הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 157

החל מאוגוסט 2018

הרמאית הישרה

הרמאית הישרה

זהו ספר יפה ומעניין המתאר קשרים בין אנשים אשר לא ניתן לקבוע באופן ודאי (אחרי קריאת הספר בשלמותו) אם היחס והנחמדות המתוארים בין הדמויות הם גם מטוב לב או האם מסתתרת מאחור מטרה נסתרת של ערמומיות והונאה, האם המעשים שנעשו הם מדאגה או שמה לשם השגת דברים חומריים וניצול.
בספר ישנן שלוש דמויות מרכזיות וכלב, אשר הקשר ביניהם הופך להיות טעון ותלותי, קשר בו לא ניתן להפריד למעשה בין דאגה אמיתית, חמלה וחיבה לבין ניצול ושנאה.
קתרי ומטס הם שני אחים המתגוררים בגפים, קתרי בוגרת ממטס בעשר שנים וכל חייה מתמקדים בדאגתה למטס אחיה בן ה-15, נער המוכר בסביבתו כאוטיסט החי בעולמו והקשר היחיד שלו לסביבה הוא העזרה שהוא מספק בבנייה של סירות. חלומו הגדול הוא שיום אחד תהייה לו סירה משלו.
קתרי היא בחורה פקחית שכל מחשבותיה סובבות סביב כסף וכיצד להשיגו, היא קשוחה, רצינית ואף פעם לא ניתן לראות חיוך על פניה. תמיד עונה תשובות ענייניות ובזכות שכלה החריף, היא משמשת בכפר בסביבתה כיועצת, מתווכת, מנהלת חשבונות, ובכך עוזרת לאנשים ללא קבלת תמורה.
את קתרי תמיד היה ניתן לראות בחברתו של כלבה הנאמן שעקב אחריה לכל מקום שהלכה כמו צל.
כשקתרי נתקלת באנה, אישה מבוגרת, ערירית ובעלת ממון, מיד צצות בראשה תוכניות ומחשבות כיצד ניתן בצורה “ישרה” ומהירה לשים יד על כסף מכספה של אנה אמלין.
אנה אמלין המתגוררת בגפה היא אישה נחמדה ועשירה, נדיבה שחיה בבית שנקרא “בית הארנב”. היא מאיירת של ספרי ילדים ומציירת ארנבים מקושטים ופרחוניים ומכאן נובע שם ביתה.
קשרה היחיד לעולם שמחוץ לביתה מתקיים באמצעות מכתבים שהיא שולחת ומקבלת מחברות הספרים אליהם היא שלחה את איוריה. והמנקה והחנווני שסיפק לה דברי דואר ומצרכים.
קתרי בצורה די ערמומית ולא כל כך ישרה, סוללת את דרכה לחייה של אנה ומנסה לחדור לחייה ולשנות את סדר יומה, אורך מחשבותיה, ואמונה באנשים.
היחסים שנוצרו בין הדמויות הם יחסים של נחמדות ודאגה לכאורה מצד אחד, וניצול ותלות מצד שני, כאשר חייהן של כל הדמויות כולל הכלב, מתערערים כשמשנים לגמרי את השקפת החיים, את הדעות, ואת האיזון בצורת החיים המוכרת שאליה רגילים.
ההבנה שלא כל הנראה על פני השטח הוא באמת המציאות, מטלטלת ומשנה לתמיד את חייהם של כל המעורבים.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 7 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה