הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2018

כשמדלן הלונדונית מגיעה לדירה בפריז ששכרה, היא מגלה שגבר בשם גספר שכר אף הוא את אותה הדירה. שניהם לא רוצים לעזוב את דירת הסטודיו היפה שכבשה אותם עם רגע כניסתם, ושהייתה שייכת לצייר בשם שון לורנץ. השניים הוקסמו מיצירותיו של לורנץ, וכשגילו שקיימים שלושה ציורים שמיקומם לא ידוע, הם מחליטים לשתף פעולה ולמצוא את הציורים האבודים. האם יצליחו? במסלול מותח ומסחרר זה, השניים חוברים יחדיו למציאת הציורים, ומהר מאוד יתברר להם שמסלולם יוביל אותם להתפתחות עוצמתית מעבר לכל דמיון.

27/10/2018

דירה בפריז / גיום מוסו

304 עמודים

הוצאת כינרת זמורה-ביתן

שנת הוצאה: 2018

44836585_701570593548115_6980174647526424576_n

מדלן, שוטרת לשעבר שהתגוררה בלונדון, החליטה לאזור אומץ ולשנות את חייה השבריריים ולצאת לדרך שקיוותה שתביא לה לשינוי ולאושר אמתי בחייה. היא שכרה דירה בפריז באזור שקט וקסום ובתכניותיה לטווח הקצר, היא התכוונה לעבור במדריד הפרייה חוץ גופית בכדי להיכנס להריון. היא הייתה כמהה לילד ומעולם לא הייתה כה קרובה להגשמת משאלתה.

גספר הוא מחזאי שהגיע ללונדון כמו בכל סוף שנה, במטרה להתבודד ולכתוב את המחזה הבא שלו. הוא טיפוס שאוהב לכאורה את הבדידות ושונא את חברתם של האנשים. זאת הסיבה שביתו נמצא באזור שומם ומרוחק מהציוויליזציה, אזור עם נופים, נהרות ואגמים, אך בלי רעש של כבישים סואנים וצופרים ובלי מראות של בניינים גבוהים. גספר לא אהב את ההתקדמות הטכנולוגית. הוא לא גלש מעולם באינטרנט ולא השתמש בטלפון סלולרי.   

השניים גילו לתדהמתם שהם שכרו את אותה דירת סטודיו, דירה שהייתה שייכת לצייר בשם שון לורנץ שמת כשנה קודם לכן מהתקף לב.

גם מדלן וגם גספר לא רצו לעזוב את הדירה שהוקסמו ממנה כבר ברגע הראשון שכף רגלם דרכה בפתח הסטודיו. לאחר בירור, הם הבינו שבגלל טעות במערכת, הדירה הושכרה לשניהם בו זמנית והאדם שניהל את עזבונו של הצייר ופרסם את הנכס להשכרה, הציע למי שיעזוב את הדירה, פיצוי כספי על עוגמת הנפש.

אך, כשמדלן וגספר שמעו פרטים על חייו של שון לורנץ וגילו שקיימים ציורים נסתרים שלו, השניים החליטו לשתף פעולה על מנת לאתר את הציורים המוחבאים.

ככל שנחשפו ליותר ויותר פרטים על חייו של הצייר, התעורר בהם רצון עז לחקור ולחשוף סימני שאלה שנגעו לפרשה טראגית שהתחוללה במשפחתו.

תוך כדי התקדמותם בחקירה שערכו בכוחות עצמם והובילה אותם למסלול חוצה יבשת , כל אחד מהם נאלץ להתמודד עם העבר שלו, עבר אפל שדאג להעכיר על ההווה ואיים לשבש את העתיד. התשובות שחיפשו על שון לורנץ, הביאו אותם להתעמת עם הסודות שלהם ולקבל תשובות יותר עוצמתיות ממה שתיארו לעצמם שימצאו.

האם מדלן וגספר יצליחו למצוא את שלושת הציורים האחרונים אותם צייר שון לורנץ לפני מותו?

התשובה לשאלה הזו היא רק קצה הקרחון של אמת גדולה ועמוקה יותר!!!

 

בתחילתו של הספר הקורא מקבל הצצה לרחובותיה של פריז שמתוארת לאו דווקא בצורה חיובית. בספר מדברים על “סינדרום פריז”, מושג שאני מודה שלא שמעתי עליו לפני כן, ומהספר למדתי שמדובר בתופעה שבה תיירים יפנים וסינים לקו בתופעות פסיכיאטריות כמו הזיות, מחשבות שווא ופרנויה בעת ביקורם הראשון בפריז.

“מחלת התיירים נבעה מהפער בין הדימוי החלומי של עיר האורות שהחזיקו בו ובין המציאות” עמוד 18

טרם יצא לי לבקר בפריז, יעד שאני בהחלט רוצה לטוס אליו בעתיד הקרוב, וכולי תקווה שהרושם הראשוני שאקבל ממנה יהיה שונה לחלוטין מהתיאורים השליליים שתוארו בספר.

 

שלא בדומה לעלילת הספר “סנטרל פארק” שאליה נשאבתי כבר בעמודים הראשונים, תחילתה של העלילה כאן נראתה לי קצת משעממת לאור תיאורים רבים מידי הלקוחים מתחום תולדות האמנות, פירוט של סוגי צבעים, סגנון ציורים, ושמות של אמנים שאת רובם אני אפילו לא מכירה, גם לא בשם. אבל ברגע שהעלילה צברה תאוצה, לא היה ניתן להפסיק לקרוא את הספר! ככל שהתקדמתי עם הקריאה, כך המתח בסיפור הלך וגדל, ויחד אתו התעצמה סקרנותי לגבי ההתפתחויות והגילויים הצפויים לי בעמודים הבאים.

גיום מוסו שוב הוכיח שהוא יכול לחשוב על התפתחויות אותם בלתי אפשרי לצפות. וזה כל הקסם! שכמה שחושבים על כיוונים ואפשרויות התפתחות בעלילה, כל הרעיונות יורדים לטמיון וגורם ההפתעה הוא שמבטיח לקורא הנאה מרובה.

הספר כתוב בצורה מרתקת ומותחת וברגע שהעלילה צוברת תאוצה, לא ניתן להניח את הספר מהיד עד לעמוד האחרון!

עוד מהבלוג של lealand

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

הצגה יומית / אדיבה גפן

הצגה יומית / אדיבה גפן 414 עמודים עריכה: נועה מנהיים הוצאת כנרת זמורה שנת הוצאה: 2019       זהו סיפרה של נעמי, אישה בשנות ה-40 לחייה ששבה אחרי למעלה מ-15 שנים לעיר...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

האישה בחלון / א.ג'.פין

האישה בחלון / א.ג'. פין 492 עמודים הוצאת כנרת זמורה-ביתן שנת הוצאה: 2018 העלילה מסופרת בגוף ראשון מפיה של הדמות הראשית בספר: ד"ר אנה פוקס. אנה בת ה-39 היא פסיכיאטרית לילדים...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה