הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 142

החל מאוגוסט 2018

אמילי ורובי הם זוג קשישים שאוהבים זה את זו בעוצמה רבה, בדיוק כמו שאהבו בתחילת מערכת היחסים שלהם. אף אחד לא מנחש שמאחורי סיפור אהבתם העוצמתי והמרגש, מסתתר סוד מטלטל, שעל מנת לצלוח בדרכם המשותפת היה עליהם להגן על הסוד ולשמור אותו קבור לעד.

03/11/2018

ביחד / ג’ולי כהן

363 עמודים

הוצאת כתר

שנת הוצאה: 2018

45251847_705181226520385_6215644565890662400_o

העלילה מסופרת בגוף שלישי בסדר כרונולוגי הפוך, בתחילת הספר אנו מתוודעים לזוג הקשישים אמילי ורובי אשר מתגוררים בבית ליד הים, בעיירה ציורית שבמדינת מיין. השניים העבירו את חייהם ביחד באושר רב למעלה מ-40 שנה, והאהבה שלהם הייתה חזקה בדיוק כמו בתחילת הקשר שלהם. הייתה להם מערכת יחסים עוצמתית ומיוחדת במינה, הם היו מבינים אחד את השנייה רק דרך מבט אחד, האמונה שלהם זה בזו הייתה עיוורת והם נראו כמו זוג בלתי ניתן להפרדה שזקוקים אחד לשני כמו אויר לנשימה.

לפני שיצא לגמלאות, רובי היה ימאי וגם בנה ותיקן ספינות במו ידיו. הוא היה מאוד מוכשר בעבודתו ומוערך ע”י שאר העובדים. הייתה לו חולשה לאלכוהול וזאת הסיבה שהוא חדל לשתות לפני שנים.

לפני שאמילי יצאה לגמלאות היא הייתה רופאה מיילדת. גם היא הייתה מאוד מוכשרת בתחומה ובעיירה אמילי עזרה ליילד כמעט את כל תושבי המקום.

כשאצל רובי התגלתה מחלת האלצהיימר, הוא ואמילי החליטו שלא לשתף את הילדים בגילוי העצוב, רק שכבר לא הייתה להם ברירה ולא היה אפשרי להסתיר את המחלה ממשפחתם, הם סיפרו להם על המחלה.

לרובי ואמילי היה סוד, סוד גדול וישן שרק שניהם ידעו אותו. למעשה, גם אדם בשם כריסטיאן היה שותף לאותו הסוד, אבל אמילי קיבלה מייל שבו בישרו לה על מותו של כריסטיאן, בשורה שהעציבה אותה מאוד. וזה גם הביא אותה ואת רובי לתובנה שכעת רק שניהם הם היחידים שיודעים את הסוד.

כשרובי גילה שהוא סובל מאלצהיימר, הוא נחרד מהאפשרות שבשל מחלתו היא יחשוף את הסוד הישן, הרי שהמחלה גורמת למוח לנדוד הלוך ושוב בין ההווה לעבר. הוא כמובן גם היה מודאג מההווה וחשש שיגיע למצב שבו לא יוכל לזהות את אהוביו, ובעיקר את אמילי שהייתה כה יקרה לליבו ומבחינתו, לא הייתה קיימת אפשרות שיבוא יום והוא לא יוכל לזהותה. אבל יותר מכל הוא פחד שכשלא יהיה צלול, הוא יספר על העבר, על אותו סוד טעון מהעבר שהוא ואמילי דאגו להסתיר מכולם. השניים החליטו בינם לבין עצמם שלעולם לא יעלו את הנושא בשנית, כי זאת הדרך היחידה שתאפשר להם להמשיך ביחד לעבר עתידם המשותף.

זאת הסיבה שרובי קיבל החלטה קשה, וברגע שבו היה צלול ומודע למעשיו, הוא החליט לכתוב את אשר על ליבו לאמילי אהובתו בזמן שזו ישנה בשלווה בחדרם. רובי השאיר את המכתב על השידה שליד המיטה, הניח פרח על המכתב, ויצא מהבית לפני עלות השחר בכדי להוציא לפועל את החלטתו.

מנקודה זו, העלילה לוקחת את הקורא למסע בזמן מהסוף להתחלה. מההווה שהוא בשנת 2016 אנחנו מועברים שנים רבות אחורה לשנים 1975-77, שנים שבהם הקורא מגלה עוד פרטים מסקרנים על הזוג, ואז שוב העלילה נעה מעט אחורה לשנת 1972, עד לנקודת הפתיחה של סיפור אהבתם של רובי ואמילי שהתרחש בשנת 1962.

מהו הסוד הגדול של אמילי ורובי? מה הייתה החלטתו הנחרצת של רובי? מי היה כריסטיאן בחייה של אמילי? את התשובות לכל השאלות תוכלו למצוא בספר המקסים והמפתיע הזה.

איזה ספר נהדר!!!

אני חייבת לציין שהספר התעלה על כל הציפיות שלי! קודם כל, הוא כתוב בצורה קולחת ומאוד מעניינת, העלילה מרתקת ומושכת ובכל פרק שקוראים נחשפים לעוד פרטים ואירועים שמספרים את סיפורם של הזוג: אמילי ורובי. כשחשבתי שכבר הסוד שלהם נחשף, מהר מאוד גיליתי שלא מדובר ב”סוד הגדול” וכי למעשה, תוך כדי קריאת הספר מתגלים ים של סודות ורק בסופו, הקורא מגלה את הסוד הגדול באמת! סוד שאני מודה שלעולם לא הייתי מנחשת אותו. וזה מה שיפה בספר, כולו מלא בהפתעות, תפניות וחשיפות שהקורא בכלל לא מצפה להן. אין ספק שמדובר בספר עוצמתי במיוחד! מקסים ומזעזע כאחד! סיימתי אותו עם צמרמורת עזה שסירבה להרפות ממני. 

אבל דווקא בעמודים האחרונים (ממש העמודים של הסוף!), התאכזבתי לגלות שיש טעות במספור העמודים…יכול מאוד להיות שככה זה רק אצלי בספר, כך למשל אחרי עמוד 353 צריכים לקרוא את עמוד 356 ואת 357, ואז שוב לחזור אחורה לעמוד 354. ולאחר מכן לקרוא את 355 כשההמשך יופיע בעמודים 358 ו-359.

אך הבלבול הזה לא גרע כלל מההנאה והספר הזה הוא בהחלט אחד הספרים היותר טובים שקראתי בתקופה האחרונה. הסיפור הוא עוצמתי, מרגש, מטלטל, מסעיר והשאיר אותי פעורת פה.

ספר מצויין! שווה בהחלט לקרוא!!!

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי

העוצמה והזעם של אבנר ארליך / פיני אלעזרי 423 עמודים הוצאת דני ספרים שנת הוצאה: 2019     אבנר ארליך הוא סוכן מוסד בכיר באגף המבצעים המיוחדים, שנשלח לרומא על מנת לחקור...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה