הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2018

לכריסטיאן נמאס מהשגרה המשעממת שמלווה את הימים בעיירת בריקאנד שבה הוא גר. הוא מייחל להתרחשות שתפר את הדפוס הקבוע שאפיין את העיירה השקטה. כשילד יצא מביתו ולא שב וגופה אותרה באגם שביער, השגרה שכריסטיאן כל כך תיעב הגיעה לקיצה, וכעת הייתה מוטלת עליו האחריות לגלות את האמת מאחורי ההתרחשויות הלא צפויות שקרו בבריקאנד.

09/11/2018

שובר שגרה / נטלי כהן

191 עמודים

קוראים הוצאת ספרים

שנת הוצאה: 2018

45827000_708215342883640_4477445338122158080_n

עלילת הספר מתרחשת בעיירה קטנה ומנומנמת בשם בריקאנד. תושבי בריקאנד מעבירים את ימיהם בשגרת חיים קבועה ומשעממת, לא קורה שום דבר חריג בעיירה הזו וזאת הסיבה שלתחנת המשטרה של בריקאנד כמעט ואין עבודה, מלבד מקרי גניבה בודדים או היעלמות של כלבים.

כריסטיאן נמנה עם תושבי בריקאנד, וגם הוא, כמו כל שאר התושבים, ניהל שגרת חיים קבועה וידועה מראש. כשהיה קטן, הוא והוריו עברו תאונת דרכים וכריסטיאן היה היחיד ששרד את התאונה. לאחר מות הוריו הוא עבר להתגורר עם הדודים שלו קארל וג’סי.

כריסטיאן תחילה עבד במפעל שבו מועסקים רבים מתושבי המקום, אך הוא מאס בעבודתו וברוטינה הלא מעניינת שלו והחליט להתפטר ולפתוח משרד חקירות פרטי. אך, גם על הקריירה הזו הוא ויתר מהר מאוד כי כשאין מה לחקור, אין לקוחות.

זאת הסיבה שהוא התחיל לעבוד בתחנת המשטרה, תחנה עליה פיקד דודו קארל כבר שנים רבות.

ובדיוק כשהוא נכנס לתפקידו החדש, השקט והשלווה שליוו את העיירה תקופה ארוכה, הופר. משימתו הראשונה הייתה למצוא את קייל, ילד צעיר עם פיגור קל שיצא מביתו מבלי שהוריו ישימו לב לכך, ומאז נעלמו עקבותיו. קייל לא קיבל תשומת לב רבה מהוריו, אמו הייתה דיכאונית ואביו בילה את זמנו הפנוי בשתיית אלכוהול. מי שהודיעה לכריסטיאן על היעלמותו של הילד, הייתה דיאנה, חברה ותיקה של כריסטיאן אשר עבדה במפעל שממנו כריסטיאן התפטר. דיאנה הייתה אחת מהאנשים הבודדים שהצליחו לתקשר עם קייל, אפילו טוב יותר מהוריו.

תוך כדי שכריסטיאן חוקר על היעלמות הילד, הוא מגלה גופה שצפה באגם שנמצא בלב יער, ולא רחוק מהאגם הוא מוצא חולצה שכעת על המשטרה לגלות למי היא שייכת ואולי כך יהיה אפשר להצליח בפיענוח המקרים.

מה עלה בגורלו של הילד קייל? מהי זהותה של הגופה שנמצאה? האם מדובר ברצח? ואם כן, מי הרוצח? את כל התשובות תוכלו למצוא בספר.

 

הספר כתוב בגוף ראשון ומסופר מפי דמותו של כריסטיאן.

לאורכה של כל העלילה, מזג האוויר שהוזכר עשרות פעמים (במיוחד הגשם) היה סוער וקודר. סופת שלג הייתה צפויה להגיע לעיירה, וזאת הסיבה שהמשטרה רצתה לפענח את המקרים שצצו כמה שיותר מהר, לפני שהסערה תנחת בריקאנד ותשתק את העיירה לחלוטין. ועד שהסופה הגדולה תגיע, תושבי העיירה נאלצו להתמודד עם גשם בלתי פוסק, שמיים קודרים שהיוו חפיפה למצב הקודר שהורגש בעיירה בעקבות האירועים החריגים שהתחוללו בה.

כריסטיאן כל הזמן התלונן על כך שהחיים בעיירה כל כך משעממים וסדר היום חזר על עצמו פעם אחר פעם. הרוטינה עייפה אותו הוא כל כך השתוקק שיקרה משהו שיכניס לו קצת עניין וצבע לחיים. זאת הסיבה שכשהוא החל לחקור ולנסות להגיע לאמת, הוא הרגיש הרבה יותר טוב. השגרה המשעממת שלו עם התבנית הקבועה והצפויה הגיעה לסיומה, וכעת הוא היה נלהב ומלא באנרגיות.

הוא לא מרוצה בכלל מתפקודה של המשטרה המקומית, הוא הרגיש שרק הוא לוקח את העבודה ברצינות והתעקש לקחת על עצמו גם את חקירת הגופה שאותרה. הוא התחיל למנות לעצמו חשודים ועקשנותו תמשיך להניע אותו עד שיגיע לאמת שמאחורי היעלמות הילד ולפיענוח מקרה הגופה מהאגם.

לא תמיד הצלחתי לרדת לסוף דעתו של כריסטיאן…הוא טען שרק לו אכפת ממה שמתרחש בעיירה וכי כל יתר בעלי התפקידים במשטרה לא מבצעים את תפקידם כראוי. האמירה הזו שלו נראתה לי יהירה ושחצנית, וגם לא תמיד הבנתי את כיווני החקירה שלו שבפתאומיות בלתי מובנת החליט לשלוף אותם מהשרוול.

זה לא היה פשוט עבורו להגיע לאמת. לעיתים הדברים הם לא כפי שהם נראים, וכשאתה חושב שהצלחת לעשות צעד אחד קדימה, מהר מאוד יתברר לך שאתה בעצם נמצא שני צעדים מאחור.

“עוד צעד, עוד מבוך.

עוד צעד, עוד סימני שאלה.

עוד צעד.

צעד לאחור”.

(עמוד 149)

 

אני מאוד אוהבת ספרי מתח, במיוחד כאלה שלא ניתן לנחש איך יסתיימו. אבל בספר הזה כן הצלחתי לנחש פחות או יותר את מה שמחכה לי בסופו. ובכל זאת, היה נחמד לקרוא איך בדיוק התרחשו הדברים ולגלות אט אט את ההתפתחויות.  

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה