הבלוג של lealand

lealand

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2018

הרפר וטביתה הן תאומות זהות. כשהיו בתיכון הוריהן התגרשו, הרפר נשארה עם אביה וטביתה עזבה עם אמה לאי הסמוך. לפני 14 שנה, אירוע עצוב מאוד גרם לנתק בין התאומות והן שבו להתראות רק לאחר מות אביהן. השתיים החליטו להחליף בתים למספר שבועות. טביתה תעבור לביתה של הרפר ותטפל בבית אביהן המנוח, והרפר תגור בביתה של טביתה, תדאג לבתה המתבגרת והפרועה ותעבוד בחנות הבגדים של אימן. ההחלפה בבתים היא לא מעשה קונדס שבא להטעות את הסובבים אותן. היא באה לנסות ולתקן דברים. אך, האם הדברים אכן יבואו על תיקונם? טביתה והרפר יגלו איך זה לחיות האחת בנעליה של השנייה והגילויים הללו יביאו אותן לתובנות בנוגע לחייהן. הספר היה הסחת דעת מבורכת בימים הלא פשוטים שעברו על ארצנו.

14/11/2019

תאומות זהות / אלין הילדרברנד

329 עמודים

מאנגלית: אביגיל בורשטיין

הוצאת כנרת זמורה

שנת הוצאה: 2019

74791861_945572265814612_7559649461849292800_o

כשראיתי את כריכת הספר, מיד חשבתי על הספר “אורה הכפולה” ועל הסרט “אבא מתארס”. אבל בניגוד לרושם הראשוני, הספר לא מדבר על בנות צעירות שעושות מעשה קונדס ומתחלפות ביניהן בלי שאף אחד ישים לב.

כאן, טביתה והרפר הן תאומות זהות, כל כך זהות שבילדותן אפילו ההורים שלהן לא הצליחו להבדיל ביניהן. אבל למרות המראה החיצוני, באופיין הן שונות לגמרי. בעוד שטביתה היא אישה אחראית, מאופקת, מאורגנת ומסודרת, הרפר היא פרועה, חסרת זהירות וחסרת אחריות. בעלילה הן כבר לא ילדות וגם לא נערות, אלא, נשים בוגרות הנושקות לגיל 40.

כששתיהן היו בתיכון, הוריהן החליטו להתגרש והגיעו להחלטה המתמיהה להפריד בין התאומות. בעוד שהרפר נשארה באי מרתה’ס ויניארד עם אביה, טביתה עזבה עם אמה לננטקט, האי השכן. שני האיים הללו היו מרוחקים זה מזה בסך הכל 18 קילומטר, אך התושבים בכל אי התייחסו לתושבים מהאי השכן כאל אנשים זרים. הייתה תחרותיות רבה בין שני האיים וכל אחד האמין שהאי שבו הוא גר הוא הטוב ביותר ומציע את הנופים, המסעדות, הבתים, התיירות ורמת השירות הכי טובים שיש.

טביתה כאמור התגוררה בננטקט עם בתה המתבגרת והמופרעת איינסלי ובשכנות צמודה לאמה אלינור, בעלת חנות בגדים יוקרתית. טביתה עבדה בחנות של אמה ועשתה למעשה כל מה שאלינור ביקשה ממנה. היא מעולם לא נישאה ולאחרונה סיימה מערכת יחסים בת מספר שנים. לפני 14 שנה, טביתה ניתקה לחלוטין את הקשר עם הרפר בעקבות אירוע כואב שהשפיע עליה מאוד והפך אותה לאישה שהיא כיום.

הרפר התגוררה בגפה עם כלב העונה לשם המוזר “פיש”. היא עבדה בחברה לגינון, אך לאור שיקול דעת פזיז ומוטעה כמעט ומצאה את עצמה מאחורי הסורגים, וכתוצאה מכך הפכה למושא רכילות באי ואף איבדה את מקום עבודתה. היא החלה לעבוד בעבודות מזדמנות בכדי להתפרנס וכך התנהלה במשך תקופה. הרפר ניהלה מערכת יחסים אסורה עם גבר שבו התאהבה, אך, כשהקשר האסור התגלה היא נותרה לבדה ושבורת לב.

כשבילי, אביהן של טביתה והרפר חלה, הרפר דאגה לו, טיפלה בו והייתה לצידו במשך חודשים. האב מת והתאומות שבו להיפגש בטקס האשכבה אחרי שנים של נתק. מפגש שגם לא עלה יפה ולא היה מתקיים אילולא הנסיבות המצערות.

לאור מותו של בילי, הרפר רצתה למכור את ביתו. אבל לטביתה היה רעיון אחר בנוגע לבית והיא הציעה להרפר להחליף בתים למספר שבועות. בזמן שטביתה תדאג לנושא ביתו של בילי, הרפר תתגורר בביתה של טביתה ותדאג לבתה איינסלי ותעבוד בחנות.

מה התחולל בחייהן בעקבות ההחלפה? איך זה השפיע על הסובבים אותן? האם ההחלפה תשפיע לטובה או שמא לרעה על חייהן? הרפר וטביתה עמדו לגלות איך זה להיכנס האחת לנעליה של השנייה.

לא מדובר כאן בקומדיה, השתיים לא מתחלפות על מנת להערים על הסובבים אותן. כל אחת מהן נחשפת לחיים של האחרת והן מגלות איך זה לחיות כמו האחות התאומה שזהה אך ורק במראה וכה שונה בנפשה. היה מעניין לקרוא על מערכת היחסים שנוצרה בין הרפר ואחייניתה, איינסלי, ועל השינוי שחל בטביתה שהמעבר לאי השכן הפר את השגרה בחייה וגרם לה להגיע לתובנות בנוגע לעצמה.

הספר היה מהנה לקריאה, הוא קליל וזורם ובהחלט עזר להעביר בנעימים את הימים חסרי השקט שהתחוללו בארץ.

עוד מהבלוג של lealand

תצוגה מקדימה

אל תעזוב / הרלן קובן

אל תעזוב / הרלן קובן  304 עמודים הוצאת כנרת זמורה ביתן  שנת הוצאה: 2019 הבלש נפוליאון דיומא, או בשם שכולם מכירים: "נאפ", הוא רווק בשנות השלושים לחייו שמתגורר בגפו מאז מות...

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

התחשבנות / ג'ון גרישם

התחשבנות / ג'ון גרישם  502 עמודים מאנגלית: אינגה מיכאלי הוצאת מודן שנת הוצאה: 2019 עלילת הספר מתרחשת בקלנטון שנמצאת במחוז פורד שבמיסיסיפי ומספרת את סיפורו של פיט בנינג, איש...

תגובות

פורסם לפני 6 months

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה