הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2018

גופתה של אנדריאה דגלאס-בראון שהוכרזה כנעדרת ע”י משפחתה העשירה, נמצאה באגם קפוא. הבלשית אריקה פוסטר מנסה לחקות אחר צעדיו של הרוצח ותוך כדי החקירה היא מגלה כי יתכן ומדובר ברוצח סידרתי שאחראי גם לרציחות של צעירות מתיקי חקירה שנסגרו. מי רצח את אנדריאה, בתו של לורד דגלאס-בראון? האם אכן מדובר ברוצח סדרתי? את כל התשובות תמצאו במותחן המעולה הזה.

17/11/2018

הנערה בקרח / רוברט ברינדזה

379 עמודים

הוצאת רימונים

תרגום: דפנה ברעם

שנת הוצאה: 2017

קרח

העלילה אשר מתרחשת בלונדון, נפתחת במציאת גופה באגם קפוא. הגופה הייתה שייכת לאנדריאה דגלאס-בראון, בחורה צעירה ויפה בשנות העשרים לחייה, בת למשפחה אמידה, מוכרת ובעלת השפעה וקשרים רבים. אב המשפחה נושא בתואר “לורד” אותו קיבל מבית המלוכה ומשפחתו זוכה לכל הפריבילגיות המשתמעות מכך. מלבד אנדריאה, ללורד סיימון דגלאס-בראון ולאשתו ליידי דיאנה, היו עוד שני ילדים: דיוויד ולינדה. דיוויד הצטייר כבן טוב, אחראי ושקדן, ואילו, לינדה הייתה מן עוף מוזר, הכבשה השחורה של המשפחה.

תחילה אנדריאה הוגדרה כנעדרת, אך מהר מאוד התברר כי הגופה שאותרה הייתה שלה ומחיפוש אחר בחורה נעדרת, הפרשה הפכה לחקירת רצח מזעזע. מאחר ומדובר במשפחה עשירה ומוכרת אשר אב המשפחה הוא דמות מוכרת בזירה הפוליטית, התקשורת הייתה להוטה לגלות את סיבת הרצח של אנדריאה והאם יש קשר בין פעולות אביה בזירה הפוליטית לבין רצח בתו.

סגן הניצב מארש החליט לזמן את הבלשית אריקה פוסטר על מנת שזו תיקח את הפיקוד על חקירת הרצח של אנדריאה. מארש העריך את אריקה ואת עבודתה כבלשית. הוא ידע שהיא בין הטובות בתחומה וסמך על כך שתביא לתוצאות משביעות רצון בחקירה. אריקה נעדרה זמן מה מתפקידה כבלשית אחרי שאיבדה במשימה שעליה פקדה חמישה חברי צוות שביניהם היה גם בעלה מארק. האירוע הטראגי טלטל את חייה והיה קשה לה להמשיך הלאה בלי בעלה לצידה, במיוחד לאור העובדה כי האדם שירה בבעלה מעולם לא נלכד. אך למרות הקושי הרב, היא הגיעה למסקנה כי העבודה תטיב עמה ולכן, היא נענתה בחיוב לקריאתו של סגן ניצב מארש.

לצידה של אריקה עמדו הבלשית מוס והבלש פטרסון, שכמו שאר חברי הצוות שלה מילאו אחר הוראותיה וסמכו על שיקול דעתה. מי שלא כל כך היה שמח עם הגעתה של אריקה לתחנת המשטרה היה הבלש ספרקס שלא מצא חן בעיניו שאריקה לקחה ממנו את הפיקוד. בכל הזדמנות שהייתה לא, הוא התנגד לפעולותיה והציע תכנית ודרך פעולה שונה.

במהלך חקירת הרצח של אנדריאה, אריקה גילתה כי אנדריאה התרועעה עם אנשים שמשפחתה לא הייתה מודעת לקיומם בחייה. הוריה הכירו אותה כבת טובה ותמימה, אך מעשיה הוכיחו את ההפך. לורד דגלאס-בראון לא היה מרוצה מכך שייחשף פן של בתו שעשוי לבייש את שמו הטוב ולפגוע בזכרה של בתו. הוא ניסה להשפיע על כיוון החקירה בעזרת קשריו. אך אריקה שהייתה מסורה לעבודתה ודבקה תמיד באמת, רצתה לחשוף את האירועים בדיוק כפי שהתרחשו בלי לנסות ולייפות את האמת לפי רצונותיו של לורד דגלאס-בראון. כל מה שהיה חשוב לאריקה הוא שהחקירה תתנהל כסדרה והרוצח יתגלה כמה שיותר מהר.

תוך כדי החקירה, אריקה מתחילה לקשר בין מקרה הרצח של אנדריאה לבין מקרי רצח שאירעו מספר שנים לפני כן שבהם נרצחו צעירות שהגיעו לבריטניה ממזרח אירופה ושתיקי החקירה שלהם נסגרו מבלי שיפוענחו. אריקה זיהתה קווי דמיון בין הרציחות ורצתה לגלות האם מדובר ברוצח סדרתי או שמא חקיין של הרציחות הקודמות.

במהלך החקירה, דמות מסתורית עוקבת אחד צעדיה של אריקה, משגיחה עליה ואורבת לה, הדמות נמצאה בקרבתה ורצתה למנוע ממנה להגיע לאמת.

מי רצח את אנדריאה דגלאס-בראון? מה היו הסיבות למותה? והאם יש קשר בין הרצח של אנדריאה לרציחות הקודמות? את כל התשובות תוכלו למצוא בספר המתח הנפלא “הנערה בקרח”.

איזה ספר נהדר! העלילה מותחת ומסקרנת מתחילתה ועד סופה! הספר כתוב בצורה נפלאה ומעניינת וככל שמתקדמת חקירת הרצח, העניין בעלילה ורף המתח רק הולך וגובר. במהלך העלילה היו לא מעט חשודים אפשריים ברצח, אני מודה שהיה לי ניחוש לגבי זהות הרוצח/ת, אבל התרחשויות ותפניות העלילה גרמו לי לשנות את דעתי שוב ושוב. וזה מה שיפה בספר הזה, כל האפשרויות היו פתוחות והרוצח יכול היה להיות כל אחד מהדמויות הפעולות.

מאוד סימפטתי את דמותה של אריקה פוסטר, היא הייתה כל כך מסורה ודבקה למטרה ולא נכנעה ללחצים שהופעלו עליה מהדרגים הגבוהים. היה לה כל כך חשוב לגלות את האמת, והנחישות שלה נותרה איתנה גם אחרי שהתעוררה סכנה לחייה. אריקה לא אפשרה לפחד לשתק אותה. היא קודם כל חשבה על הבנות הצעירות שנרצחו ורק רצתה ללכוד את מי שקטל את חייהן.

בעוד שבכירים במשטרה רעדו מפחד מאיומיו של לורד דגלאס-בראון, לאריקה לא הפריע להתעמת עמו אם זה יכול היה לקדם את חקירתה. היא הייתה מאוד אחראית ומסורה בעבודתה, אמיצה ונחושה, ואי אפשר היה שלא להעריך את אומץ ליבה.

מאוד שימח אותי לקרוא שבהמשך צפוי לנו ספר המשך בכיכובה של הבלשית הנהדרת אריקה פוסטר. מחכה בשמחה לקרוא גם את הספר הבא.

   

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו

ניצוץ של אור / ג'ודי פיקו 351 עמודים תרגום: דורון דנסקי הוצאת כנרת זמורה – דביר שנת הוצאה: 2019 העלילה מתרחשת במרכז בריאות האישה, בניין כתום המכונה "המרכז" ובו מבצעים הפלות...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה