחש בבית השכנים החדשים שעברו לא מזמן לשכונתה. אנה מזעיקה את המשטרה, אך לטענת המשטרה והמשפחה, לא בוצע שום רצח. האם אנה הזתה את הכל? מה דמיון ומה מציאות? זאת תגלו במותחן המרתק “האישה בחלון”.

09/12/2018

האישה בחלון / א.ג’. פין

492 עמודים

הוצאת כנרת זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2018

48365469_725886651116509_654908256950419456_n

העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד”ר אנה פוקס.

אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים שסובלת מאגורפוביה ובעקבות כך לא יצאה מביתה במשך למעלה מעשרה חודשים. את זמנה היא מבלה בצפייה בסרטים בשחור לבן, סרטי מתח והיצ’קוק שבהם היא צופה תוך כדי שתיית יין אדום, אותו היא שותה על בסיס יומי ובכמות נכבדה. מלבד הצפייה בטלוויזיה, אנה נוהגת לצפות בשכניה המתגוררים בבניינים מולה ושאת חלונות ביתם היא רואה היטב, בזכות המצלמה שלה עם העדשה האיכותית המאפשרת לה לראות את הנעשה בבית שכניה לפרטי פרטים. אנה משקיפה על כל המשפחות, יודעת בעל פה את סדר יומם, את מעשיהם בכל רגע נתון, היא נחשפת לסודותיהם, וכך, היא מעבירה את ימיה בין ארבעת קירות ביתה בלי לצאת כלל לאור היום תחת כיפת השמיים. היחידים אותם היא פוגשת בקביעות הם הפסיכיאטר שלה שמגיע לבקרה והפיזיותרפיסטית שלה שמגיע אליה פעם בשבוע.

בהמלצת הפסיכיאטר, היא משכירה את החדר שבמרתף בביתה לדייר צעיר בשם דיוויד. הוא משלם לה דמי שכירות פחותים, ובתמורה לכך הוא עוזר לה במטלות בהם היא מתקשה כמו הוצאת האשפה החוצה.

הפסיכיאטר גם אסר על אנה לשתות אלכוהול מאחר והיא נוטלת מספר סוגים של כדורים. אבל אנה מחליטה לוותר על המלצותיו ומשלבת בלי הרבה מחשבה בין הכדורים והיין, והיא הרי בעצמה דוקטור ויודעת את ההשפעות השליליות שעלולות להיווצר מהשילוב בין השניים.

כשלשכונה מגיעה משפחת ראסל, אנה עוקבת אחר הנעשה בביתם בכדי להכיר אותם כפי שהיא כבר הכירה את שאר הדיירים. בבית משפחת ראסל התגוררו אב המשפחה אליסטר, אשתו ג’יין ובנם אית’ן בן ה-17. אית’ן הגיע לדירתה של אנה ונתן לה מתנה ששלחה עבורה אמו ג’יין. ביום אחר, אנה קיבלה בביתה את ג’יין והשתיים בילו יחד בנעימים, שתו יין ושיחקו שח מט.

כשאנה תצפתה כהרגלה לתוך בית משפחת ראסל, היא ראתה רצח שהתבצע בבית! אנה הבחינה בג’יין מתנדנדת כשדם הופיע על חולצתה באזור החזה, כתם הדם החל להתפשט בחולצתה עד שהיא התמוטטה על הרצפה, ואנה הצליחה לראות רק את ידה של ג’יין אוחזת בחלון כשידה מגואלת בדם. אנה שהייתה מסוחררת מהיין ששתתה בשפע קודם כן, מיהרה בצעדים מתנדנדים לטלפון על מנת להזעיק את המשטרה וליידע אותם ברצח שהתבצע ממש מול עיניה. היא ניסתה לצאת מביתה לעבר בית משפחת ראסל בכדי לנסות לעזור לג’יין, אבל כשלה לאור מצבה הנפשי ואיבדה את הכרתה. כתוצאה מהתקף חרדה שחוותה, היא מוצאת את עצמה בבית החולים ושם המשטרה מלווה אותה לביתה ומתארת בפניה תמונה שונה לחלוטין מהתמונה שאנה ראתה דרך חלון ביתה. לטענת המשטרה ומשפחת ראסל, התיאורים והטענות של אנה הם הזיה בלבד בלי שום קשר למציאות. כולם טוענים שג’יין חיה ולא נרצחה כפי שאנה טענה, הם גם קראו לג’יין שתגיע לביתה של אנה והיא אכן הגיעה לשם תוך דקות בודדות. אבל אנה לא מזהה אותה, מבחינתה לא מדובר בג’יין אלא באישה אחרת. כולם הביטו בה כאילו השתגעה וטענו בתוקף שהיא הזתה ותו לא.  

מה באמת קרה בבית משפחת ראסל באותו לילה? האם אנה באמת הייתה עדה לרצח או שמא האלכוהול בשילוב מצבה הנפשי גרמו לה להזיות? מי היא ג’יין האמיתית? זו שאנה ראתה או זו שגרה כעת בבית משפחת ראסל? האם בכלל קיימת ג’יין אחרת כפי שטוענת אנה או שמא אנה דמיינה את הכל בראשה?

את כל התשובות לשאלות תמצאו במותחן המהפנט “האישה בחלון”.

איזה ספר נהדר!!! הוא בהחלט אחד הספרים הכי טובים שקראתי השנה! הוא כתוב בצורה מהפנטת והעלילה ריתקה וסקרנה אותי כבר בעמוד הראשון. התפניות בספר היו מפתיעות והפכו את חוויית הקריאה למהנה במיוחד! היו במהלך הקריאה שתי התפתחויות מסעירות…את הראשונה לא חזיתי אבל גם לא הופתעתי כשקראתי אותה, כאילו שבתת מודע כבר ידעתי שזה הולך לקרות…

את התפנית השנייה דווקא כן ניחשתי, ולכן, היא לא תפסה אותי בהפתעה, אבל היא הותירה אותי בכל זאת בתדהמה והיה מרתק לקרוא איך בדיוק הדברים התרחשו וקראתי את העמודים בשקיקה ובמתח רב.

לאורך כל הספר אי אפשר לדעת בוודאות מה אמיתי ומה לא, מה הזיה ומה מציאות, כל האירועים מתערבבים והקורא מולך שולל שוב ושוב עד שבסוף הספר ההבדל שבין המציאות לדמיון נחשף ומותיר את הקורא בסערת רגשות.

מדובר במותחן פסיכולוגי מאוד מוצלח לטעמי ואני בהחלט ממליצה עליו!

 

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה